Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Focus 3, Direksiyon Desteği Arıza Uyarısı

Ramazan V.

Soru

Merhabalar, 

Dün sabah aracımı çalıştırdım daha 200 metre gitmeden direksiyon aniden ağırlaştı. Ekranda Direksiyon Desteği Arızalı Servis Gerekli uyarısını aldım. Aracı güç bela sağa çektikten sonra stop edip tekrar çalıştırdım. Direksiyon düzelmişti. Bende hemen servise gitmedim tabi. Sizlere bir sorayım dedim gerçekten servise gitmem gerekli mi ? Araç şu an normal çalışıyor ve arıza uyarısı almıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

4. Geçici araç tahsisi:
Aracınızın, arızası nedeniyle servisteki onarım süresinin 24 saati aştığı durumlarda, kilometre sınırı olmaksızın, 3 güne kadar bir süre için size başka bir araç tahsis ediyoruz.

Periyodik bakımları serviste yaptırmak şartıyla.
Diğerleri için:

Dayım 2007 yada 2008 sonbaharında almıştı, A4 vermişlerdi.

Ne alakası var, ford CVTlerin hangisine verdi acaba? PS ne olacak bilmiyoruz verirlermi sence?

Ne alakası var deme bence :D neyse ps ne olacağı belli dsg gibi elde çok patlamıyor sadece biraz aptal o kadar. Yeri gelirse dsg'nin nasıl geri dönüşüm yapıldığını anlatırım burayı kaynatmaya gerek yok. Abicim ben çamur atmıyorum zaten yanlış anlama cvt de aynı şey. Mal odaklı yazmıyorum yani okey

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ne alakası var deme bence :D neyse ps ne olacağı belli dsg gibi elde çok patlamıyor sadece biraz aptal o kadar. Yeri gelirse dsg'nin nasıl geri dönüşüm yapıldığını anlatırım burayı kaynatmaya gerek yok. Abicim ben çamur atmıyorum zaten yanlış anlama cvt de aynı şey. Mal odaklı yazmıyorum yani okey

DSG ile PSin satışını kıyaslarsan o noktada patlarsın. DSGlerin hepsi sorun çıkarmıyor. Dayımın ve Ortağının elinden en az 15 tane geçmiştir sadece birinde sorun çıktı. Doğuş konusunda az çok bilgim var, hatırlarsan demiştim adam bayiiden daha ucuza alıyor arabayı diye :D

Bu arada VW sayfasında uygun koşullarla veriyoruz yazmış, ücretli yani, ama adamına göre yada arızaya göre ücretsiz verdiği bir çok örnek okudum/duydum. Hatta millet sövüyodu benim arabam dizel, benzinli verdiler çok yakıyor diye :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

DSG ile PSin satışını kıyaslarsan o noktada patlarsın. DSGlerin hepsi sorun çıkarmıyor. Dayımın ve Ortağının elinden en az 15 tane geçmiştir sadece birinde sorun çıktı. Doğuş konusunda az çok bilgim var, hatırlarsan demiştim adam bayiiden daha ucuza alıyor arabayı diye :D

Bu arada VW sayfasında uygun koşullarla veriyoruz yazmış, ücretli yani, ama adamına göre yada arızaya göre ücretsiz verdiği bir çok örnek okudum/duydum. Hatta millet sövüyodu benim arabam dizel, benzinli verdiler çok yakıyor diye :D

Patlayan ben olayım canın sağ olsun ama ben biyerime bakarak konuşmuyorum ki :D Bilirsinki başka forum vb şeyleri okumuyorum bile. Yani arıza yaşayanı gördüğüm de pek azdır :) Sadece bildiğim veriler ile konuşuyorum

Neyse banane merak edenler ilgili yerlerde sorup öğrenebilir.

Ozan atladığın şeyler var ayrıca bu konuda elden geçen araç bunlar hakkında veri kaynağı olamaz sana. Uzatmıyorum bitmiştir benim için :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Patlayan ben olayım canın sağ olsun ama ben biyerime bakarak konuşmuyorum ki :D Bilirsinki başka forum vb şeyleri okumuyorum bile. Yani arıza yaşayanı gördüğüm de pek azdır :) Sadece bildiğim veriler ile konuşuyorum

Neyse banane merak edenler ilgili yerlerde sorup öğrenebilir.

Ozan atladığın şeyler var ayrıca bu konuda elden geçen araç bunlar hakkında veri kaynağı olamaz sana. Uzatmıyorum bitmiştir benim için :yeah:

Tamam bende uzatmıyorum, sen zaten anladın beni ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaten çöpe attım şarj aletini. Daha kaliteli bişey bulabilirsem alırım. Sigortalı olduğunu nasıl anlarım ?

Sigortalımı bilmem ama belkin marka şarj aletini tavsiye ederim.

http://store.apple.com/tr/product/HB152VC/A/lightning-konnekt%C3%B6rl%C3%BC-belkin-ara%C3%A7-%C5%9Farj-aleti?fnode=698a3848d39aee765eb45a48d4b55dfc6b63cfca2dfc168152e5204e2d6ec49e400d8037b715da5e4369d416ad0d35ff152926993ebf59b2aa695ce6c9bbb0bc36852db952f1d26888e19cd1da0fdfd6ae3d297e0fc7be1a9cb83a955fca4babdc6997ed7bccf27b20ce3a782d7818b0&fs=s%3DpriceHL şunun direk usb girişli olanları vardı. 30-40TL civarı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elektroniğin araçları iyice sarıp sarmalaması maalesef bu tür hatalarla daha sık karşılaşılmasına neden oluyor.

Bunların bir kısmı anlık gelip gitmeler bir kısmı ise daha büyük sorunların habercisi.

Fakat aracın yoldaki durumunu etkileyecek (Motor, aktarma organları, direksiyon vs..) kısımlarda karşılaşılan hatalarda anlık dahi olsa hemen servise başvurmakta fayda var.

Civic kullanan bir arkadaşımın direksiyonu otoyolda yüksek süratle giderken kilitlendi ve büyük tehlike atlattı, sorun elektronik bir kartta çıktı. Aman dikkat.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı arıza benim aracımda da oldu. İlk başlarda aracı stop edip çalıştırdığımda geçiyordu. Daha sonra direksiyon iyice sertleşti ve uyarıyı sürekli vermeye başladı. Ben 2500-3000 TL gözden çıkarmıştım. Ancak Konya'da özel serviste usta bu sorunu halletti.  Nasıl yaptıklarını söylemedi. 200 TL sorun hal oldu. Şu an bir hafta oldu sorun yok, hatta direksiyon öncesinden daha iyi. İnşallah yeniden ortaya çıkmaz. Bu sorun ile uğraşanlar varsa özelden usta ile ilgili  bilgi verebilirim. Focus 3 2011 Model 

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 3 Eylül 2015 at 13:18, Ayhan Yılmaz said:

Aynı arıza benim aracımda da oldu. İlk başlarda aracı stop edip çalıştırdığımda geçiyordu. Daha sonra direksiyon iyice sertleşti ve uyarıyı sürekli vermeye başladı. Ben 2500-3000 TL gözden çıkarmıştım. Ancak Konya'da özel serviste usta bu sorunu halletti.  Nasıl yaptıklarını söylemedi. 200 TL sorun hal oldu. Şu an bir hafta oldu sorun yok, hatta direksiyon öncesinden daha iyi. İnşallah yeniden ortaya çıkmaz. Bu sorun ile uğraşanlar varsa özelden usta ile ilgili  bilgi verebilirim. Focus 3 2011 Model 

Ayhan bey aynı sıkıntı c-maç aracım da da oldu ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz servise gitmeyi düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bir süredir ben de direksiyonla ilişkili benzer sorun yaşıyorum. motor çalıştığında direksiyon her zaman yapmıyor ama sertleşiyor. ilk manevraları zora sokacak kadar. ancak daha sonra (1 kaç saniye diyelim) duzeliyor. park yerinden çıkana kadar ilk çalışma anında. herhangi bir uyarı da çıkmıyor bu arada.

15 gun once sadece bu sebepten servise göturdum ancak, kontrollerinde herhangi bir arıza bulamadılar. usta son anda tek sefer bu durumu direksiyonun yaptığını gözlemlemiş; yine de belirgin bir şey diyemediler, güncellemeleri yaptılar bi daha yaparsa gel dediler...

maalesef hafta sonu yine yaptı nedir ki sorun bilmiyorum. tekrar götürmem lazım ama zaman sıkıntı... benzer bir sorun yaşayan başkaları da var mı?..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun ara ara bende de oluyor servise götürdüm İDS cihazına bağladılar arıza yok dediler gönderdiler. Sanırım anlık oluyor . Aracı çalıştırırken  direk Debriyaja basıp çalıştırmak yerine kontağı açıp daha sonra Debriyaj ve düğme ile çalıştırıyorum.  Uzun süredir yok yarın serviste bir daha baktiracagim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.