Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Dizele Chip

Yusuf Şerbetçi

Önerilen Mesajlar

Yazılımı hiç bir şekilde servis anlayamıyormuş tamamen doğru değil. Yazılımın değiştirilen kısımlarını anlayacak kadar yazılımdan anlamıyor servistekiler, bu doğru, ancak eğer inat ederlerse turbo basıncınızı ölçer yazılım olduğunu söyleyebilirler. Bunu kayda alıp garantiden çıkartmak için kullanabilirler mi sorusunun yanıtı beynin yerinden çıkartılıp çıkartılmadığını kanıtlamaları ile alakalı. İçinde yazılım olduğunu beyni göndermeden bilemiyorlar, ancak sizin izniniz olmadan da bunun tespiti için beyni söküp Almanya'ya gönderemiyorlar denmişti bana farklı bir marka hakkında bilgi alırken. 

Box'ların da motoru yanılttığı söyleniyor da o ne kadar doğru onu da bilmiyoruz ancak şu halde garanti sürecinde box kullanmak ne kadar zararlı bilmesem de kesinlikle Tolga abinin dediği gibi daha mantıklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiestada Rece Chip Pro 'mu kullandınız ?  Yoksa pro olmayanından mı ? 

Çünkü biliyorsunuz Race Chip pro'lar yanlış ayarlandığı zaman siyah duman atma hastalığı vardır ...  ama en güzeli yani , bu boxtan dolayı araca bir problem oluşsa .  direk sökerek garantiden herbirşeyini değiştirebilirsiniz ...  ama chiplediğiniz(aracın beyni ile oynadığını) zaman garanti dışı kalır ...  

ben sizin yerinizde olasam , fiestada kullandığım racechipi yeni araca bağlardım direk ...    Ayarlarınıda yabancı forumlardan okuyarak düzenli yaparsanız siyah duman ve titreme problemi ortadan kalkar ...

sadece ara kablosunu mail atarak isteyin , göndersinler ...  zaten elinizde bir ürün var ,  boşuna maceraya atılamanın ne anlamı varki *

Fiesta'da pro olmayan racechip kullandım o yüzden focus'ta kullanmaya tereddüt ediyorum ki, fiesta'dan chip'i söktüğüm anda bir daha binmeyeceğimi düşünüyorum. Pro ile normal arasındaki farkı da pek bilmiyorum fakat racechip basit ve ucuz olmasına rağmen 30.000Km sürekli devirli bir şekilde kullandım ve şuan biraz titreme ve siyah duman problemi var. Focusum daha 3000km'de aracı mahvetmek istemiyorum. Yanlış ayarlama konusunda haklı olabilirsiniz çünkü sürekli oynadım ve ayarı hep yükselttim. Fiesta'da takılırken akü sökülmek zorunda kalmıştı, focus'ta eğer tak çıkar rahat bir şekilde yapabileceğim bir noktadaysa olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus'ta eğer tak çıkar rahat bir şekilde yapabileceğim bir noktadaysa olabilir.

valla eski focusta da çok zordu  , ama birşey söküp takmaya gerek olmuyordu ...   bu arada ayarlama dediğim , modülün arkasında bulunan yanlış hatırlamıyorsam 1-7 kadar çevrilen 2 ayar kısmı var , buda sadece racechip pro'da mevcut ...  normal racechip tak çıkar okadar (ayarsız) ...    yabancı sitelerde araçlara göre ayar şemaları var , (yani en doğru setup) ,  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Banada focus tdci motor gücü çok fazla geliyor

bunun için olan box larda var ... hakketten az yaksın diye yapılan , araştırın bulursunuz ...  

siz yeterki almak isteyin , herkeze göre ürün çıkarıyor namussuzlar ... :kıhkıh:  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunun için olan box larda var ... hakketten az yaksın diye yapılan , araştırın bulursunuz ...  

siz yeterki almak isteyin , herkeze göre ürün çıkarıyor namussuzlar ... :kıhkıh:  

muhakkak ki vardır. Ancak araç sıfır olduğu için servise girmesine pek sıcak bakmıyorum.  yukarıda arkadaş sadece yazılıma 800-900 tl demiş. buda 4 depo mazot demek. elde edeceğim karda ancak bu kadar olur. Neyse belki fordda böyle bir yazılım filan olurda güncelleme niyetine yükleyelim mi derlerse yükleyin derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Bende 1.6 Tdci 115 Hp aracıma performans yazılımı yüklemek istiyorum. Fiyat araştırması yaptım. 800 tl + K&N hava filtresi (160 TL). Arac 60000 km de. 60000 bakımını yeni yaptırdım. Yazılım güncellemesi yapıldı. Bu yüzden bakımın yapılmasını bekledim. Sanırım daha önce yapan olmamış forumda. Ben şuan yaptırma aşamasındayım. Siz ne düşünürsünüz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaptırmadan önce en azından bir kaç video çekerseniz farkı somut olarak görebiliriz.

Bir de mümkün olursa işlem sırasında sökülüp takılan parçaları resimli olarak görebilirsek işlemin yapılış şekli hakkında bilgimiz olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.