Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hız Kameralarından Kaçmak

Alper Arda Yazar

Önerilen Mesajlar

direksyona maymun koysan daha hızlı gideceği yollar var bende sinir oluyorum abi.. istanbul e-5 çevreyoluna konan hız radarları ve 70 km/h olan hız sınırı yüzünden fıttırmak üzereyim yaw arkadaş zaten o yolda  70i görüyorsan trafik akıcıdır nimettir bu(gündüz imkansızdır) ben gece kullanıyorum bu yolu ve geçmişimde 160 km/h stabil kullanımı kaldırabilen bir yol olmasına rağmen sırf gelir elde edilsin diye yapılan bu kısıtlama gecede istifade edilen bu yolu tamamen kullanışsız hale getirmektedir..benim görüşüm başka platformlardada savunduğum gibi istanbul trafiğine ana harterlerde son beş senedir bir iyileştirme projesi uygulanmamaktadır nedeni ise sofi icadı toplu taşıma araçlarına mecbur bırakmaktır.çünkü içleri turşu gibi insan dolu ama hızlı gidiyor işte.. benim senin yatırdığı senede iki sefer olmak üzere gerçekleşen motorlu taşıt vergileri ile hakettiğimiz doğru düzgün asfalt yolu gasp ederek gelir sağlıyorlar ha doymadılar bide iyice çileden çıkarsın diye ve aynı zamanda gelir elde edilsin diye radar koyuyorlar..yetmiyor bide adamı başarılı buluyorlar kaldırımları yıkıp yıkıp tekrar yapıyor diye çalışkan buluyorlar gülüyoırum sadece...

neyse konu dallanmasın bir gün herkes hakettiğini bulacak o hesabı kimse soramazssa bile allah senden kat be kat fazlasını çıkaracak zaten...

sen rahat uyu sabaha filinta gibi çık ekran karşısınaki kocakarıları cezbeden duruşunla birkaç hayran daha elde edersin...

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ortalama hız radarları ile ilgili yeni gelişmeler var mı?

Yerleri, ceza yiyenler, yemeyenler gibi...

Çok hızdan hoşlanmam ama bazı kısıtlamalar gerçekten sinir bozucu.

Ankara eskişehir yolunda polatlıdan önce başlayan ortalama hız radarları vardı. İlk gördüğümde gayet mantıklı gelmişti.  Ancak polatlıda trafik ışıklarına girildiği için ortalama hız düşüyor, yetkililer bu noktayı atlamışlar sanırım. Yada en azından ben öyle hatırlıyorum.

Orta şerit meselesine gelince böyle bir söylenti çıkmış sonra yetkililer böyle bir olayın mümkün olmadığını açıklamışlardı. En iyisimi vitesi 5 e atıp hızıda 70 e ayarlayınca orta şeritten gitmek bence en güveniliri. çünkü bazen daldırıp gidiyorum.

cem aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hızı ekrana veren kameralar sadece bilgi amaçlı diye biliyorum. onlara ceza yazmıyorlar. yavaş olmanızı tavsiye ediyor ya da teşekkür ediyor. yani şimdiye kadar bana ceza gelmedi.

onlar zaten kaç senedir yollarda onlar ceza yazmıyor diye bende biliyorum ki yazsalar izmir istanbul yolunda ceza yememiş araba kalmazdı. çünkü 70le giden aracada yavaş diye yazıyor hızın altında. ceza yazanlar sadece kamera şeklinde hız yazmıyor diye biliyorum .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ortalama hız ile ilgili son duyduğum saçmalık eğer ortalama hızınız 30 km'nin altında çıkarsa yanıltmaya yönelik hareket yaptığınızdan da ceza yiyebiliyormuşsunuz. Ne kadar doğru bilmiyorum ama ciddi sinir bozucu.

Radar tespit cihazlarını ithal etmenin cezası çok yüksek olmasa tespiti engelleyen veya tespit edenlerin hepsiburada filan yok satması kaçınılmaz olurdu.

Tabi böyle bir cihaz bulursanız ortalama hız veya sabit radarlara karşı kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çıkması çok zor değil mi ? ancak herkesin kullandığı büyük otoyollardakiler tespit edilebilir. bunun içinde zamana ihtiyaç var.  çıksada hergün yenileri eklenecektir.

Bence değil...

Ortalama hız radarları bildiğim kadarı ile sabit kurulu bir sistem.

Kullandığımız yollardakileri buraya yazacağız.

Benim kullandığım güzergahlarda yok.

Ankara'da Konya yolu Gölbaşı Mevkii civarında olduğunu duydum, yine Polatlı istikamentinde varmış derler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konya merkezde istanbul yolunda 3-4 yerde var..geleceklere duyurulur.. istanbul-afyon-akşehir istikametinden gelirken, selçuk ünv. kampüsünü geçince başlar, şehir merkezine kadar.. hızlı gidenlerin çoğu yabancı plakalı araçlar oluyor :)  .. bu kameralar nasıl işe yarayacak diyorduk yukarıdaki arkadaşın dediği gibi.. zaten lamba var yavaşlıyoruz diye düşünmüştük. 4 hafta önce uyarı tabelaları koydular.. hız denetlemenin başladığı ve bittiği kameralı direklere gelmeden.. kısaca ilk 2 direk birbirine bağlı..direk bitip lambada duruyoruz, lambayı geçince yeni 3.direk başlıyor 2 km sonra 4. direkte bitiyor..sonra lamba 5. direk sonra 6. direk.. bu şekilde gidiyor..1. direkle 6. direk aralığı ölçülmüyor yani..bizim aldığımız bilgi 1 şubat a kadar deneme vardı, artık başlamış olmalılar..henüz duymadık ceza yiyeni.  aslında trafiği rahatlatacağına sıkıştırıyor bu gerçek ama bu güzargahta  2 nokta varki her yıl çok sayıda ölümlü kaza oluyor..tabi hızlı giden bizlerde suç varda ölen yayada hiç suç yok mu; var..200 mt yürüyüp üst geçidi kullanmıyorlar..veya bisikleti ile sağdan gidiyor U dönüşü yapması lazım..dur atla refüjden ters istikamette yola devam et..kim gidip göbeği dolanacak.. sonuçta kurallara uymak lazım..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ortalama hız ile ilgili son duyduğum saçmalık eğer ortalama hızınız 30 km'nin altında çıkarsa yanıltmaya yönelik hareket yaptığınızdan da ceza yiyebiliyormuşsunuz. Ne kadar doğru bilmiyorum ama ciddi sinir bozucu.

Radar tespit cihazlarını ithal etmenin cezası çok yüksek olmasa tespiti engelleyen veya tespit edenlerin hepsiburada filan yok satması kaçınılmaz olurdu.

Tabi böyle bir cihaz bulursanız ortalama hız veya sabit radarlara karşı kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

gerçekten saçmaymış. arada mola veren duraklayan herkes ceza yer o zaman :)

Yani özetle şu anda nerelerde ortalama hız radarı var diye bir envanter çıkaramıyoruz, öyle mi?

Ben Sivrihisar'dan Ankara'ya gelirken hangi aralıkta var mesela?

zararı yoksa envantere de gerek yok bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani özetle şu anda nerelerde ortalama hız radarı var diye bir envanter çıkaramıyoruz, öyle mi?

Ben Sivrihisar'dan Ankara'ya gelirken hangi aralıkta var mesela?

Sivrihisar dan 10-15 km Ank. yönüne çıktıktan  sonra ilk ort.hız radarı ile karşılaşıyorsunuz (TŞFO yu geçince ki bu yolun ter yönünde kalır.Tabelası için yazdım) Sonra polatlı girişi(yanılmıyorsam 5km de) yine polatlı çıkışı(5-8km) ve sonuncu da Ank. girişi rampa inişi çevre yolu tabelaları başlangıcında...Tabii atlamış yada yenileme olduysa sorumluluk almadan bilgil paylaşımı.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest Sadık Taşyürek
Bu ortalama hız radarları ile ilgili yeni gelişmeler var mı?

Yerleri, ceza yiyenler, yemeyenler gibi...

Çok hızdan hoşlanmam ama bazı kısıtlamalar gerçekten sinir bozucu.

Cem abi, Next Ye G 535 model navigasyon cihazı adlım. gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra ilgili forumdan speedcam dosyasını yükledim. Ankara seyahatimde bir çok noktada Sabit-Seyyar ve Hız kameraları uyarısı aldım. bir kaç tanesinde gerçekten radar vardı ve daha ilk kullanımda kendini amorti etti dersem mübalağa etmiş olmam. Ankara içinde bir kaç noktada daha sabit kameralar var, Erkan'la birlikte bir işimiz için Yıldız sanayi sitesine giderken oralarda  da uyararak bizi bilgilendirdi. hatta Erkan çok beğendi. bu ve benzer cihazı öneririm...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni hız  denetimi araçlarından kaçmak imkansız gibi bir şey yeterli düzlük sağlandığı takdirde 3 km uzaklıktan hızı algılayabilir.

kalabalık trafik de ise aynı anda geçen aracların hızlarını ayırmak polisin becerisine kalmıştır...Ama EGM den yazılı emire göre eğer araçların hızlarını ayıklama da tereddütte kalırsanız bildirim yapmayın diye emir var..Ayrıca bu cihazlar 64 gb hafıza kartı ile çalışıyor...

Aşagıdaki türk polisinin AB standartlarındaki kameralı hız denetim aracı

7301251.jpg

Aşagıdaki de USA nın aracı :) bu arada aracın markası da FORD :)

039111407761897811468.jpg

Aşağıda güncel hız limitleri vardır

hiz12012.png

oğuz mete tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.