Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hız Kameralarından Kaçmak

Alper Arda Yazar

Önerilen Mesajlar

Ankara-Eskişehir yolunu kullananlara müjde! :D Yol üzerinde bulunan ve hız ölçen cihazları bu yoldan geçen herkes bilir.İşte ben bunlardan kaçmanın yolunu buldum.Nasıl mı ?

Şöyle ki:Ailecek Ankara'dan Polatlı'ya gidiyorduk.Hız kameralarının bulunduğu yere yaklaşınca gördüm ki toplam 3 tane kamera var.Ve her biri tek bir şeridi kontrol ediyor.İki şeridin tam ortasından geçersem hızımı okuyamayacağını düşündüm.Sağ şerit ile orta şeridi ayıran çizginin üstünden gittim.Ve tabii ki düşüncem doğru çıktı.Hızımı ve plakamı okuyamadı.Belki o an okuyamamıştır diyerek dönüşte tekrar denedim ve yine okuyamadı.Artık bu kameralardan korkmayın... :D

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende istanbul yolunda bursada bir x5 sayesinde ceza yemekten yırtmıştım.

Bilen bilir Bursada tee yalovaya kadar hep yokuş inilir ve bazı düzlüklerdede araçlı radar olur.Ve daha hız oranı 110 a çıkarılmamış yani 90 iken o yolda hafif tatlı bir virajdan yaklaşık 120 km hızla geçerken bir anda karşımda radar olduğu besbelli bir araç ile karşılaştım o panikle tam frene basarken yanımdan bir x5 hızlıca geçti.Sonrasında polis kontrol noktasına gelince dedim ki hanıma kesin yedik cezayı fakat polis x5 i çekti sağa banada devam et dedi :)

Demekki aynı anda 2 aracı yakalayamıyor bu araçlardaki kameralar. :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

siz

Çok ciddi ve mesafeli gördüm sizleri sayın Yakup beyfendi.

Valla benim hızım yüksekti bmw de beni sollayarak geçti ben radarı kafadan gördüm oda beni görmüştür kesin ama tabi kameranın başındaki adam bmw ye bakarken beni gözden kaçırmışta olabilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok ciddi ve mesafeli gördüm sizleri sayın Yakup beyfendi.

Valla benim hızım yüksekti bmw de beni sollayarak geçti ben radarı kafadan gördüm oda beni görmüştür kesin ama tabi kameranın başındaki adam bmw ye bakarken beni gözden kaçırmışta olabilir :)

Eşin ve sen oldugun icin siz dediğim yani çoğul anlamında ki siz :D kih kih

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eşin ve sen oldugun icin siz dediğim yani çoğul anlamında ki siz :D kih kih

Hakkaten yaa ben onu atlamışım bak doğru diyon.Bi yandan benim sıpaya laf anlatıyordum o ara dikkat etmemişim :)

Bende dedim adam bi an mesafe koydu naptık iphone a lafmı ettik farkında olmadan dedim :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şerit ihlali olarak ceza yazdığını söyleyenler vardı :)

Bitanesi fazla gösterdi bugün kadrana göre sabit 124le giderken(gercek hız 119-120 oluyor) ekranda 126 yazdı umarım ceza gelmez :(

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30-40 metre mesafede 6-7 araç olduğunu ve bunların aynı anda şerit ihlali yaptıklarını ve hızlarının 100-120 olduğunu düşününce trafik canavarı diye bir şey olmadıgını anlıyor insan. O yolu ve o yolda yaşanan ciddi kazaları biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankara-Eskişehir yolunu kullananlara müjde! :D Yol üzerinde bulunan ve hız ölçen cihazları bu yoldan geçen herkes bilir.İşte ben bunlardan kaçmanın yolunu buldum.Nasıl mı ?

Şöyle ki:Ailecek Ankara'dan Polatlı'ya gidiyorduk.Hız kameralarının bulunduğu yere yaklaşınca gördüm ki toplam 3 tane kamera var.Ve her biri tek bir şeridi kontrol ediyor.İki şeridin tam ortasından geçersem hızımı okuyamayacağını düşündüm.Sağ şerit ile orta şeridi ayıran çizginin üstünden gittim.Ve tabii ki düşüncem doğru çıktı.Hızımı ve plakamı okuyamadı.Belki o an okuyamamıştır diyerek dönüşte tekrar denedim ve yine okuyamadı.Artık bu kameralardan korkmayın... :D

Ufak bir bilgilendirme.

Öncelikle radardan kaçılmaz kamera dır bu bazen tespit edemeyebilir. Size ceza yazılmamasının çeşitli sebepleri vardır.

- Radar algılamıştır fakat kamera fotorrafınızı düzgün çekememiştir. (Plaka tam ve net gözükmeli)

- Radar algılamış cezanız kaydedilmiş fakat ogün ceza için çıktı alınmamıştır. ( Ankara KGYS de toplam da 20 memur çalışıyor günde 12.000 ihlal oluyor haliyle hepsi yetişmiyor)

- O aralar kameralar kapalı olabiliyor. Belirli aralıklarla kameralar kapatılabiliyor (tadilat , radarın yanlış ölçümleri vesaire...)

Bazı kameralar da bezen yüksek hız ölçülemeyebiliyor. Misalen "X" yerde arkadaşın biri porşesiyle çok süratli geçti (yaklaşık olarak 210 ). Plakaya baktık ceza yazılmamış. Nedeni de radarlı kamera algılamış fakat hız 9999 kmh diye yazıldığından ve bu hız imkansız olduğundan PC başındaki memur iptal etmiş. Anlayacağınız kameralar da bazen sapıtabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest Sadık Taşyürek

o yolda 70 le gitmenin nasıl bir mantığı var anlayabilmiş değilim. 2 ışığı da geçen gene basıp gidiyor. hatta gözlemlerime göre yol 3-4 şeritli olmasına rağmen 70 hız sınırı yüzünden (ki; bir çok sürücü 50-60 arası gidiyor) yol neredeyse tıkanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.