Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Laptop Tavsiyesi

Önerilen Mesajlar

Asus N550JV -CN239H aldim arkadaslar...

Oneriler icin tesekkurler...

Aklim MSI GE-60 Apache'de kaldi biraz ama, bir Allah'in kulu iyi konusmadi MSI icin..

Yapma yaaaa)::):):) neyse alınmış artık :):):):)

Şaka bir tarafa hayırlı olsun Alperenim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 tb SSD henüz keşfedilmedi bildiğim kadarıyla. Bu normal 32-64 mb filan olan önbellek yerine SSD'yi önbellek olarak kullanıyorlar o da yıllardır var intel destekli anakartlar direkt sağlıyor onu. 3 tb'da ssd hızı da yok 3 ssd ile alınabilecek 1500 mb/s hız da yok ki server makinesi alan aklı fikri olan herhangi bir insan zaten sadece performans istemez, stabilite ve güvenliği de her türlü tercih eder.

Şirkete kitliycek olsam bile almam muhtemelen çok ekstrem bir durum olmadığı sürece.

Bilgisayar dünyasının "kroyum ama para bende" versiyonları varsa alabilir belki de öbür türlü mantıksız.

Bir yorum yap la bunun işe yarar olduğu bir senaryo geliyor mu aklına admin beeğ?

@Servet Özkan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 tb SSD henüz keşfedilmedi bildiğim kadarıyla. Bu normal 32-64 mb filan olan önbellek yerine SSD'yi önbellek olarak kullanıyorlar o da yıllardır var intel destekli anakartlar direkt sağlıyor onu. 3 tb'da ssd hızı da yok 3 ssd ile alınabilecek 1500 mb/s hız da yok ki server makinesi alan aklı fikri olan herhangi bir insan zaten sadece performans istemez, stabilite ve güvenliği de her türlü tercih eder.

Şirkete kitliycek olsam bile almam muhtemelen çok ekstrem bir durum olmadığı sürece.

Bilgisayar dünyasının "kroyum ama para bende" versiyonları varsa alabilir belki de öbür türlü mantıksız.

Bir yorum yap la bunun işe yarar olduğu bir senaryo geliyor mu aklına admin beeğ?

@Servet Özkan

Hybrid ssd o, önbelleğini kendi içinde ssd ile manage eden mekanik disk. Yani gerçekten 3TB SSD değil tabikide.

Hybrid olupta ana işlevlerini stabil yapabilen bir elektronik cihaz görmedim ben. O yüzden tavsiye etmiyorum.

Yukarıdaki laptop'u ticari manada kimse kullanmaz. Getirisi olmaz. Bu laptop'u alacağın çalışanın gravatı ve sağlam maaşı vardır, dolayısıyla mobilken iş yapmaz :D

Oyun için alan da zeka sahibi değildir. Kısacası fantazik bir makina olmuş bu. Dünyada sayılı satışı olan ferrariler gibi düşün, bunuda bekleyip alan  ileri geri zekalılar vardır tabi. (Lafım ferrari alanlara veya alacaklara değil tabi :D )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hybrid ssd o, önbelleğini kendi içinde ssd ile manage eden mekanik disk. Yani gerçekten 3TB SSD değil tabikide.

Hybrid olupta ana işlevlerini stabil yapabilen bir elektronik cihaz görmedim ben. O yüzden tavsiye etmiyorum.

Yukarıdaki laptop'u ticari manada kimse kullanmaz. Getirisi olmaz. Bu laptop'u alacağın çalışanın gravatı ve sağlam maaşı vardır, dolayısıyla mobilken iş yapmaz :D

Oyun için alan da zeka sahibi değildir. Kısacası fantazik bir makina olmuş bu. Dünyada sayılı satışı olan ferrariler gibi düşün, bunuda bekleyip alan  ileri geri zekalılar vardır tabi. (Lafım ferrari alanlara veya alacaklara değil tabi :D )

Ferrari benzetmesi yanlış olmuş. Kötü ecoboost'un yan etkileri olarak değerlendiriyorum  :pist:

Ama belki şu Fast Fİve'ın sonunda bahsi geçen araba olan Koenigsegg CCX-R Edition denebilir.

http://en.wikipedia.org/wiki/Koenigsegg_CCX

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyler evdeki 4.5 yıllık Dell notebook mevta oldu. yine Dell almak isterim ama piyasadan çekilmiş sanki.. pek model bulamadım. 

Bilgisayar genel geçer işler için kullanılacak aslında çoğu günü açılmayacak bile bir de oğlan STEAM ile team fortress falan oynayacak. 

nedense i7 olsun takıntımız var. eldeki mvta olan 4.5 yıllık notebook i7 iken i5e falan downgrade mantıklı gelmedi. 

şöyle 1500 civarlarına falan i7li birşey yok sanırım şu lenovoyu buldum 1700 seviyesinde . Bu modele ne dersiniz. 

Lenovo ideapad G510

Bu kuzu 15.6 inch, 1366x768 4700MQ i7, 6 GB RAM, 1TB HDD, 2GB Radeon 8750 ekran kartı vs vs

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.