Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sony Teyp Lerde Ön Panel

ferhat tezcan

Soru

Sony teyplerde hoperlörler hariç sadece ön panelin ve ekranın değiştiğini ve ana ünitenin aynı kaldığını duydum.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

Şu çıkıyor yerine sony kapak takılıyor bu mudur?

20120531125343.jpg

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sony teyplerde hoperlörler hariç sadece ön panelin ve ekranın değiştiğini ve ana ünitenin aynı kaldığını duydum.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

Şu çıkıyor yerine sony kapak takılıyor bu mudur?

20120531125343.jpg

Renkli sony ekranla bu kapagi degistirmek istiyorum nerde takildigini bilen varsa bekliyorum. Taktirmak istiyorum cunku

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Paraziti ana ünitenin içindeki bazı parçaların aracın elektronik sistemnden etkileniyor olmasından yapıyor...Ünite kutu gibi bişey,yani içini açmanız bir fayda sağlamaz..Elektronikçi arkadaşlar daha iyi bilir aslında ama sanırım üzerindeki sistemin bir topraklama sorunu var.....CD çalar ve radyo dışındaki fonksiyonlarda parazite yol açıyor,çünkü o fonksiyonların aracın diğer elektronik sistemlerle bağlantısı var,CD Çalar ve Radyo ise sadece o kutunun fonksiyonu....Kısacası SONY de o parazitin olacağını sanmıyorum,C-Max deki SONY de yok mesela....

İşte mesele o etkilenmeyi engellemek dediğiniz gibi radyo ve cd çalarda yok ben ana ünite içindeki bluetooth ara biriminden şüpheleniyorum zira bluetooth a sahip olmayan focus 3 trend lerin hiç birinde böyle bir parazit sorunu yok.

Ayriyetten bu parazit sesi c-max lardada mevcut fakat oldukça az duyuluyor yani kabul edilebilir düzeyde diyebiliriz.Denemek içi c-max ta bluetooth u açın sesi sona getirin focus taki devam edip duran dııııııt sesini ondada duyarsınız ama oldukça az.Çalışır halde motor sesini alırmı bilmiyorum aracı çalıştırmamıştım denerken.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

En olmadı gözü karatıcam açtırcam arabanın ana ünitesinin içini bulucam bluetooth birimini iptal ettiricem.Zaten kullanmadığım bir özellik.Telefon tam elimin altında direksiyonun yanında havalandırma nın üstüne takılı.Bağlantıyıda aux ile yapıyorum ses kalitesi kaybolmasın diye.Müzik aktarımında bluetooth üzerinden alınca müzik sesini aracımda anfi beslemeli ses sistemi olduğu için bariz kalitesiz ve çok kayıplı bir ses geliyor.

Müzik değiştirirken sağ elimi hiç direksiyondan kaldırmadan parmağımla değiştiriyorum aynen telefon çalıncada açıp ses zaten hoperlörlerden geldiği için rahatça konuşup kapatıyorum telefonumu.Bu yüzden bloetooth olmasa çok büyük bir kayıp olmaz benim için :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki bu bu bluetooh u iptal edebilecek biri yada fikri olan varmı bu forumda.Öyle yada böyle buna karar verirsem izmirde bunu yapabilecek bir arkadaşım var ses sistemci hatta aradım bakarım büyük bir ihtmalde çözerim dedi ama ben yine varsa bilen bilgi sahibi olmayı isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ünite aynı ana güç çıkışları farklı aynı sesi alamazsınız

Varmisin iddiaya?

Sync olan sony ler haric uniteler farkli degil. Gu cikislari da ayni. On panel disinda o paneli tutan cerceve, hoparlorler ve ekran farkli sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yani parazit sorunu olan bir focus 3 te sony ye geçiş yapmak içeride görünen ana ünite değişmediği için parazit sesinden yine kurtulamamak demek oluyor yanlışsam düzeltin.

Parazit sorunundan kurtulmanın tek çaresi yeni sorunu halledilmiş bir ana ünite almaktan geçiyor

Hangi parazit sorunu? Eger sizin unitede sorun varsa bende unite var. Aceleniz yoksa Istanbula gittigimde onu size gonderebilirim. Denersiniz. Eger sorununuz cozulurse anlasiriz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Varmisin iddiaya?

Sync olan sony ler haric uniteler farkli degil. Gu cikislari da ayni. On panel disinda o paneli tutan cerceve, hoparlorler ve ekran farkli sadece.

İddaya neden gireyim zaten Bodrum'dayim. :D

Bana servis sorumlusu söyledi, onunla girebilirsin mesela ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

En olmadı gözü karatıcam açtırcam arabanın ana ünitesinin içini bulucam bluetooth birimini iptal ettiricem.Zaten kullanmadığım bir özellik.Telefon tam elimin altında direksiyonun yanında havalandırma nın üstüne takılı.Bağlantıyıda aux ile yapıyorum ses kalitesi kaybolmasın diye.Müzik aktarımında bluetooth üzerinden alınca müzik sesini aracımda anfi beslemeli ses sistemi olduğu için bariz kalitesiz ve çok kayıplı bir ses geliyor.

Müzik değiştirirken sağ elimi hiç direksiyondan kaldırmadan parmağımla değiştiriyorum aynen telefon çalıncada açıp ses zaten hoperlörlerden geldiği için rahatça konuşup kapatıyorum telefonumu.Bu yüzden bloetooth olmasa çok büyük bir kayıp olmaz benim için :)

Bluetooth ana unitenin icinde degilki. On paneli sokturun, klima kontrol zamazingosunun ust tarafinda metal bir ara parcaya monte edilmis durumda goreceksiniz. Ancak o uniteden kayankalanabilecek bir sorun degil. Ona giden kablolari ekranlarsaniz %80 sorununuz cozulecektir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İddaya neden gireyim zaten Bodrum'dayim. :D

Bana servis sorumlusu söyledi, onunla girebilirsin mesela ;)

Ben servis sorumlularini 1-2 tanesi disinda ciddiye almiyorum. Ben her iki uniteyide sokmus bir insan olarak rahatlikla birebir ayni olduklarini soyleyebilirim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben servis sorumlularini 1-2 tanesi disinda ciddiye almiyorum. Ben her iki uniteyide sokmus bir insan olarak rahatlikla birebir ayni olduklarini soyleyebilirim.

Bakalım 1-2 tane fabrikasyon gelsin bakalım. Degisim olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki bu bu bluetooh u iptal edebilecek biri yada fikri olan varmı bu forumda.Öyle yada böyle buna karar verirsem izmirde bunu yapabilecek bir arkadaşım var ses sistemci hatta aradım bakarım büyük bir ihtmalde çözerim dedi ama ben yine varsa bilen bilgi sahibi olmayı isterim.

Yukarida anlattim iste. On paneli sokun, alt tarafa dogru bakinca zaten modulun takildigi metal parcayi goreceksiniz. Ama onu iptal ettirmek size hicbirsey kazandirmaz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.