Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1.6 2010 Otomatik Titreme Sorunu

Yasin Aynur

Soru

Merhaba değerli arkadaşlar. Bu benim ilk mesajim ve arabami da yeni aldim. 

2010 model lpg li 66.000 km de Focus mk2 aracım var. 

Size bir sorum var. Arabami aldığımdan beri rolanti halinde aracin içinde koltuklarda aşırı bir titreme mevcut. Ne olabilir diye araştırıyorum. Motor kulağından ya da şanzıman kulağından yapar diyorlar.. 

Ayrica bayir yukarı çıkarken 1 den ikinci vitese geçerken devir düşüken geçerken bir vuruntu oluyor. Ama bayır aşağı inerken veya araba devri yikssk olarak kullandığımda o vuruntu olmuyor. 

Bana yol gösterirseniz çok memnun olurum. Hepinize hayırlı günler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Motor kulagı rölantide yapmaz gibime geliyo yanlışta olabilirim. Araç çalışırken motorda aşırı titreme varsa bi gaz ayarı yaptırın düzelecektir. Bendede çalışmada düzensizlik vardı gaz ayarıyla sorunu giderdik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27 dakika önce, Çağlar Kaya yazdı:

Calistirirken de aşırı sarsıntı oluyor mu

Oluyor hocam ozellikle kaput kapağı açıkken ilk calistirmada bariz belli oluyor.

28 dakika önce, Sercan Yılmaz yazdı:

Motor kulagı rölantide yapmaz gibime geliyo yanlışta olabilirim. Araç çalışırken motorda aşırı titreme varsa bi gaz ayarı yaptırın düzelecektir. Bendede çalışmada düzensizlik vardı gaz ayarıyla sorunu giderdik

Hocam gaza bastığımda titreme kesiliyor ama rolantide özellikle park a aldığımda oluyor en çok. Isiklarda beklerkende oluyor tam park halinde olmadığı kadar olsada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Sercan Yılmaz yazdı:

Bi gaz ayarı yaptır derim

Sercan Bey tamam ona da bir baktiracagim. Ama gaz ayarsizligi kaputun iç dosemenin titresimene bu kadar etki eder mi ki. Aşırı bir titreme var. Farlar bile sallanıyor düşünün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yani aklım gelen bu oldu dediğim gibi en azından gaz ayarı ücreti düşük bi denemekte fayda var. Motor kulagı arızasındada lakırtı yapar araç hareket halindeyken gazdan ayağınızı çektiğinizde vuruntu yapar. Tabi olayı tam göremediğimiz için afaki konuşuyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Sercan Yılmaz yazdı:

Yani aklım gelen bu oldu dediğim gibi en azından gaz ayarı ücreti düşük bi denemekte fayda var. Motor kulagı arızasındada lakırtı yapar araç hareket halindeyken gazdan ayağınızı çektiğinizde vuruntu yapar. Tabi olayı tam göremediğimiz için afaki konuşuyorum.

Teşekkür ederim hocam ilgin için. Iyi günler.

Arkadaşlar bakalim başka birşey söyleyecek mi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.