Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Navigasyon Tavsiyesi

ferhat tezcan

Önerilen Mesajlar

ben navigon kullaniyorum. sesli yönlendirmesi gayet iyi. otobanda hangi seritlerden gitmen gerektigini gösteriyor, sehir ici serit yardimcisi da var. cok navigasyon programi kullandim en iyisi bence navigon, sonrada copilot. ancak bu ikisinin turkiye haritalari yetersiz olabilir. sanirim türkiye icin en iyisi igo gibi, haritalari basar soft oldugu icin en ayrintilisi. ama navigon ve copilotu bi deneyin haritalarinin kapsami iyiyse devamli kullanabilirsiniz. bide sygic nokia zamaninda kullandigim en iyisiydi. androidde görsellik anlaminda cok guzel ancak zirt pirt "300metre sonra düz gidin", "500metre sonra düz gidin" demesi gicik biraz. desene ablacim "2kilometre bu yolu takip et" diye :P

note 2 nin ekran cözünürlügüne uygun bulursunuz ararsaniz. ben galaxy nexus kullaniyorum (1280x720) ki bu telefon cikali baya oldu, simdi note 2, s3 ve daha bir sürü 1280x720lik telefon cikti hatta 1080p liklerde cikti ya da cikmak üzere

Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Kesinlikle iGo fakat değişiklik olsun isterseniz Sygic adlı navigasyonda fazlasıyla mutlu edecektir. Şahsen uzun yollarda rota planı yaparken igo-sygic arasında paslaşıyorum. Route 66 da güzel bir özelliği var. Misal telefonu çeşitli aparatlar yardımı aracın camına yapıştırdınız. Telefonun arka kamerasını açıyor ve o an gideceğiniz yolun üstüne hayali bir araç koyuyor ve sizde onu tavşan kaç tazı tut gibi takip ederek varacağınız noktaya kadar sorunsuzca gidiyorsunuz. İzlemek için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Ben aracı aldıktan sonra araştırıp araç için navigasyon aldım garmin nuvi50 .Ürün oldukça kullanışlı ama şimdi de telefonumun eskidiğini farkettim.Akıllı tel alsam navigasyonda bana garmin'i aratır mı?çünkü navigasyonumu satmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aracı aldıktan sonra araştırıp araç için navigasyon aldım garmin nuvi50 .Ürün oldukça kullanışlı ama şimdi de telefonumun eskidiğini farkettim.Akıllı tel alsam navigasyonda bana garmin'i aratır mı?çünkü navigasyonumu satmayı düşünüyorum

Garmin kullanmadım ama iphone ile igo kullanınca is görüyor.

Cihaz alma ihtiyacı duymadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç ile çok yol alınıyor sık bilinmeyen yerlere gidiliyor ise ayrı bir araç navigasyonu kaçınılmazdır. 

Kırk yılın başı adres bakmak için cep telefonu yetebilir. Ama uygun askı aparatı ve güç kablosu desteği olmadan o da tarfikte risk yaratır sürücü için.

Halen Avrupa'da Tomtom, Türkiye'de iGo temelli navigasyon cihazı kullanıyorum. Tomtom Go1000 kullanım açısından çok daha başarılı, ama ikisi de yeterli iş görüyor.

Tabii aletler neredeyse 200-250 gün çalışıyor birileri ödünç aldığı için.

Bence telefon araç navigasyonunun yerini tutmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bildiğim telefonun tek dezavantajı internete bağlı olmayınca çok yavaş. Navigasyon cihazında böyle bir problem olmasa gerek.

Benim telefonda apple maps, google maps ve yandex var. cadde ve sokak adını bilirseniz buluyorlar genelde ancak kayıtlı yer sayısı çok az olduğundan yer ismi ile aranacağında başarısız oluyor. Bir de sokak ve caddeleri ingilizce okuması bazen komik olsa da bazen ne dediğini anlamadığımdan zahmetli oluyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bildiğim telefonun tek dezavantajı internete bağlı olmayınca çok yavaş. Navigasyon cihazında böyle bir problem olmasa gerek. Benim telefonda apple maps, google maps ve yandex var. cadde ve sokak adını bilirseniz buluyorlar genelde ancak kayıtlı yer sayısı çok az olduğundan yer ismi ile aranacağında başarısız oluyor. Bir de sokak ve caddeleri ingilizce okuması bazen komik olsa da bazen ne dediğini anlamadığımdan zahmetli oluyor :)
Sen navigasyon programı kullanmıyorsun fark ettiysen. O haritalar ile araba sürülmez. Yanında biri bakmalı :) Mobil cihazda kullanmanın faydası şu; her zaman yanında farklı arabada olsun veya arabasız olsun. Gösterge paneline koyuyorum ben zaten ses bile bazen yeterli gelebiliyor. Ayrıca güncelleme tarzı olayları çok daha kolay. Sınırsız ve gelişebilir. Çeşitli yöntemler ile bedava bile. Zamanında 1000 lira verip en iyi gps cihazını almıştık Mio'dan. Çöp oldu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen navigasyon programı kullanmıyorsun fark ettiysen. O haritalar ile araba sürülmez. Yanında biri bakmalı :) Mobil cihazda kullanmanın faydası şu; her zaman yanında farklı arabada olsun veya arabasız olsun. Gösterge paneline koyuyorum ben zaten ses bile bazen yeterli gelebiliyor. Ayrıca güncelleme tarzı olayları çok daha kolay. Sınırsız ve gelişebilir. Çeşitli yöntemler ile bedava bile. Zamanında 1000 lira verip en iyi gps cihazını almıştık Mio'dan. Çöp oldu.

Apple maps iyi bence baya ya. Bluetooth ile bağlanınca hoparlörden veriyor talimatları. Öbür türlü zahmetli tabi biraz.

İstanbul buluşmasında Google Maps çok işime yaramıştı pek güvenli değildiyse de :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracın teybine igo primo 9 v2,0 yükledim 3d bir navigasyon radar olan yerleri sürekli güncelleyen bir siteden 6 ayda bir update ediniyorum ve elektronik radarlar ve manuel radarlar trafik işaretleri olmak üzere bir çok konuda bana yardımcı oluyor  tabi senkronizasyon ve gps sinyal frekansını tutturmak ölümdü hırs işte naapçan çalıştırdım meleti  yani veritabanıyla baya uğraşmıştım 1,5 senedir kullanıyorum uzun yollarda 3 boyutlu navigasyonun bir diğer avantajıda gece saatlerinde yola çıkanlar içindir 

ben virajları daha verimli kullanabiliyorum çünkü virajın görünmeyen kısmını bana sunuyor bir nevi bilgisayar oyununda yandaki lap panosunu izlemek gibi uzunları yaksanda görmediğin viraj keskinliklerini viraj çıkışlarında ayarlaman gereken hızları da önceden tanımlayabiliyorum hatta gözünüzle takip etmediğiniz zaman bile keskin virajlarda uyarı veriyor hızınızı düşürün diye bunu nasıl farkediyor programa yanal G oranı limitleri giriyorsunuz (tabi atmasyon ama aşşağı yukarı bir değer )  ve seyahat esnasında ekranı takip etmesenizde hızınızı gps sayesinde ölçüp viraj için keskin ise yolun yapısına göre tehlike uyarısı veriyor ve hızınızı virajı alabilecek seviyeye gelene kadar uyarı devam ediyor hızınız o yol için yasal sınırın üzerindeyse sizi uyarıyor bence sadece adres bilgisi için değil sürüş dinamiklerinizi ayarlamanız açısındanda bir çok avantajını size sunuyor...

yol seçeneklerini, varış sürenizi, mesafe/zaman oranına göre rota seçenekleri işte feribotla gidersen şukadar farkeder gitmezssen şukadar otoban kullanırsan şu kadar kullanmazsan şu kadar diye bir çok karşılaştırmayı analitik olarak size sunabiliyor biraz kurcalayıp cihaza hakim olmak gerek 

benim navigasyon animasyonundaki aracım bile focus mesela :))

(gidip elin zencisinden çin işi navigasyona 1000 lira para verirsen 1 sene sonra çöpe atarsın tabi)  :öp:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.