Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Yıkamada Su Sorunu

Önerilen Mesajlar

Focus 3' aldıktan sonra hastalık geldi,her cumartesi ve pazar apartmanın bahçesinde hortumla rahat rahar saatlerce arabamı yıkıyordum..

Böyle oluncada göze battık,insanlar isyanlarda,,hortumla araba yıkamak ve hortumu kullanmak sayemde yasaklandı:(

Sizler nasıl çözüyorsunuz kendiniz yıkarken bu su sorununu..

Herkes şampuanlardan bahsediyor ama kovayla durulamak zor olmuyormu veya nasıl yapıyorsunuz şampuanladıktan sonra durulama işini..?(tabi özel bahçesi olanlar hariç):)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim ilimizde benzinliklerde hortumla su kullanabildiğiniz alanlar var, metropollerde de kendin yıka merkezleri açıldığını okumuştum, para atıyorsun basınçlı su tabancası açılıyor, elektrik süpürgesi çalışıyor gibi bir şeydi.

Azmeden bulur.

Yıllardır kendim yıkamadım, yıkamaktan da zevk almayacağım kesin, bu nedenle daha derin araştırma yapma şansım yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabasını yıkayanlar/yıkatanlar  cevaplar artık :) Ben mevsim başlarında bir yıkatıyorum tamamdır.  :kıhkıh:

Her hafta sonu Yıkarım. Hava iyi olursa. Çok titizim Pis olursa binesim bile gelmiyor. 2 koli temizlik malzemesi aldım Hepsiburadadan :) Araç da siyah olunca kiri belli ediyor. ayda birde cila atarım araca :) 

Hortum olayına gelince ben site içinde oturuyorum o yüzden iş yerinden bir abimizin bahçeli evi var kendi aracıda siyah passat ve oda temizlik hastası hemen telefon eder arabayı al gel diye 2.5-3 saat de iç dış temizlik yaparız :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bahçesi olan bir arkadaşınız olacak 2-3 arkadaş basınçlı yıkama makinası alacaksınız hepsi bu kadar :) kova, bilmiyorum nasıl yapıyor arkadaşlar.. kiri iyi akıtamazsanız kir, toz ve kum zerrecikleri boyayı bayağı çizer..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence düzgün çalışan bir yıkamacı bulun :)

kovayla farkında olmadan çizersiniz güzelim aracınızı

önceden konuşun lastiklere plastik aksama yakın tutulmazsa birde fırça vurulmazsa hiçbirşey olmaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazın oto kuaförde çalıştığım için rahat oluyor haftada 3-4 kere gidiyorum yıkamaya,araba yıkamak zevkli bir iştir eğer seviyorsanız üşenmeden saatlerce arabanızı temizlersiniz  :) Bizim burada akaryakıt istasyonlarında tanzikli su,köpük,süpürge makinası mevcut eğer sizin oradada böyle bir imkan varsa 1tL atıp aracınızı temizleyebilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz pahalı ( 23 TL ) ama Cevahir AVM içinde buhar ile fırçasız yıkıyorlar. Temizliğinden oldukça memnunum ama dediğim gibi diğer yerlerden pahalı. " Abi, koruma yapalım, cila atalım " diye de üsteliyorlar; dayanabilirseniz. Aracın içini de buharla temizlenmiş bezlerle siliyorlar, temizliği baya bir süre gidiyor.

Trump AVM'de de yıkama fena değil ama başında durup jantları, içini falan temizlerlerken müdahele etmek gerek yoksa kirli bırakabiliyorlar.

Fulya Otimin orada 15 TL'ye yıkayan ve Gülbağ'da 10 TL'ye iç-dış yıkayan 2 yer var ama fırça kullanıyorlar diye götürmüyorum.

15 TL'den ucuza ve fırçasız yıkayan yer bulursanız haber verin, ben de gideyim ama tabi yukarıdaki civarda yoksa benzin parası ile aynı hesaba gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Biraz pahalı ( 23 TL ) ama Cevahir AVM içinde buhar ile fırçasız yıkıyorlar. Temizliğinden oldukça memnunum ama dediğim gibi diğer yerlerden pahalı. " Abi, koruma yapalım, cila atalım " diye de üsteliyorlar; dayanabilirseniz. Aracın içini de buharla temizlenmiş bezlerle siliyorlar, temizliği baya bir süre gidiyor.

Trump AVM'de de yıkama fena değil ama başında durup jantları, içini falan temizlerlerken müdahele etmek gerek yoksa kirli bırakabiliyorlar.

Fulya Otimin orada 15 TL'ye yıkayan ve Gülbağ'da 10 TL'ye iç-dış yıkayan 2 yer var ama fırça kullanıyorlar diye götürmüyorum.

15 TL'den ucuza ve fırçasız yıkayan yer bulursanız haber verin, ben de gideyim ama tabi yukarıdaki civarda yoksa benzin parası ile aynı hesaba gelir.

Buharlı yıkama tekniği eğer yanlış yapılır ise , arabanın boyasına ciddi zararlarler gelebilir dönüşü olmayan , iç aksamda elektronik aksam arıza çıkartabilir , tavan sarkabilir  aman dikkat

ben kendim yıkamacıma gidip 10 liira veriyorum ve kendim yıkıyorum bu zamana kadar çok şey denedim su gibisi yok   :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.