Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Belli Bir Hız Aralığındaki Titreme

Gökhan Kurt

Soru

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

ayni sorunu ben de yasiyordum.. 90 ile 110 arasi gaza yuklendigimde ve gazdan ayagimi cektigimde titreme sorunum vardi... ozel servise gittim once.. daha once yasanmis bir sorun oldugundan direk akslarla alakali dediler.. tabi buna tam sol yaptigimda donerken cikan tak tak sesinj de eklemistim... yari sabah servisteyim insALLAH ... garanti kapsaminda akslarimi degistirecekler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim sorunum çözüldü. Balans ayarından kaynaklanıyormuş.Dün kışlık lastikleri taktırmaya gittim.Bu esnada yeni lastikleri takarken balans ayarı yapıyorlar. Zaten usta bu sorunu kendine söylediğimde direk balansla ilgili olduğunu söyledi. Lastikler takılınca sorun gitti. Bu arada Yeni alıp taktırdığım kışlık lastiklerim Pirelli winter snowcontrol. Oldukça iyi lastiklere benziyorlar. Ama kardaki performansı nasıl olacak bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ama kardaki performansı nasıl olacak bilmiyorum.

Hemen tüm kış lastiklerinin kış şartlarında yaz lastiğine göre etkinliğe çok daha iyidir, yine de fizik kuralları gereği mucize beklememk lazım.

Kullanma tekniğinizi ona göre ayarlamanız lazım.

1. Kalkışlarınız az gazla ve yumuşak debriyajla olmalı, hatta ikinci vitesle bile kalkılabilir

2. Olabildiğince yumuşak fren yapılmalı ve abartılı bir güvenli fren mesafesi bırakılmalı

3. Yokuşlarda mümkünse durmadan çıkacak bir anı kollamalı

4. İnişlerde boşa atmadan olabildiğince motor freni ile inilmeli

5. Sert direksiyon hareketlerinden kaçınılmalı

6. Tedbirsiz trafiğe çıkan kendini bilmezlerle karşılaşmama duası edilmeli

Deneyimliler listyei uzatabiir

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hemen tüm kış lastiklerinin kış şartlarında yaz lastiğine göre etkinliğe çok daha iyidir, yine de fizik kuralları gereği mucize beklememk lazım.

1. Kalkışlarınız az gazla ve yumuşak debriyajla olmalı, hatta ikinci vitesle bile kalkılabilir

2. Olabildiğince yumuşak fren yapılmalı ve abartılı bir güvenli fren mesafesi bırakılmalı

Teşekkürler.. Ama otomatik vites :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.