Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hill Holder

Alparslan Kaplan

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba  

Eğer şoför kapısı tam olarak kapanmamışsa Hill Holder devreye girmiyor

Tecrübe ile sabittir.

Diğer kapılar için durum nedir bilemiyorum denemedim.

Eğer öyleyse tuhaf. Hadi şöför kapısı açıkken motoru çalıştırmasan anlarım da bu ne ayak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

PS de farklı bir durum olabilir; yanlış hatırlamıyorsam benim arabada kapı açıkken araçta hill holder devreye giriyor.

Yazın bir kez yıkadığımda (ki son yıkanması olabilir :) ) sanki kapı açıkken kalkışta devreye girmişti, ama denerim en kısa zamanda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik şanzımanlarda yokuşta kaydırmama özelliği nicedir var zaten, bunu kapı açıklığı ile ne ilgisi var çözemedim, ben bir yanlış algı olduğunu düşünmek istiyorum açıkcası...

Düz vitesli araçlardaki yokuş kalkış destek sistemi ise kapının açıklığından bağımsız çalışıyor,ister açık, ister aralık ister kapalı hiç fark etmiyor, öyle de olması lazım zaten.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Emniyet kemeri takılı değilken de deneyin bakalım %3 eğim'li ortam olacak dikkat

Denedim çalışıyor :)

Otomatik şanzımanlarda yokuşta kaydırmama özelliği nicedir var zaten, bunu kapı açıklığı ile ne ilgisi var çözemedim, ben bir yanlış algı olduğunu düşünmek istiyorum açıkcası... Düz vitesli araçlardaki yokuş kalkış destek sistemi ise kapının açıklığından bağımsız çalışıyor,ister açık, ister aralık ister kapalı hiç fark etmiyor, öyle de olması lazım zaten.

Keşke yanlış algı olsaydı az daha komşunun arabasına çarpacaktım. Önce nedeninin anlayamadım baktım kapı açık kalmış kapıyı kapattım devreye girdi sonra tekrar kapıyı tam kapatmadan bir daha denedim  yine girmedi.

Yine kapı tam kapalı olmayacak şekilde aracı hareket ettirirseniz Vites P konumunda değil diye sürekli uyarı veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Keşke yanlış algı olsaydı az daha komşunun arabasına çarpacaktım. Önce nedeninin anlayamadım baktım kapı açık kalmış kapıyı kapattım devreye girdi sonra tekrar kapıyı tam kapatmadan bir daha denedim  yine girmedi.

Yine kapı tam kapalı olmayacak şekilde aracı hareket ettirirseniz Vites P konumunda değil diye sürekli uyarı veriyor.

Kapı açıkken P konumunu istemesi normal, çıktığınızı ve PS'i kilitlemeyi unuttuğunuzu varsayıyor...

Peki kapı açıkken D konumunda araç yürüyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kesinlikle anlamsız bir durum, Ford Otosan'a sormak lazım nedenini...

kullandığım otomatiklerin hepsi öyleydi.

corolla kontağı kapattıktan sonra vitesi P ye alınca kapıları kitlemiyor tekrar kontağı açıp kapatmak gerekiyor :D

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kullandığım otomatiklerin hepsi öyleydi.

Anlamsız bulduğum P konumuna zorlaması değil, kapı açıkken yürümesi ama yine de geri kaydırması, yani N'de mi D'de mi?

D'deyse nasıl geri kaydırıyor, N'deyse nasıl yürüyor? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.