Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sony Teyp Lerde Ön Panel

ferhat tezcan

Soru

Sony teyplerde hoperlörler hariç sadece ön panelin ve ekranın değiştiğini ve ana ünitenin aynı kaldığını duydum.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

Şu çıkıyor yerine sony kapak takılıyor bu mudur?

20120531125343.jpg

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sony ses sistemi yedek parça olarak şu anda satışta diil,çıkmacılarda bulmak içinde daha erken...Bu sistemi ucuza bulmak istiyorum.....Sen de Sony nin kapağı var,ekran ve çerçevesi ile subcenter ve tweeterları yok,senden kapağı alsam ekran ve subcenterı ve tweeterları bulmam lazım....Üzerindeki DAB sistem sesi yeterli ama o ekran bana çok sıkıntı veriyor,geçen gün sıcakta kafayı yemiş,ekran çizgi çizgi olmuştu....

up180128_PUnder_Center_Channel_1.jpg

up180128_PIC_0433.jpg

up180128_PIC_0434.jpg

up180128_PCenter_Channel.jpgup180128_PCenter_Channel2.jpg

Bülent Candan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben anlatamıyorum sanırım, senin ilk yazdığından su çıkıyor ; arkadas sadece onu değişik sadece imaj.

Ama öyle degil ki arada çok fark var.. Farkın şiddeti paraya bağlı artar beni bağlamaz ki. Sadece cumlen eksik sanki Ford kazık atıyor sadece görüntü değişiyor gibi algılanıyor. Şimdi anlatabildim mı acaba?

Not: Mertol abi ben 4 yıldır sony marka panelli Cin den gelen veya baska ülke ama Sony olmayan hoparlarden müzik dinliyorum yani bana sayma istersen her türlü Sony digerlerine atlıyor.

Arka plandaki detay beni bağlamaz.orada Sony yazarken ses iyi mı degil mı? Bitmiştir

Yako kusura bakma ama ben 6 senedir bu ses sistemleri işiyle uğraşıyorum ve kişisel kanaatim sony çok iyi bir markadır ama iş kalitesi sese ve hoperlöre gelince sadece isimden ibarettir.Sana sony ye gelene kadar vibe alpine focal hertz jbl gibi birçok isim sayabilirim.Sony zamanında yaptığı iyi işlerle isim yapıp şimdilerde bu ismin arkasına sığınıp hiç bir şey yapmayan bir firmadır hoperlör konusunda.

Aksini iddaa edersen saygı duyarım.Ama bu yanlışı farkedemediğin için senin açından üzülürüm.

Dünyada bir tek sony kalsa belki o zaman takarım hoperlörünü arabama :)

Dikkat ettiysen piooner ıda saymadım onunda bu konuda sony den farkı yok.Tek fark piooner hala daha en iyi oto teyplerini üretiyor ama hoperlörünü asla alıp takmam arabama.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Soket orda kuzu gibi yatıyor, arabayı böyle kestirebilirsen tabi.

Sony Nokia gibi sallantıya girmiş bir marka. 10-15 yıl önceki firma değil.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sony Nokia gibi sallantıya girmiş bir marka. 10-15 yıl önceki firma değil.

Aynı fikideyim isim yapmış diye yıllardır o ismin arkasına saklanıp bir halt yemiyorlar.Zamanında kale almadıkları samsung ezip geçti televizyon konusunda.

2005 senesinde dev ekran sony projeksiyon lcd tarzında bir tv çıkarmıştı bende gidip alma gafletinde bulunmuştum.Aradan 6 ay geçti televizyonun ekranının her yeri alaca bulaca oldu.Servise götürdüm yapsınlar diye ve bana servisin dediği laf ile gülmekten karnıma ağrılar girmişti tabi sinirden.Adam dediki siz bu televizyonun olduğu odada çok sigaramı içtiniz.Dedim evette ne alaka oda dediki çok sigara içilen ortamlarda böyle olması normalmiş bu garanti kapsamına girmezmiş dedi adamı zor aldılar elimden.

Daha sonra bir üst merciyi arayıp televizyonun hiç bir yerinde yanında sigara içilmez ibaresinin olmadığını hatırlatarak dava açacağımı ilettim.Özür dilediler alıp yaptılar.8 ay sonra yine aynı şey oldu götürdüm yine yaptılar ve bir dahakine parasını alacaklarını söylediler 650 tl civarı.Ben tekrar olmasını beklemeden satıp adam gibi bir samsung aldım hala daha sorunsuz olarak misafirim geldiğinde salonda kullanıyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yako kusura bakma ama ben 6 senedir bu ses sistemleri işiyle uğraşıyorum ve kişisel kanaatim sony çok iyi bir markadır ama iş kalitesi sese ve hoperlöre gelince sadece isimden ibarettir.Sana sony ye gelene kadar vibe alpine focal hertz jbl gibi birçok isim sayabilirim.Sony zamanında yaptığı iyi işlerle isim yapıp şimdilerde bu ismin arkasına sığınıp hiç bir şey yapmayan bir firmadır hoperlör konusunda.

Aksini iddaa edersen saygı duyarım.Ama bu yanlışı farkedemediğin için senin açından üzülürüm.

Dünyada bir tek sony kalsa belki o zaman takarım hoperlörünü arabama :)

Dikkat ettiysen piooner ıda saymadım onunda bu konuda sony den farkı yok.Tek fark piooner hala daha en iyi oto teyplerini üretiyor ama hoperlörünü asla alıp takmam arabama.

Sen beni anlamamışsın abicim.boşver

Ayrıca nokia bir sony değil ki...

Japon ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ne demek efendim benimde birazcık katkım olsun dedim forumda :D

Sağol.

Eskiden beri hastayım şu fordun bu hat çekip bırakma işlerine.

Eskiden de trendlerde ayak ayadınlatmasına herşey hazır olanlar vardı bir ampül takmamıştı adamlar; 1 tl ye bir dipsiz ampül pıt diye yanardı lambalar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bülent bu subcenterı oraya yerleştirebileceğimizi gösterdiğin için çok teşekkürler...Bir de arka kapılardaki tweeterları da monte edilirken gösteren fotolar olsa çok süper olacak...Bu arada fotodaki hoparlörlerde çin malı :) Ama bişey dikkatimi çekti,orada tek hoparlör var,oysa cubcenterda 2 ayrı bölüm var delikli delikli..Niye ki? Bülent bey,bu parçaları nasıl temin ederiz sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bülent bu subcenterı oraya yerleştirebileceğimizi gösterdiğin için çok teşekkürler...Bir de arka kapılardaki tweeterları da monte edilirken gösteren fotolar olsa çok süper olacak...Bu arada fotodaki hoparlörlerde çin malı :) Ama bişey dikkatimi çekti,orada tek hoparlör var,oysa cubcenterda 2 ayrı bölüm var delikli delikli..Niye ki? Bülent bey,bu parçaları nasıl temin ederiz sizce?

Bora bey Subcenter da zaten tek hoparlör var diğer boşluklar malzemenin sağlam oturması ve şiddetli seslerde hava çıkışını dengeleyebilmesi için konulmuş.

Hoparlör fiyatı 20 euro civarında bunlar fazla para değil, para eden asıl kısımlar müzik sisteminin ekranı falan :yeah:

Ha bu arada parça kodlarını aldıktan sonra şu adresten fiyatlarına bakabilirsiniz http://eshop.original-teile.de

Bülent Candan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sen ki en ufak tikirtida bunu kendinde dert edinen adam kalkip o konsolu kestir sonra gel benimkini de kestir. (dashboard u yani.. yanlis anlasilma olmasin. :) O dashboard u oyle kesebilecek adami bulan banada gostersin..:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı fikideyim isim yapmış diye yıllardır o ismin arkasına saklanıp bir halt yemiyorlar.Zamanında kale almadıkları samsung ezip geçti televizyon konusunda.

2005 senesinde dev ekran sony projeksiyon lcd tarzında bir tv çıkarmıştı bende gidip alma gafletinde bulunmuştum.Aradan 6 ay geçti televizyonun ekranının her yeri alaca bulaca oldu.Servise götürdüm yapsınlar diye ve bana servisin dediği laf ile gülmekten karnıma ağrılar girmişti tabi sinirden.Adam dediki siz bu televizyonun olduğu odada çok sigaramı içtiniz.Dedim evette ne alaka oda dediki çok sigara içilen ortamlarda böyle olması normalmiş bu garanti kapsamına girmezmiş dedi adamı zor aldılar elimden.

Daha sonra bir üst merciyi arayıp televizyonun hiç bir yerinde yanında sigara içilmez ibaresinin olmadığını hatırlatarak dava açacağımı ilettim.Özür dilediler alıp yaptılar.8 ay sonra yine aynı şey oldu götürdüm yine yaptılar ve bir dahakine parasını alacaklarını söylediler 650 tl civarı.Ben tekrar olmasını beklemeden satıp adam gibi bir samsung aldım hala daha sorunsuz olarak misafirim geldiğinde salonda kullanıyorum. :)

Iyide Sony yi sony yapan trinitron televizyon tupuydu. Muzik setleri falan hep patatesti ki... Trinitron disinda inovasyon iceren birsey yapamadigi icin imajdan baska birsey degil zaten su an..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.