Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz.

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

forda sadece opetten alıyoruz. eski renault'ya sadece total alıyoduk. açıkçası hangi araç alınırken ne tavsiye edilirse ondan alıyoruz.

o anlaşma yaptıkları için veya kendi şirketleri olduğu için.. misal koç grubu ford ve opet.. ekstra world kart kullanırsan bide ek puan veriyolar.. bu şirketler çok akıllı :D

ek olarak bende opetten alıyorum bu ara başka 1 yer denemedim 

Ali Mert Kılıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o anlaşma yaptıkları için veya kendi şirketleri olduğu için.. misal koç grubu ford ve opet.. ekstra world kart kullanırsan bide ek puan veriyolar.. bu şirketler çok akıllı :D
bunun tabiki farkındayız. mesala renault'da renault card diye bişey vermişlerdi servis ve totallarda kullanın chip para versin diye. boşverelim ekmeklerine biraz biz yağ sürelim sonuçta 2side kaliteyi yakalamış yerler...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Napayım abijim, benim palio üretiildiğinde (2004) Türkiyede 550 ppm mazot kaliteli diye kakalanıyordu. Hatta ford bayiilerinde opet afişleri falan asılıydı.. Normal mazot 2000ppm iken bunlar 550 ppm diye hava atıyorlardı.. Şimdi 50 ppm euro dizel diye satılıyor, 10 ppm mazot ise enhakikiyuro dizel diye satılıyor.

İkinci nesil mulijet motorlar için eurodiesel yakıt gerekli ama JTD motorlarda fuzuli masraf. Sabahları motor soğukken sesi biraz artıyor sadece. Isınınca o da yok. Ama onun nedeni arabanın ısıtma bujileri çoktan mefta olduğu halde benim bu durumu sallamıyor olmamda olabilir. :)

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Napayım abijim, benim palio üretiildiğinde (2004) Türkiyede 550 ppm mazot kaliteli diye kakalanıyordu. Hatta ford bayiilerinde opet afişleri falan asılıydı.. Normal mazot 2000ppm iken bunlar 550 ppm diye hava atıyorlardı.. Şimdi 50 ppm euro dizel diye satılıyor, 10 ppm mazot ise enhakikiyuro dizel diye satılıyor. İkinci nesil mulijet motorlar için eurodiesel yakıt gerekli ama JTD motorlarda fuzuli masraf. Sabahları motor soğukken sesi biraz artıyor sadece. Isınınca o da yok. Ama onun nedeni arabanın ısıtma bujileri çoktan mefta olduğu halde benim bu durumu sallamıyor olmamda olabilir. :)

Doğru!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Sıkıntım ile ilgili bir konu açmayı düşünürken gördüğüm kadarıyla yalnız değilmişim.Anlaşıldığı üzere bende yakıt konusunda sıkıntılıyım.Araç 1900kmde ve depo bazında çok fazla deneme şansım olmasa da bugune kadar sırasıyla shell opet ve po kullandım.Performans olarak bana en iyisi po geldi gibi.opet te arkadaşların da dediği gibi ilk  çalıştırmada vuruntu , normal  çalışmada araç içine kdr gelen rahatsız edici motor sesi yaşadım.Her opet yakıtı alımında bunu yaşadım bariz olarak babam da aynı şeyi söyledi.shell için net  birşey söyleyemiyorum.ilk depoyu shell den doldurdum.ilk kullanım olduğu için pek farkına varamadım.Yakıt güvence sisteminde kaç kullanım sonrası sistemdeki bilgiler sıfırlanıyordu yada böyle birşey varmıydı ? Bunla ilgili birşey okumuştum diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiyeyi uzun uzun gezdiğimiz dönemlerde bir yere girdiğimde dolmuşçulara sorardım nereden alayım diye. Genelde Shell bayisi ağırlıklı olurdu tavsiyeleri. Adana'da da T.Özal açıldığından bu yana oradaki bayiden alırım. Öncesinde ise zaten araçlarımız benzinli idi. PO (Hasan kavi-A.Kahveci bul). Eve mazotu da oradan alırdık ama sanırım o ucuz bir türdü (muhtemelen kaçak) Kaçakta da en iyisi Kıbrıs'tan gelendi bir ara. Ama Mersin'de her yerde bulurduk. Burada hiç sormadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben opete bir mail gonderdim. Aracimin marka ve modelini belirttim. Yakit guvence sistemi icerisinde oldugundan bahsettim. Ve eco force mu yoksa ultra force mu kullanmam gerektigini sordum. Her ikisini de gobul rahatligiyla kullanabilecegimi her iki yakitin da motora zarar vermedigini (eurodiesel olmasi nedeniyle) her iki gakitinda standartlari tasidigini (en 590 demisti galiba) yakit guvwnce sistemindende cikmayacagini belirtmesi uzerine son 3 depomu ecoforce aliyorum. Gozle gorulur, kulakla duyulur, vucutla hissedilir hic bir degisiklik hissetmedim. Ultra force da katki maddesi falan varmis galiba. E benim aracim yakittan zarar gorurse yakit guvence sistemi zararimi karsilayacagina gore (ki zarar gorecegine inanmiyorum) benim acimdan bir sorun yok. Ayrica eco force daha cok km yapiyormus gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt güvence sisteminde kaç kullanım sonrası sistemdeki bilgiler sıfırlanıyordu yada böyle birşey varmıydı ? Bunla ilgili birşey okumuştum diye hatırlıyorum.
Yalıt güvence sistemini fazla abartmaya gerek yok, kuruluşun sizi kendine bağlamak için başvurduğu bir göz boyama yöntemi.

Herhangi bir akaryakıt markasını kullanabilirsiniz, satış fişini en az depoyu tüketene kadar saklayın, yakıttan kaynaklanan ve kanıtlanabilir bir arıza olduğunda akaryakıt firmasına başvurabilirsiniz, bu süreçte mutlaka yakıt örneğinin alınması lazım. Akaryakıt firmaları bu konuda oldukça duyarlı davranıyorlar ve yakıt kaynaklı arızanın giderilmesine destek oluyorlar. Kıyasıya rekabetin olduğu ve bu kadar çok istasyonun bulunduğu bir ülkede zaten aksini düşünmek pek mümkün değil. 

Ha şu olabilir yakıt güvence sisteminde Opet doğrudan Otokoça zararınızı öderken (ki bundan da pek emin değilim) diğer firmalarda zararınızı kendiniz ödeyip sonra firmadan tahsil etmek durumunda kalabilirsiniz. 

Değişik yakıt türleri arasındaki farka gelince; yakıt ile ilgili izlenimi etkileyecek o kadar çok faktör var ki, yol ve hava durumu, trafik, ruh hali, bakım durumu, lastik havaları, liste uzar gider, bu nedenle nesnel bir değerlendirme çok zor, bu nedenle hissedilenlerin daha çok psikolojik olduğunu düşünüyorum, varsa da farklar seçimi belirgin etkileyecek önemde olmayacaktır. 

Bence akaryakıt firmasından çok güvenilir bir istasyon seçmek daha önemli.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben bir önceki aracıda hepsini ciddi anlamda denedim hesap yapmıştım.Shell daha çok km gidyordu. Fakat bu araçta yakıt guvence sıstemınden dolayı opetı kulandım lk 2 km de az gidiyor filan demem mümkün değil şu anda.Ama shelden aynı istasyondan, aynı pompadan alıyordum hep.Arabam eski model olmasına ragmen bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

Shelden almaya çekınıyrum. yakıt guvence sıstemınden dolayı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem beyinde yazdigi gibi yakit guvence sistemi aslinda cok da onemli degil. Kaliteli ve guvenilir olduktan sonra her yerden alinabilir. Benim yol guzergahimda lukoil diye bir istasyon acildi. Arastirdim bir rus firmasi cok da buyuk bir firma. Bayagi ucuza da veriyor mazotu ama cesaret edip alamiyorum. Cok ucuzsa ve cok pahiysa cekinirim ben. Shell kesinlikle daha iyi bir yakit ama opete ayagim alisti galiba o ned

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem beyinde yazdigi gibi yakit guvence sistemi aslinda cok da onemli degil. Kaliteli ve guvenilir olduktan sonra her yerden alinabilir. Benim yol guzergahimda lukoil diye bir istasyon acildi. Arastirdim bir rus firmasi cok da buyuk bir firma. Bayagi ucuza da veriyor mazotu ama cesaret edip alamiyorum. Cok ucuzsa ve cok pahaliysa cekinirim ben. Shell kesinlikle daha iyi bir yakit diye dusunuyorum ama opete ayagim alisti galiba o nedenle opetten aliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

1 ay kadar önce servisle bir işim oldu ,sorunun herhangi bir sıkıntı yaratmayacağı ama talep edilirse anlaşmalı petrol şirketinden alınmış son 10 depo yakıt fişi ile garanti kapsamında halledilebileceği söylendi.Ford bilindiği üzere opetle anlaşmalı .4 depo felan yakıt fişim vardı opet damgalı ama bir arkadaşım sunpet istasyon işletiyor o dururken opet istasyonuna da gitmeyi istemediğim için servisi aradım ''eurodizel olması şartıyla istediğiniz yerden akaryakıt alabilirsiniz garantiniz bozulmaz ''denildi.Şu an için sunpetten eurodizel alıyorum.Peki siz hangi şirketten yakıt kullanıyorsunuz? (not:forumda aradım böyle bir konu daha önce açılmamış ,açılmışsa gereğinin yapılmasını rica ediyorum. Paylaşımlarınızı bekliyorum)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.