Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus Lansman ve Test Yorumu

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• Yanıt 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:wub:

Rocker hocam digerlerine bisey diyememde inanin bu startstop boyle cok gerekli bisey degil birkac kez kullandiktan sonra onu iptal ediceginize eminim yani surekli isiklarda vs stop etmesinden rahatsiz olabilirsiniz bence gereksiz bir sistem.

Start-Stop benim içinde artık o kadar gerekli diil,hatta paket olarak satılırsa almam ek para verip...Ama ek para verip Sony yi ve Kör Noktayı alırım...Bu iki özellik olsun ben 70 de vermeye hazırım,çünkü gerçekten kullanılan diğer teknolojiler bu arabayı C sınıfından çok daha üstün hale getirmiş..Yeni focus sadece boyutlarıyla C sınıfında kalmış,hatta boyutları gerilemiş B Plus falan olmuş ama teknolojisi ve özellikleri de aksine D sınıfına çıkmış neredeyse..Sony ve Kör nokta olsa D Plus bile olacak,o derece yani.... :içelim:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hb araçlar içinde Focus ufak mı ? Yapmayın :wub: Şimdi bana değerleri döktürtmeyin

arka baş mesafe kısa sadece.

Biliyorum boyutları merak etme Yakup,hatta ilk senden öğenmiştim eski forumdan...Bagaj küçülmüş,arka bacak mesafesi ,arka baş ve omuz mesafeleri küçülmüş..2-3 cm lik farklar var,ama en önemlisi bagaj kapasitesinde..Haaa stepne inceltilirse bagajda büyüme olacak ama eskisi kadar diil,fakat küçük stepneyle oluşan bagaj hacmide günümüz hb ler çin gayet normal...Asıl küçülme sedanda olmuşki eskisi 510 lt iken yenisi küçük stepneyle 421 lt oluyor....Bence o da yeterli,zaten sedanın arkası sanki liftback gibi olmuş,daha sportif olmuş ve ben hoşlandım yan çapraz arka profilinden..Eski focus sedan kaba kalıyordu...Sen şimdi hemen bagajın yükleme rahatlığı asıl önemli olandır diyeceksin ama bence öyle diil,hep sedan kullandım bugüne kada ve bagaj eğri büğrü olsada iç hacim çok önemli..Neyse,konu bu diil aslen...Ben yeni focusun birazcık küçülmesinden hiç rahatsız diilim zaten,hatta daha sportif bulduğum için daha çok hoşuma gitti tipi,içi falan..Tek derdim Sony ve kör nokta,hadi kör noktada önemsiz,Sony ve 8 hoparlör benim için takıntı,çünkü ön konsol ve müzik kalitesi çok önemli benim için....Yakup senden ricam sony müzik sistemi konusunda en son müşterinin beğenisine göre getirtebiliriz şeklinde bir yerde bişeyler okumuştum onu bulamıyorum,bu konuyla ilgili en son bilgin ne ve o yazıyı bulabilir misin?Biraz içimize su serpilir belki forumda bekleyenler olarak... :içelim:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gelecek o gelecek ...Sony ile Ford arasındaki Anlaşma ve tedarik sorunu var çaktırma :içelim:

Boyutların büyüyen kısımlarınıda belirtmek gerekir ya neyse.. 1 cm lerle uğraşmycam.

Kör nokta gelse bile pahalı olacak c-max için almayacaksın ben biliyorum boşuna istiyorsun :wub: 2500 bin tl verilirmi ona :)

Sony kelimesinden bıkmaya başladım ben..Yorum yok..Gelirse gelir gelmezse de gelmez abicim..Umrumda değil..Ses sistemi çok hastası olan arabayı aldığı gün değiştiriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gelecek o gelecek ...Sony ile Ford arasındaki Anlaşma ve tedarik sorunu var çaktırma :wub:

Boyutların büyüyen kısımlarınıda belirtmek gerekir ya neyse.. 1 cm lerle uğraşmycam.

Kör nokta gelse bile pahalı olacak c-max için almayacaksın ben biliyorum boşuna istiyorsun :) 2500 bin tl verilirmi ona :D

Sony kelimesinden bıkmaya başladım ben..Yorum yok..Gelirse gelir gelmezse de gelmez abicim..Umrumda değil..Ses sistemi çok hastası olan arabayı aldığı gün değiştiriyor.

Ben Sony'nin eskiden Ford firmasıyla ortak olduğunu ama daha sonra bu ortaklığın bittiğini duymuştum..Acaba bundan kaynaklanan bir sorun olabilir mi ki??? Ses sisteminde sony sayesinde ciddi farklılık oluyor.Öte yandan ön gösterge arası ekran ve konsol ekranı ciddi düzeliyor,daha kaliteli hale geliyor...Artısı ço gerçekten.Bir arabayı sadece mekanik anlamda değil konfor bazlı olarak da düşünmelisin Yakup,çünkü hepsi bir bütün halinde var olursa o araba bir kalite algısı yaratıyor.Yani düşünsene mekanik anlamda herşeyi mükemmel olan ama ne bileyim kötü iç döşemesi,dandik mp3 bile çalmayan müzik sistemi,klimasız iç havalandırma v.s olsa sen bile şöyle bir durmazmısın..Herkesin almakk istediği arabada kırmızı çizgileri vardır ve bu çok normal bir şeydir....Neyse ben kaçar iyi geceler.... :içelim:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

forumda mı bi enayilik var benim bilgisayarda mı bilmiyorum. 1 sayfa yazı yazdım o kadarı gitmiş, bir süre giremedim..

Neyse bildiğim kadarıyla en azından şimdilik yeni ford CD çalarları değiştirilemiyor. Yani yedek parça olarak SONY getrin parası neyse taktrıacağım diyemiyorsunuz. Hava kanlalrı falan içerdiğinden birbirlerine uymuyor hatta şekilsiz yapısı nedeni ile 3rd party CD çalarlar da kullanılamıyor. Çünkü yuvası double DIN değil. İlerde birileri bunlar için kit çıkaracaktır ama şu an mümkün değil diye biliyorum.

Servisten değişebildiğini kesinleştirmeden , CD çaları değiştiririm diye düşünerek almayın pişman olabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.