Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Yıkamada Su Sorunu

Önerilen Mesajlar

Buharlı yıkama tekniği eğer yanlış yapılır ise , arabanın boyasına ciddi zararlarler gelebilir dönüşü olmayan , iç aksamda elektronik aksam arıza çıkartabilir , tavan sarkabilir  aman dikkat

ben kendim yıkamacıma gidip 10 liira veriyorum ve kendim yıkıyorum bu zamana kadar çok şey denedim su gibisi yok   :)

Peki yanlış yapıldığını nasıl anlayabilirim? Belli göstergeleri var mı? Cevahir de boya bakım, cila vs de yapan bir yer; güveniyorum diyemem ama yanlış yapıyorlarsa bir daha gitmesem iyi olur?

Bir de anladığım kadarıyla siz kendiniz yıkıyorsunuz ama dürüst olmak gerekirse ben temizlikle ilgili işlerden pek hazzetmiyorum; o yüzden başkasına yıkatsaydım şurada yıkatırdım dediğiniz yer var mı acaba?

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Peki yanlış yapıldığını nasıl anlayabilirim? Belli göstergeleri var mı? Cevahir de boya bakım, cila vs de yapan bir yer; güveniyorum diyemem ama yanlış yapıyorlarsa bir daha gitmesem iyi olur?

Bir de anladığım kadarıyla siz kendiniz yıkıyorsunuz ama dürüst olmak gerekirse ben temizlikle ilgili işlerden pek hazzetmiyorum; o yüzden başkasına yıkatsaydım şurada yıkatırdım dediğiniz yer var mı acaba?

Ben iç tarafı kesinlikle buhar tutmanızı tavsiye etmek çünkü anlık bi olayda tavan sarkması yaşanabiliyor , en çok rastlanan sorunda budur garantiye alın bence iç tarafı elletmeyin

Dış taraf içinse tabancayı kaportaya yakın tutuyorsa oda zararlıdır , bende bu işi dünyaca ünlü şekilde yapan firmada denedim  özellike arabayı 3 hafta yıkatmadım sonucunu merak ettiğim için , evet verdiği parlaklık , temizlik hissi, camları direk açabilmen falan çok güzel olaylar ancak , ne kadar dünyaca ünlü olsada toz parçacıklarını arabaya yapıştırdı makinayı yakından tuttuğu için ve pişmiş kelle gibi bunlar leke kill ile çıkar dedi ve bidaha gitmedim ve buharda sıktırmadım aracımın kaportasına  ondan dolayı su'dan iyiysi yok diyorum . Kill ile çıkar dediği lekeler şampuan ve su ile direk çıktı :)

Eğer bakırköy tarafında isenize Bakırtaş Sonax'ı tavsiye ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazı istasyonlarda 1 tl atıp basınçlı su kullanma işi en keyiflisi. Önce 1 tl atıp basınçlı su ile kirlerin kabasını atıp sonra 1 tl daha atıp köpüklüyoruz. Kendimizin getirdiği süngerle köpükle güzelce yıkıyoruz aracı. Ardından 1 tl daha atıp basınçlı su ile atıyoruz köpüğü pisliği. Arkasından mikrofiber havlu ile güzelce kuruluyoruz. Bu kurulama esnasında havluya özel kurulama cilası sürerseniz mükemmel parlaklık oluyor. Evin önünde yıkama keyfi gibi olmuyor ama ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben iç tarafı kesinlikle buhar tutmanızı tavsiye etmek çünkü anlık bi olayda tavan sarkması yaşanabiliyor , en çok rastlanan sorunda budur garantiye alın bence iç tarafı elletmeyin

Dış taraf içinse tabancayı kaportaya yakın tutuyorsa oda zararlıdır , bende bu işi dünyaca ünlü şekilde yapan firmada denedim  özellike arabayı 3 hafta yıkatmadım sonucunu merak ettiğim için , evet verdiği parlaklık , temizlik hissi, camları direk açabilmen falan çok güzel olaylar ancak , ne kadar dünyaca ünlü olsada toz parçacıklarını arabaya yapıştırdı makinayı yakından tuttuğu için ve pişmiş kelle gibi bunlar leke kill ile çıkar dedi ve bidaha gitmedim ve buharda sıktırmadım aracımın kaportasına  ondan dolayı su'dan iyiysi yok diyorum . Kill ile çıkar dediği lekeler şampuan ve su ile direk çıktı :)

Eğer bakırköy tarafında isenize Bakırtaş Sonax'ı tavsiye ederim 

İçeriye zaten buhar tutmuyorlar; elektrikli süpürge ve temiz mikrofiber bezlerle içini temizliyorlar. Arabaya ne kadar yakın tuttuklarını görmedim ama zaten sizin iletinizden beri oraya götürmedim. 

Bakırköy'e yakın oturmuyorum ama Gayrettepe Sonax'a gidiyorum artık; yıkaması oldukça güzel; indirimli boya koruma da yaptırdım. Biraz daha pahalı ama en azından buhardan bir şey olacak endişesi yok; sünger ve köpükle fırçasız yıkıyorlar; içine de itina gösteriyorlar.

Cevabınıza çok teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.