Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sony Teyp Lerde Ön Panel

ferhat tezcan

Soru

Sony teyplerde hoperlörler hariç sadece ön panelin ve ekranın değiştiğini ve ana ünitenin aynı kaldığını duydum.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

Şu çıkıyor yerine sony kapak takılıyor bu mudur?

20120531125343.jpg

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu konuda Mertol abi nin bayağa bi bilgisi vardı ve yanlış hatırlamıyosam Mertol abi de aynısını demiştim ana ünite aynı sadece panel farklı demişti.

Bende ondan duydum gibi bişey oldu ondan duyan bir arkadaşım iletti bana bunu
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ön panel değişiyor Sony kapakla ve birebir oluyor aynen....Hoparlörlerde aynı...Sadece ,ön radyo gösterge ekranı,ön göğüse subcenter hoparlörü eklemeniz ve arka kapılara tweeter eklemeniz lazımki onlar içinde o yerlerdeki plastik bölümleri kestirmeniz lazım....Ben Sony sistemi yaptırtmayı düşünüyorum ,ancak henüz yedek parça olarak Türkiyede satışı yok,eğer satışa başlarlarsa komple satacaklar,4 hoparlör,4 tweeter, subcenter hoparlörü ve modülü almanız lazım..Tahmini satış rakamı ise 1,500 TL. olacak....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ünite aynı ana güç çıkışları farklı aynı sesi alamazsınız

Yani parazit sorunu olan bir focus 3 te sony ye geçiş yapmak içeride görünen ana ünite değişmediği için parazit sesinden yine kurtulamamak demek oluyor yanlışsam düzeltin.

Parazit sorunundan kurtulmanın tek çaresi yeni sorunu halledilmiş bir ana ünite almaktan geçiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yani parazit sorunu olan bir focus 3 te sony ye geçiş yapmak içeride görünen ana ünite değişmediği için parazit sesinden yine kurtulamamak demek oluyor yanlışsam düzeltin.

Parazit sorunundan kurtulmanın tek çaresi yeni sorunu halledilmiş bir ana ünite almaktan geçiyor

Ana üniteyi komple alacaksın...Yani içerdeki ses kutusu,yüksek çöznürlüklü ekran ve çerçevesi,ön panel,4 hoparlör,4 tweeter,1 subcenter.....Bunların maliyeti toplam 1.500 TL....Ne cızırtı ne hoparlör patlaması ne de başka bişii kalmaz,boru diil SONY bu....Ses konusunda en iyi markalardan biri....Kenwood,Pioneer,Blaupunkt gibi markalarla birlikte 1.Sınıf marka....Ama bunların takılması da ayrı bir sıkıntı,ama olmayacak diye bişe yok..Olacak dedim oldu başlığıyla burada göreceksiniz SONYLEŞTİRME Operasyonunu yakında.....Hatta Kör Noktayı ve Uzun-Kısa Far olayını da dahil edebilirim bu başlığa.... :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ana üniteyi komple alacaksın...Yani içerdeki ses kutusu,yüksek çöznürlüklü ekran ve çerçevesi,ön panel,4 hoparlör,4 tweeter,1 subcenter.....Bunların maliyeti toplam 1.500 TL....Ne cızırtı ne hoparlör patlaması ne de başka bişii kalmaz,boru diil SONY bu....Ses konusunda en iyi markalardan biri....Kenwood,Pioneer,Blaupunkt gibi markalarla birlikte 1.Sınıf marka....Ama bunların takılması da ayrı bir sıkıntı,ama olmayacak diye bişe yok..Olacak dedim oldu başlığıyla burada göreceksiniz SONYLEŞTİRME Operasyonunu yakında.....Hatta Kör Noktayı ve Uzun-Kısa Far olayını da dahil edebilirim bu başlığa.... :kıhkıh:

İşte meselde bu aslında sony ses sisteminde değişen tek şey hoperlöler hariç ekran ve sony ön panel.İçerideki ana ünite değişmiyormuş bende sizin gibi biliyordum ama öyle değilmiş :)

Aslında siz 1500 tl yi hoperlölere ekran ve sony panel e veriyorsunuz.Ana ünite değişmediği için çok fazla para diyorum ben.

1500 tl ye sony ninde daha iyisi anfi destekli bir ses sistemi döşersiniz araca.Varsın sony ön panel olmasın ama arabanın sesi güzel olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Parazitin ünite ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Bilgim yok, ayrıca parazit normal çalarken yok. Yani takmıyorum pek

Başka nerden olabilir yako ben ses sistemini takarken ana ünitenin her yerini kontrol ettik başka bir birim varmı diye ama herşey ana ünitenin içinde.Durum böyle olunca nereden yapacak paraziti sana sorarım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence on panel degisimi bile görüntü acısından yeterli. Zevk meselesi tabii ama bence sonynin en iyi yani görüntüsü :)

Ben görüntüden çok kullandığım özelliğe bakarım.Altın kaplama olsa sesi kötü olsa ne yapayım isterse pioneer olsun kenwood olsun alpine olsun jbl olsun.

Ha derseniz benim param çok sanane tabiki saygım sonsuz :)

dedimya o paraya anfi destekli 2 takım compenantlı ve bir sub lı sistemle sony nin tozunu attırırsınız.Denemesi bedava getirin sony li bir focus karşılaştıralım benim arabayla ses konusunda :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Başka nerden olabilir yako ben ses sistemini takarken ana ünitenin her yerini kontrol ettik başka bir birim varmı diye ama herşey ana ünitenin içinde.Durum böyle olunca nereden yapacak paraziti sana sorarım

Size kolay gelsin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Paraziti ana ünitenin içindeki bazı parçaların aracın elektronik sistemnden etkileniyor olmasından yapıyor...Ünite kutu gibi bişey,yani içini açmanız bir fayda sağlamaz..Elektronikçi arkadaşlar daha iyi bilir aslında ama sanırım üzerindeki sistemin bir topraklama sorunu var.....CD çalar ve radyo dışındaki fonksiyonlarda parazite yol açıyor,çünkü o fonksiyonların aracın diğer elektronik sistemlerle bağlantısı var,CD Çalar ve Radyo ise sadece o kutunun fonksiyonu....Kısacası SONY de o parazitin olacağını sanmıyorum,C-Max deki SONY de yok mesela....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.