Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Laptop Tavsiyesi

Önerilen Mesajlar

3 saat önce, kemal kaya said:

ben tamamen kişisel sebeplerle asusu tercih ederim. HPye genel anlamda uyuzum ayrıca ekran kartı bi tık kötü. onun dışında 3üde aynı zaten hangi marka cazip geliyorsa alın. Ancak ben standart bi kullanıcı için, bu seviyede cihazları tamamen gereksiz görüyorum, güncel fiyatları pek bilmiyorum açıkçası ama 4250tl nedir yahu.

Ek: teknosadaki diğer asuslara baktım, onu almayın bunu alın diyeceğim bi model de göremedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Ozan Kar said:

ben tamamen kişisel sebeplerle asusu tercih ederim. HPye genel anlamda uyuzum ayrıca ekran kartı bi tık kötü. onun dışında 3üde aynı zaten hangi marka cazip geliyorsa alın. Ancak ben standart bi kullanıcı için, bu seviyede cihazları tamamen gereksiz görüyorum, güncel fiyatları pek bilmiyorum açıkçası ama 4250tl nedir yahu.

Ek: teknosadaki diğer asuslara baktım, onu almayın bunu alın diyeceğim bi model de göremedim.

teşekkür ederim ozan aslında haklısın elimdeki laptop 12 senelik olunca :), bu aldığımı da en az 7-8 sene kullanırım herhal. o yuzden bütçeyi biraz yukarıda tuttum. 1000 tl aşşağısına şu var. 

http://www.teknosa.com/urunler/125033090/hp-pavilion-gaming-15-ak002nt-t1f78ea-6700hq16gb-n

sormak istediğim 2 şey daha var 802.11 ac wifi çok lazım bişey midir. evdeki fiber internetle bir ilişkisi var mı. bir de bluray yazıcı çok gerekli birşey mi sence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asusu iyi biliriz ama ben şahsen önermiyorum 3 yıl önce 2bin küsür fiyata aldığım diz üstü bilgisayarın açma tuşuna basdıktan sonra ekran açılmama problemi var makine çalışıyor ama ekran yok 700-800den aşağı fiyat söyleyende yok attık kenara duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkür ederim ozan aslında haklısın elimdeki laptop 12 senelik olunca [emoji4], bu aldığımı da en az 7-8 sene kullanırım herhal. o yuzden bütçeyi biraz yukarıda tuttum. 1000 tl aşşağısına şu var. 

http://www.teknosa.com/urunler/125033090/hp-pavilion-gaming-15-ak002nt-t1f78ea-6700hq16gb-n

sormak istediğim 2 şey daha var 802.11 ac wifi çok lazım bişey midir. evdeki fiber internetle bir ilişkisi var mı. bir de bluray yazıcı çok gerekli birşey mi sence.

Wifi konusunda bilgim yok. Bluray yazıcı hatta okuyucu son derece gereksiz bence, ancak yedekleme amacıyla kullanılır ki diğer medyalarda ucuzluyor sürekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ASUS N550JX-CN044D aldım. Biraz tuzlu oldu ama memnunum. Yalnız ssd yok. Daha önce ssd'ye alıştığım için bu hdd saç baş yolduruyor. Takılması için arka kapak tamamen sökülmeli ve siz yaparsanız garanti bozulur dedi servis. Elimde de 250 gb ssd var ve her gün

açsam mı açmasam mı diye düşünüyorum. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ASUS N550JX-CN044D aldım. Biraz tuzlu oldu ama memnunum. Yalnız ssd yok. Daha önce ssd'ye alıştığım için bu hdd saç baş yolduruyor. Takılması için arka kapak tamamen sökülmeli ve siz yaparsanız garanti bozulur dedi servis. Elimde de 250 gb ssd var ve her gün

açsam mı açmasam mı diye düşünüyorum. [emoji4] 

servise yaptır hocam fiyatı yüksek çekmiyolarsa.yada sen tak problem olursa eski hdd takıp götürürsün:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

açsam mı açmasam mı diye düşünüyorum. [emoji4] 

Bu sekilde bir yazı fontu kullanmayınız . Bkz Forum kuralları .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Yasin Taşcı said:

servise yaptır hocam fiyatı yüksek çekmiyolarsa.yada sen tak problem olursa eski hdd takıp götürürsün:)

Vidalardan anlaşılmaz mı söküldüğü? Fiyat 70 TL istiyorlar, çok önemli değil ancak İstanbul veya Ankara'ya kargoyla yollamamı istiyorlar. Başka bir ilde servisleri yokmuş. Aslında hdd'nin kapağı ayrı olsaydı sökebilirdiniz dediler, ancak komple kapak sökümü cihazı garanti dışı bırakıyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ramazan Çakır said:

Vidalardan anlaşılmaz mı söküldüğü? Fiyat 70 TL istiyorlar, çok önemli değil ancak İstanbul veya Ankara'ya kargoyla yollamamı istiyorlar. Başka bir ilde servisleri yokmuş. Aslında hdd'nin kapağı ayrı olsaydı sökebilirdiniz dediler, ancak komple kapak sökümü cihazı garanti dışı bırakıyormuş.

Sizin notebook'unuzun başka bir varyasyonunu kullanıyorum bende. Bu seride kullanılan HDD'ler gerçekten saç baş yoldurucu. Ve bazen HDD'den cızırtı gelmesi de can sıkıcı. ASUS'un servisinin iyi niyetli olduğunu çoğu zaman duymuştum zaten toshiba servisinden çok çektiğim için Asusa yöneldim. Vidalardan pek anlaşılmaz ama PC servise gittiği zaman içindeki SSD'yi gördüklerinde zaten anlayacaklar yetkisiz müdahaleyi. Fakat bazı yerlerde görmezden geldiklerine dair bazı yazılar okumuştum. Yinede karar size ait. Ama mevcut HDD pek çekilmez .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Kutluhan A. said:

Sizin notebook'unuzun başka bir varyasyonunu kullanıyorum bende. Bu seride kullanılan HDD'ler gerçekten saç baş yoldurucu. Ve bazen HDD'den cızırtı gelmesi de can sıkıcı. ASUS'un servisinin iyi niyetli olduğunu çoğu zaman duymuştum zaten toshiba servisinden çok çektiğim için Asusa yöneldim. Vidalardan pek anlaşılmaz ama PC servise gittiği zaman içindeki SSD'yi gördüklerinde zaten anlayacaklar yetkisiz müdahaleyi. Fakat bazı yerlerde görmezden geldiklerine dair bazı yazılar okumuştum. Yinede karar size ait. Ama mevcut HDD pek çekilmez .

Vidalar dert değilse sorun değil. Çıkarttığım HDD'yi takarım geri. Evet HDD çok yavaş O cızırtı seslerini neredeyse sürekli duyuyorum. SSD'den sonra cidden çekilmiyor. Turbo beslemeden atmosferiğe düşmüş gibi olduk :) Kapak hakkında bilginiz var mı? Yani kolayca iz bırakmadan sökülebilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ramazan Çakır said:

Vidalar dert değilse sorun değil. Çıkarttığım HDD'yi takarım geri. Evet HDD çok yavaş O cızırtı seslerini neredeyse sürekli duyuyorum. SSD'den sonra cidden çekilmiyor. Turbo beslemeden atmosferiğe düşmüş gibi olduk :) Kapak hakkında bilginiz var mı? Yani kolayca iz bırakmadan sökülebilir mi?

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-x550jx-core-i7-4720hq-2-6ghz-12gb-ram-1tb-hdd-gtx950m-2gb-15-6-w10-notebook.html 

Benim modelimde bu pek bir fark olmaz herhalde. Biliyorsunuz güvenlik bandımız yok o konuda problem yok. Diyelim tornavidayla usulca hiç iz bırakmadan açtınız. Fakat içerde bunu belli edebilecek bir şey olabilir onu şuan bilemiyorum. O riske girmeyin derim ben. Bende çift kapak var sizinki bütünse bu iş daha zor olabilir. Bence biraz daha sabredin Ankaraya yolunuz düşerse serviste taktırırsanız içiniz rahat olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.