Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2014 Ford Mondeo Genel Başlık Ve 1.0 & 1.5 Ecoboost Motor Eklemesi!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

1.6 Focus III TDCI ile karşılaştırdıgınızda 115 beygir motor Mondeo ya yetiyor mu yoksa bariz bir şekilde hantal mı kalıyor? TDCI test aracı olmadığı için bizzat test etme şansım olmadı. Yeni gelecek 1.5 TDCI motor beklenmeli mi, 5 beygirlik fark ne kadar fark ettirir?

Hocam hantal demek yanlış olur fakat vasatın üstü diyelim

Şöyle bişey anlatayım araçtan anlamayan fakat anladığını zanneden bir arkadaşım yolcu koltuğunda kısa bir süre geçirdi,bende hafif performanslı kullandım öfff püffff filan ne kalkıyor gibilerinden  :) Aracın sadece tipine bakıpta bilinç altında oluşan sportiflik algısıyla performanslı zannetti,sadete gelirsek az önce belirttiğim gibi vasat üstü,üzmez ve fiyat farkıda olacağını düşünürsek beklemeye değmez

Focus konusunu da belirteyim fark edilir fark yok

Hala Otosan'dan bekliyorum

Bekleme gel tokata araba sende :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O ağırlığa en yakın bunu sürdüm. -uzun süreli-

İnceleme için teşekkürler Yakup, gayet yeterli olduğuna ikna ettin beni...

Son anda fikir değiştirmez ve Focus da karar kılmazsam, ufukta bir Mondeo görünüyor :) Sadece led farlar düşündürüyor, gerekli mi gereksiz mi... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnceleme için teşekkürler Yakup, gayet yeterli olduğuna ikna ettin beni...

Son anda fikir değiştirmez ve Focus da karar kılmazsam, ufukta bir Mondeo görünüyor :) Sadece led farlar düşündürüyor, gerekli mi gereksiz mi... 

Ben çok beğenmiştim, uzun yol çok yoksa gerek yok bence. Gece ve uzun yol yolculuğu varsa alınmalı diyorum :) 

Mükemmel açıklama oldu, evet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son anda fikir değiştirmez ve Focus da karar kılmazsam

Hocam C sınıfında sürüş dinamikleri olarak focus'un ilk 3 te olduğu kesin,kullanmak bi türlü kısmet olmasa da ilk sırada muhtemelen mazda 3 var yani focus çok iyi bir tercih fakat bence baz modelleri alındığı takdirde,focus mondeo arasında kalındıysa yani farklı segment araçlar bir seçenekse aradaki fiyat farkına bakmalı ve bu fark ikisi arasında çok fazla değilse üst segment ciddi konfor ve güven veriyor

Bu arada babamın çok hoşuna gitti focus ve ilerleyen zamanlarda almamız muhtemel ama baz

Sadece led farlar düşündürüyor, gerekli mi gereksiz mi... 

Led olayına gelince harika görünüyor fakat ben o fiyata değmeyeceğini düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soru "Mondeo mu Focus mu" şeklinde ise motor performansı karar verdirici unsurlar arasında çok önde sayılmaz.

İkisi de performansı ile parlayan modeller değil, motor ne olursa olsun.

Bence yıllık katedilen yolun en az 1/3'ü uzun yolsa Mondeo.

Şehir içi kullanımda park yeri zor bulunuyor, sık sık dar sokaklara giriliyorsa Focus, hatta Fiesta.

Yetişkin bir veya fazla çocuklu aile ise ve/veya geniş, ferah iç hacim ve büyük bagaj isteniyor ise Mondeo, hatta steyşın.

Sık sık bol virajlı dağ yollarında sürüş yapılıyor ve bundan keyif alınıyor ise Focus ve hatta Fiesta.

Ağır abi ruhuna Mondeo, hoppa sporcu ruhuna Fiesta, arası Focus.

Yakıt ekonomisi öncelikli ise Focus.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 metre uzunlamasına 3 metre genişlemesine yer kapatıyorsunuz. Her zaman gittiğim otoparkçım  "abi değiştir şu arabayı, sığdıramıyoruz bir yere iki araçlık yer kaplıyor bize de yazık değil mi ?" diyor. Tanıdık olmayan otoparklarda ya ters ters bakıyor yada yer yok diyebiliyor (hak veriyorum itiraz etmiyorum). Katlı otoparklara çıkmak resmen eziyet ve büyük ustalık istiyor (dönüş çapı çok sıkıntı yaratıyor).

Park sensörü olmadan bu arabayı yanaştırmak imkansız olur, arka görüş kamerası büyük rahatlık sağlar, otomatik park olsa iyi olur çoğu durumda iki aracın arasına sığıp sığmayacağını kestirmek zor oluyor. 

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeo uzunluk olarak Focus dan bariz uzun denilemez...

Mondeo = 4871mm

Focus = 4538mm

Yine de Istanbul gibi bir şehirde bazen keşke fiesta m olsaydı diyeceğim park boşluklarına rastlamak benim de gözümü korkutmuyor değil.

Uzun araç deneyimim var, yine de TDCI test ettikten sonra, son kararımı vermeyi planlıyorum.

Ağır abi ruhuna Mondeo, hoppa sporcu ruhuna Fiesta, arası Focus.

Mondeo nun bana hitap etmesinin nedeni budur Cem abi.. Her ne kadar gülmeyi eğlenmeyi sevsemde, hayat bizi genç yaşta ağır abi yapmıs ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.