Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Dizele Chip

Yusuf Şerbetçi

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar hepinize merhabalar;

:nazar: 10 gün önce almış olduğum Focus3 1.6 Tdci aracıma chip taktırmak veya yazılım attırmak istiyorum. (En kısa sürede resimlerini eklicem bayiden almadan önce çekmiştim onlar var sadece şuan)

Bununla ilgili olarak fikrinizi almak almak istediğim bir kaç soru işaretim var. :blink:

Diğer bir aracım olan fiesta'da racechip kullanıyorum fakat biraz titreme ve zamanla siyah duman atmaya başladı.

Şimdi aracım henüz 700 km'de chip mi yazılım mı olmalı ve belli bir kilometreyi beklemem gerekir mi?

İki marka düşünmekteyim Ecufast veya Megachips sizce hangisi? Başka bir öneriniz var mı?

Servis'te bununla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım?

Sizin bu konudaki önerilerinizi alabilir miyim? :fikir:

Bu konu'da açılmış konular olabilir fakat özel sorularım olunca hem ilk konumu açmak hemde artık sizinleyim demek istedim. :sofeer:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kesin kararlıysanız bence beklemekte fayda var en kötü 5bin km falan olsun araç, biraz kendine gelsin.

+1

En azından rodaj bitmeli bence.

Ben de merakla takip edicem bu konuyu.

Ne olup olamayacağını daha önceden çok detaylı konuştuğumuz için tekrar yazma gereği duymuyorum :) .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Chiptuning üzerine yazılmış güzel başlıklar var okumaya üşenmeyin derim.

Ben de üşenmeden birkaç cümle yazayım.

Motor yazılımı ile oynarsanız servis her türlü motor arızası durumunu garanti dışı sayma hakkına sahiptir ve bunu yapmaya çekinmeyeceklerdir.

Boxtuning diye adlandırılan ve motor kontrol ünitesini yanıltma prensibiyle çalışan sistemler tak - çalıştır olmalarına rağmen daha sağlıksızdır. Remap denilen yeniden programlama daha iyi sonuç verebilir, onda da kurumsal bir yapının ürününe yönelin.

Motor konusunda beklentilerinize göre dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz, yeter ki doğru uygulanmaz ve doğru kullanılmaz ise zarar verebileceğini ve garanti dışı kalacağını unutmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazın Ben De İstanbul a Gittiğimde Bir Bakıcam Chip Olayına Ama O Zamana Kadar Yapan Olursa Biz De Görmüş Oluruz Artılarını Eksilerini...

+1 aynen bekliyorum açıkçası

Her bir noktasi bilgisayar kontrollu olan bir aracta yazilim ile oynamayi kesinlikle dusunmem.

Aslında doğrusu bu. O kadar yaptırana bişey olmaz, tutar beni sorun beni bulur :blink: .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Service Paşaoğlu, Bekir paşaoğlu ile görüşün.. Ben dahil çevremdeki kimse remap yaptırması sonucunda bir problem yaşamadı.. Tecrübeli ellere bırakmanız sartıyla...

Benimde kanaatim en azından 3000km. yi tamamlamanız yönünde.. Tamamlamazsanızda pek sorun olmaz İlk 300km. De yaptıranlarıda biliyorum..

Gelelim dezavantajına...

Aracınızda DPF oldugundan siyah duman hiçbir zaman atmayacaksınız... Akabinde EGR Valfine aktarılan yogun egsoz gazı sayesinde Valf biraz dolacak... Bunun onlemide EGR valfini iptal etmekten geçiyor.. Elektronik ve mekanik olarak valf iptal edilmesi gerekiyor.. EGR iptal edilirken bakır Levha ile yapılmasını öneririm aksi halde ince sac veya alüminyum eriyebilir.. Yuksek ısiya maruz kaldıgından parcalar zamanla pistonların içine kaçabilir.. Buna aşırı dikkat edin...

VW grubunda EGR iptalinde arıza ışığı yakar.. Ford grubunda henüz arıza ışığı yaktığı görülmedi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar hepinize merhabalar;

:nazar: 10 gün önce almış olduğum Focus3 1.6 Tdci aracıma chip taktırmak veya yazılım attırmak istiyorum. (En kısa sürede resimlerini eklicem bayiden almadan önce çekmiştim onlar var sadece şuan)

Bununla ilgili olarak fikrinizi almak almak istediğim bir kaç soru işaretim var. :blink:

Diğer bir aracım olan fiesta'da racechip kullanıyorum fakat biraz titreme ve zamanla siyah duman atmaya başladı.

Şimdi aracım henüz 700 km'de chip mi yazılım mı olmalı ve belli bir kilometreyi beklemem gerekir mi?

İki marka düşünmekteyim Ecufast veya Megachips sizce hangisi? Başka bir öneriniz var mı?

Servis'te bununla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım?

Sizin bu konudaki önerilerinizi alabilir miyim?

Bende dize focus 3 aracıma yazılım yaptırmaı düşünüyorum Ankara da arkadaşım almış olduğu sıfır aracına ilk gün yazılım yaptırıp 105 bg değerindeki aracını 145 ila 150 arasında zorlamasıyla bir beygire ulaştırdı. bizim araçlara aynı işlemi normal bir biçimde yaptığımızda bizim focus araçlarımız 140 bg ulaşmış oluyor bu işi Ankarada yapan arkadaşımın bir ustası var yazılımı hiçbir şekilde seris anlayamıyormuş fiyatı ise 800 ila 900 tl arasındaymış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bu fiyatları anlamıyorum, geçen serviste benim arabaya yazılım güncelleme yaptılar adam 20 dk felan bilgisayarla uğraştı sonra aldı arabayı 15-20 dk gezdi geldi, bu işlem ücretsiz dediler. Tamam chiptuning'i programlamakta belli süreçlerden geçmiştir emek harcanmıştır da; ne o abi öyle 800-900 TL, bana içinde heves bulunan bir ihtiyaç olduğundan bakkallarda da satılmadığı için fiyatları böyle şişiriyorlar gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bu fiyatları anlamıyorum, geçen serviste benim arabaya yazılım güncelleme yaptılar adam 20 dk felan bilgisayarla uğraştı sonra aldı arabayı 15-20 dk gezdi geldi, bu işlem ücretsiz dediler. Tamam chiptuning'i programlamakta belli süreçlerden geçmiştir emek harcanmıştır da; ne o abi öyle 800-900 TL, bana içinde heves bulunan bir ihtiyaç olduğundan bakkallarda da satılmadığı için fiyatları böyle şişiriyorlar gibi geliyor.

Benim De Çok Bilgim Olmamakla Beraber Yapan Arkadaşım Distribütörü Olduğu Firmaya Yaptığı Her Araç İçin Ya Da Yıllık Bir Miktar Ücret Ödüyorlarmış,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiestada Rece Chip Pro 'mu kullandınız ?  Yoksa pro olmayanından mı ? 

Çünkü biliyorsunuz Race Chip pro'lar yanlış ayarlandığı zaman siyah duman atma hastalığı vardır ...  ama en güzeli yani , bu boxtan dolayı araca bir problem oluşsa .  direk sökerek garantiden herbirşeyini değiştirebilirsiniz ...  ama chiplediğiniz(aracın beyni ile oynadığını) zaman garanti dışı kalır ...  

ben sizin yerinizde olasam , fiestada kullandığım racechipi yeni araca bağlardım direk ...    Ayarlarınıda yabancı forumlardan okuyarak düzenli yaparsanız siyah duman ve titreme problemi ortadan kalkar ...

sadece ara kablosunu mail atarak isteyin , göndersinler ...  zaten elinizde bir ürün var ,  boşuna maceraya atılamanın ne anlamı varki *

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.