Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2014 Ford Mondeo Genel Başlık Ve 1.0 & 1.5 Ecoboost Motor Eklemesi!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Mondeonun ve rakiplerinin standart koşullarda araç içi ses miktarının (desibel) belirtildiği veri var mıdır???

Bu tür koşul ve kıyas için birebir aynı yol aynı ölçüm cihazı, aynı lastik markası çeşidi ve boyutu gerekiyor.

Zor iş be :) Kim yapar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam Türkiyede bu tip testleri beklemek imkansız ama yurt dışında çok ayrıntılı testler mevcut fakat ben bulamadım,aslında birazda sizin yayınladığınız beraber çalışılan marka listesinden umutlandım

Var canım yok değil isterseniz yazmaya çalışırım fakat dediğim gibi bunları yapanlar araçlar da ne varsa öyle test ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam Türkiyede bu tip testleri beklemek imkansız ama yurt dışında çok ayrıntılı testler mevcut fakat ben bulamadım,aslında birazda sizin yayınladığınız beraber çalışılan marka listesinden umutlandım

İçerik sınırlı olmakla beraber bir veri tabanı var.

Haliyle henüz yeniler yok.

http://www.auto-decibel-db.com/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hemen hemen tüm araçların mevcut olması çok iyi fakat detaylı bakıldığında bazı çelişkili rakamlar mevcut gibi ama bunları göz ardı edersek Mondeo açısından en büyük rakibi arasındaki durum motorlar farklı olsa da şöyle

Boş    50       80     100     120    140   km/h

Volkswagen Passat 1.6 TDI Stationcar 2015    49,7 - 58,8 - 61,6 - 64,4 - 66,2 - 69,3   db

Ford Mondeo 2.0 D Stationcar              2015    43,8 - 57,1 - 61,4 - 63,1 - 66,7 - 69,3   db

Ayrıca paylaşım için çok teşekkür ederiz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 Focus III TDCI ile karşılaştırdıgınızda 115 beygir motor Mondeo ya yetiyor mu yoksa bariz bir şekilde hantal mı kalıyor? TDCI test aracı olmadığı için bizzat test etme şansım olmadı. Yeni gelecek 1.5 TDCI motor beklenmeli mi, 5 beygirlik fark ne kadar fark ettirir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 Focus III TDCI ile karşılaştırdıgınızda 115 beygir motor Mondeo ya yetiyor mu yoksa bariz bir şekilde hantal mı kalıyor? TDCI test aracı olmadığı için bizzat test etme şansım olmadı. Yeni gelecek 1.5 TDCI motor beklenmeli mi, 5 beygirlik fark ne kadar fark ettirir?

0.6 sn fark varmış. Hem ara hızlanma, hem 0-100'de. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani fark yok? Yakup TDCI test şansın oldu mu?

kesinlikle tatmin eder önceki aracım 1.6 115 tdci mondeo selective idi ,almadan önce performans konusunda tereddütlerim olmuştu aracı kullaninca tamamen geçti..aracım focusu aratmıyor sadece ilk kalkışta birazcik yavaş focusa göre onun dışında focusu aratmıyor..focusla 170km ile cikçıktığım yokusu mondi ilede aynı hızda çıkıyorum..yeni 120ps lik motor Cok daha iyi olacaktır..focusu kesinlikle aratmaz inanın
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu durumda siz profesyonel arkadaslardan aldıgım bilgi doğrultusunda yeni çıkacak motorun çok ciddi bir getirisi yok gibi görünüyor, önemli olan ciddi anlamda maddi götürüsünün olmaması :)

Full bir focus almaktansa Titanium Mondeo çok daha mantıklı görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu durumda siz profesyonel arkadaslardan aldıgım bilgi doğrultusunda yeni çıkacak motorun çok ciddi bir getirisi yok gibi görünüyor, önemli olan ciddi anlamda maddi götürüsünün olmaması :)

Full bir focus almaktansa Titanium Mondeo çok daha mantıklı görünüyor. 

Şu şartlar altında her iki model içinde Titanium+Far sistemleri üst limit bence; dahasını ekleyince seçenekler karışıyor.

Makyajlı focus'u ciddi denedikten sonra eğer maddi bir sorun varsa Mondeo için ısrar etmezdim sanırım; mca focus olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakubum, led farlı istiyorum ve aslında söylediğin nokta da kararsızım.. Aradaki fiyat farkını sorun etmek istemiyorum. Ses sistemi kalitesi konusunda yorumun nedir? Bu arada baban için yeni mondeo yu düşünüyordunuz, mevcut durum nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakubum, led farlı istiyorum ve aslında söylediğin nokta da kararsızım.. Aradaki fiyat farkını sorun etmek istemiyorum. Ses sistemi kalitesi konusunda yorumun nedir? Bu arada baban için yeni mondeo yu düşünüyordunuz, mevcut durum nedir?

Rotayı farklı yerlere çevirdiler (araba dışına)  :) ee biraz da moneytalks :)

Mondeo'daki sony çok iyiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.