Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus3 76.000Km Ye Kadar Olan Tecrübelerim

Ali Keskin

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar,

uzun zamandır siteye giremiyordum ancak girebildim.

focus3 ile birlikteliğimiizde 76.000. km ye geldik :)

bu km ye kadar neler yaşadım derseniz 55.000km de bakımdan hemen 1-2 gün sonra yağ değişim ikazı verdi ve hemen servise gittim.

bu araçlarda bulunan dizel partikül filtresi (egsozdan çıkan gazı temizleyen filtere) tıkandığını söylediler,

filtre temizlendi ve arabayı teslim aldım.

iki gün sonra yine aynı uyarıyı verdi yine servise gittim ve yine o filtre temizlenip aracın yağı değişicek dediler ve yaptılar ancak birde arabaya yeni güncel bir mod yükledikjlerini söylediler,

arabayı teslim aldığımda sibopların şıkırtısından dans edesim geldi inanılmaz bir ses vardı ve motor soğuk diye geliyor diye düşündüm.ancak baktım ki ses hala devam ediyor v fazla uzaklaşmadan servisi aradım gelin alın bu arabayı dedim, gelip aldılar ve servise gittiğimde servisdeki usta güncelleme yapıldığından bu sesin geldiğini ve 70 km sonra sesin kesileceğini söylediler.

bir işlem yapılmadan çıktım ve gerçekten 70km sonra ses kalmadı normale döndü arabam,

ancak araba eskisi gibi gitmiyordu yani o şiddetli gaz yeme kalmamıştı.

75.000 lik bakımda arabam iyice körelmiş gibiyidi ve 1 vites de sorunsuz 2. viteste sorunsuz ancak 3.viteste ve 3bin dvirden sonra resmen tıkanma olduğunu ve arabanın çok neşesiz olduğunu ayrıca rolantide aldığım günden beri bir titreme olduğunu dile getirdim.

yaptığım testlerde klima açıkken veya kapalıyken iki durumda da arabamın 3.vites 3000 devirden sonra zorlandığını defalarca tespit ettim.

son seyahatim dün izmirden dönüşteydi ve yine aynıydı,

1.viteste sorun yok 2.de sorun yok 3.vites 3.000devir den sonra zoraki hızlanma 4.viteste zorlanma 5.viteste zorlanma ve ne alaka ise 6.vites sorunsuz gaz yeme durumunu bir kez daha tespit ettim.

bu esnada otokoç u arayarak durumu anlattım kamyon sollarken yaşadığım hızlanma sıkıntısını anlattım,

hemen müdahale ettiler ve servisim telefon açtı yoldan döner dönmez bize gelin dendi

ve yarın sabah 8:00 e randevu verdiler bakalım ne olacak çok merak ediyorum.

eğerki sorunu çözemezlerse sahibinden satılık f3 diyeceğim.

yokuş çıkarken kamyon sollamak üzere 2.vitesten 3 e attığım anda arabanın tepkisiz kalıp beni zora sokması gerçekten çileden çıkarttı beni...

o seriliğe alışıp bu durumda olmak gerçekten kötü.

bu sorunun sonucunu sizlerle de paylaşacağım yarın belli olur.

bunun haricinde arabanın yol tutuşu frenajı mükemmel asla laf söyleyemem.

tahminen yaşadığım sorun benim aracımla ilgili eğer çözerlerse sorun yok gerçekten güzel bir araba ama çözemezlerse sorun büyük.

sormak istediğiniz sorularınız varsa yanıtlamaya hazırım arkadaşlar.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yine DPF ten çıkacak arıza; yüksek oranda egsoz gazı ürettiği anlarda tıkanıyor aracın nefes verişi belliki; ama neden 1 ve 2. vites te yok burda ben de tıkandım resmen :)

Sormak istediğim yakıt durumun nasıl?

aslında 1 ve 2 de de çok nadir yapıyor ama ben rağzıyım ona :)

yakıt tüketimi şimdi sorunun üzerine baktım 6,5 litre ortalama genelde de bu şekilde yakıyor arada çok nadir 6.0lt oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aslında 1 ve 2 de de çok nadir yapıyor ama ben rağzıyım ona :)

yakıt tüketimi şimdi sorunun üzerine baktım 6,5 litre ortalama genelde de bu şekilde yakıyor arada çok nadir 6.0lt oluyor.

Teşekkürler.

Peki bu km. de aracın genel durumu nasıl?

Alttakımları; aküsü; ne biliyim içi; ses durumu; tıkırtı çıtırtı bir şey var mı; yada seni rahatsız eden bir şey?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler.

Peki bu km. de aracın genel durumu nasıl?

Alttakımları; aküsü; ne biliyim içi; ses durumu; tıkırtı çıtırtı bir şey var mı; yada seni rahatsız eden bir şey?

plastik donanımda ufak defek sesler oluyor mesela el freninin düğmesinden ses geliyor elimi koyunca kesiliyor,

sol dikmenin içinden bir ses geliyor sanki klips çıkmış gibi,

onun haricinde 3 gün önce dört lastik değişimi yaptım çok yumuşak bir lastik kullandım daha öncede denediğim bir lastik yol sesinde ve çukur darbelerinde biraz daha azalma oldu.

önceki lastikleri bridgestone (orjinali) idi.

ama şuan eskiye nazaran daha iyi.

bunun haricinde klima süper antalya sıcağında üşütebiliyor ;) yağ eksiltme su eksiltme arıza kırılma dökülme bozulma yaşamadım hiç.

servisinden başka yere kapısını açtırmam zaten ve mazotu sürekli opetten alıyorum.

biraz kızdım aslında bu tıkanma sorununa ondan çemkirmiş olsamda bu kadar uzun yolda isteklerime hep cevap verdi sorun yaşamadım.

yani genel anlamda herşey iyi diyebiliriz.

Aydın abi oraları bilirsin idye yazıyorum izmirde bir toureg le mavişehirde carrefour önünden ışıklardan kalktık 1.vites öndeydim 2.vites öndeydim sasalıya doğru otobana çıktık yürüdük ben tıkana tıkana gitmeme rağmen beni biraz geçti ve arada 30-40 metre gibi mesafe ile ara daha fazla açılmadan yürüdük.rüzgar tüneline girdiğimde yaklaştım 180 den sonra 200e geldiğimde çok yavaşca geçmeye başladım.

sonra otoban çıkışında viraja geldi sıra :) 30km yazan viraja ben 70 km ile girdim ve yeni lastiklerimle hiç sorunsuz dalıp çıktım ve birkez daha sen mükemmelsin dedim focus a :)

bir çok araçla da denedim baya güzeldi sonuçlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eeee evimin önünden geçmişsin :) Mavişehirdeyim kipaya doğru giderken.

Ne marka yeni lastikler?

Sevindim bu km.de pek takılacak bir sıkıntısı olmamasına; bu bahsettiğin tıkanma problemini halledeceklerdir merak etme sen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yine DPF ten çıkacak arıza; yüksek oranda egsoz gazı ürettiği anlarda tıkanıyor aracın nefes verişi belliki; ama neden 1 ve 2. vites te yok burda ben de tıkandım resmen :)

Sormak istediğim yakıt durumun nasıl?

Aynı fikirdeyim ;direk dizel partikül filtresiyle değil de ecuyla ilgisi var büyük ihtimal sorun yazılımsal.Ecu arıza var moduna alıyor kendini katalizör tıkalı gözüktüğü için turbo basıncını kısıyor.Turbo basıncını ölçün 1.2 barı geçemiyorsa dediğim gibidir.Servis ids e bağlasın direk otosanla bağlantı kursun işin içinden çıkamazsa.Partikül azizlikleri bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eeee evimin önünden geçmişsin :) Mavişehirdeyim kipaya doğru giderken.

Ne marka yeni lastikler?

Sevindim bu km.de pek takılacak bir sıkıntısı olmamasına; bu bahsettiğin tıkanma problemini halledeceklerdir merak etme sen.

:) ondan söyledim zaten.

marshall taktım lastik.hatta ksk nin girişindeki ata lastik varya onuda bilirsin alaybeydeki orda taktım.

daha önce 3 takım kullandım baya iyiydi sertleşme ve kaydırma yapmıyor tavsiyede ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı fikirdeyim ;direk dizel partikül filtresiyle değil de ecuyla ilgisi var büyük ihtimal sorun yazılımsal.Ecu arıza var moduna alıyor kendini katalizör tıkalı gözüktüğü için turbo basıncını kısıyor.Turbo basıncını ölçün 1.2 barı geçemiyorsa dediğim gibidir.Servis ids e bağlasın direk otosanla bağlantı kursun işin içinden çıkamazsa.Partikül azizlikleri bunlar.

iyisin :D

Ama az takılıyorsun :öp:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:) ondan söyledim zaten.

marshall taktım lastik.hatta ksk nin girişindeki ata lastik varya onuda bilirsin alaybeydeki orda taktım.

daha önce 3 takım kullandım baya iyiydi sertleşme ve kaydırma yapmıyor tavsiyede ederim.

Biliyorum orayı; bu lastikten kullanan birini tanımamıştım ama :D aklımda olsun bu lastikler.

Ben lastikler eskiyince Jantları da 17 yapmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.