Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ankarada Focus 3 Için - St Spolier, Tft Gösterge, Sony Panel Vs

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Ben konuştuğumda lambalar elinde varmıydı yokmuydu hatırlamıyorum ama fiyat 75tl :D servistede 85 gibi bişey. Defo olayını Mertol abi yazmıştı geçenlerde, genelde eften püften oluyor diyede eklemişti. Ben göstergedeki sorunu çok merak ediyorum mesela :D

Göstergedeki en olası sorun ekrandaki görüntünün donması...Ya komple görüntü donuyor ya da örneğin vites göstergesi takılı kalıyor,siz 6.vitese atıyorsunuz o hala 3.vitese yüksel uyarısını gösteriyor...Bir diğer gösterge arızası da göstergenin arkasındaki küçük hoparlör bozuksa uyarı seslerini vermiyor,örneğin kapı açık,kemer takılı değil gibi uyarıların sesleri ya bozuk ya da hiç çıkmıyor...Şanslıysanız ekranda değilde göstergenin çerçevesinde defo oluyor,örneğin bendeki çatlaklar gibi...Göstergenin gövdesindeki yani plastiğindeki defolar önemli değil,elektroniği bozuk olmasın yeter....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Göstergedeki en olası sorun ekrandaki görüntünün donması...Ya komple görüntü donuyor ya da örneğin vites göstergesi takılı kalıyor,siz 6.vitese atıyorsunuz o hala 3.vitese yüksel uyarısını gösteriyor...Bir diğer gösterge arızası da göstergenin arkasındaki küçük hoparlör bozuksa uyarı seslerini vermiyor,örneğin kapı açık,kemer takılı değil gibi uyarıların sesleri ya bozuk ya da hiç çıkmıyor...Şanslıysanız ekranda değilde göstergenin çerçevesinde defo oluyor,örneğin bendeki çatlaklar gibi...Göstergenin gövdesindeki yani plastiğindeki defolar önemli değil,elektroniği bozuk olmasın yeter....

ilginç, donma olayı yazılımsal gibi. Diğer sorunlarda yok bende bakalım donma veya başka bişey ne zaman çıkacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Donma yazılımsal değil,daha çok içerdeki elektronik tablonun sorunlu olmasından,yazılımsal olursa donma anında arabanın da çalışmaması lazım,oysa araba çalışıyor ama ekran donuk kalıyor...Gösterge ekranındaki bir diğer arıza ise hız ve devir göstergelerinin takılması ki o zaman sıkıntı daha da büyük oluyor....Düzeltilmesi için gövdeyi açmanız lazım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony panel ve çerçeveye henüz fiyat biçmemiş...Fakat paneller dediğim gibi defolu,o yüzden en fazla 30-40 TL eder,

Bu bildiğimiz sony teyp kafası değilmi. Eğer öyleyse baya uygunmuş, birde siz almışsınız, mahsuru yoksa fiyat verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu bildiğimiz sony teyp kafası değilmi. Eğer öyleyse baya uygunmuş, birde siz almışsınız, mahsuru yoksa fiyat verebilir misiniz?

Daha para vermedim,paneli deneyeceğim çalışmasına bakacağım..Bir de panel çerçeve yokken ve de ekran yokken hiçbir işe yaramaz,öyle duruyor yanımda....Fiyatını bilemiyorum ama dediğim gibi ufak tefek çiziklerin olduğu bir panelle tuşlarında çizikler olan bir panel olmak üzere 2 tane var elinde..Defolar yüzünden çok pahalıya satacağını sanmam,fakat taleve göre daha temiz ve sorunsuzlarını getirtebileceğini söylüyor..Elemanın başı çok kalabalık,isteklerinizi burdan bana ya da ozana söyleyin,ben iletirim....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gösterge, kamera ve modülü bugün kargodan aldım.gündüz monte edicegim,göstergede herhangi bir kusur bulamadım bakalım takınsa ne olacak.

Evet bugün sizden de bahsettik...Elinde modül var hala ama kamera yok,çünkü o kameralar aslında c-maxe aitmiş..Ayrıca ekranın da navigasyon özellikli olması lazım,normal sony ekranından görüntü alınamıyormuş...Umarım herşey sorunsuz olur,fotoları bekliyoruz merakla....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar acele etmeyin; yada takıp denemeden sakın para vermeyin.

350 tl ye aldım göstergeyi temmuz ayında; kutusunu ben kendi ellerimle açtım sıfır ve defosuzdu ürün.

Şanslı olabilirsin, ya da henüz sorun çıkarmamış görünmeyen bir defo olabilir.

Şimdi akıl var mantık var, Almanya'da 600€ gibi bir rakama satılan, çıkmaların ebay'den 250-300€'dan alıcı bulduğu bir ürünün 350 TL'ye, üstelik bir de birilerinin kâr edeceği şekilde satılması için iki neden olabilir: Ya çalıntıdır, ya da kalite kontrolundan olur alamadığı için ıskartadır.

Tabii bu sorunsuz çalışmayacağı anlamına gelmez, ama sorun çıkarabileceğini de düşünmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şanslı olabilirsin, ya da henüz sorun çıkarmamış görünmeyen bir defo olabilir.

Şimdi akıl var mantık var, Almanya'da 600€ gibi bir rakama satılan, çıkmaların ebay'den 250-300€'dan alıcı bulduğu bir ürünün 350 TL'ye, üstelik bir de birilerinin kâr edeceği şekilde satılması için iki neden olabilir: Ya çalıntıdır, ya da kalite kontrolundan olur alamadığı için ıskartadır.

Tabii bu sorunsuz çalışmayacağı anlamına gelmez, ama sorun çıkarabileceğini de düşünmek lazım.

Yine de aynı hatta daha fazla para vererek kullanılmışını almak var; birde benim gibi kutusunu ilk olarak açmak var Cem Abi.

Ben bunu söylemek istiyorum; yoksa söylediğini bende düşündüm ve düşünüyorum.

Bu tıpkı 2500 tl lik saatler 300 tl orjinal demek gibi birşey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada Serdar Sony ekranını almış takmış am ses kontrol sistemini çalıştıramamış,servise gidip yazılım yükleticem demiş..Fakat akibeti ne bilmiyorum..Belki sen biliyorsundur Ozan...Sony ön panel ve çerçeveyi ben bir arayagetirdim...Elinde 3 tane sony panel vardı...1 ini ben aldım,2 tane daha var...Sony Çerçeve ise 1 tane ve numune olsun diye elinde tutuyor,bana vermedi...Çerçeveyi bekliyoruz,bu arada talebe göre getirtecekmiş,talepleriniz varsa bana söylyin Ümite ileteyim...Parçalardan bazılarının fiyatları şöyle..Dizel gösterge 450 TL...Bi-Xenon farlar 1.200 TL...Kör nokta donanımlı yan aynalar 250 TL...Elinde led ışıklı plaka lambası,kromajlı sis farı da var...Taleplerinizi ve sorularınızı buradan yazarsanız kendisine iletebilirim..Ümit orada çalışan bir çocuk ve başı çok kalabalık,telefonlarınıza cevap veremeyebilir,ulaşamazssanız bana bildirin ben yardımcı olurum sizlere arkadaşlar..Bu bir Focusclubtr hizmetidir... :)

Bora Bey ben bugün Kıbrıs' a geri dönüyorum (Tatil Bitti) şunu sormak istiyorum. sony panel ve çerçeve ücretini ben size havale etsem siz bana bu parçaları kargoyla Kıbrıs' a gönderebilirmisiniz?. ((Dün İzmir 2.nci Oto Sanayi' ne gittim, orada Hakan Oto yu buldum ve girdim. içerde 3 tane F^3 kompe ön göğüs vardı. Biri dizel diğeri benzin. Benzinlinin kadraj ekranı için 500 TL dedi beni hasta etti adam. sonuçta göğsün üzerinden söküp verecek. adam nuh deyip peygamber demiyor. ))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.