Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Style Mı Yoksa Jetta Mı Daha Iyi ?

osman yüksekkaya

Önerilen Mesajlar

Yılın motoruna sahip olmak varken bu kararsızlık niye :) 1.0 ecoboost'u bekle bencede, vw'ni bende bayağı araştırdım Golf almaya da çok yakındım ama Golf 6 Bi Focus 3 değil....

bende bilsem bu karaszlık niye aslındra karasızlık şöyle çıktı bayiye gittiğimde elimizde var deseydi büyük ihtimalle almış olurdum ama elimizde yok işte donanım değiştirecekler fiyat farkı olacak dedi sanki ondan sonra bir kararsızlık oldu bende :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6lt benzinli focus almayın. Bu tip motorlar artık verimsiz az performans, çok yakıt kategorisinde. Jetta 1.6 varsa oda kötüdür, ama lpg uyumlu idi.(namı-ı diğer hitler motoru) 1.4 122bg Jatta güzeldir. Spor performans vermez ama kaçar. 1.2lt ancak gider. 1.0T Ford ortalama performans ve ekonomi vadediyor.

Jetta istiyorsunuzda var mı acaba? Bir gidip bayide konuşun muhtemelen vazgeçirirler sizi :) Donanım olarak Comfort dahil Jetta iç kalitesi bildiğin kötü. Highline varsa iyi olabilir. Özellikle ön konsolda kullandıkları arasına kir girip pis gösteren çatlaklı deri çakması plastikleri berbat.

Style ay sonunda bitiyor. Aldınız aldınız. Öğrencisiniz bence düşük donanımlı araç alın kullanın. Ha param çok diyorsanız Titanyum x alın. Almışken iyisi olsun satarkende ona göre satarsınız. Sonreadan keşke demezsiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu sıra benzinli bir araba alacak olsam, hele de yıl başından beri bekliyor olsam, azcıkdaha bekler kesinlikle ve kesinlikele 1,0 Ecoboost alırdım. Şu an piyasada alınabilecek en güzel motor. Ne 1,6 Ecoboost, ne de diğerleri. Kesinlikle bekleyin biraz daha ve 1,0 ecoboost alın. Hem yeni nesil bir motora, hem 1,6 dan daha iyi bir performansa, hem düşük yakıt tüketimine, hemde Focus'un daha dinamik duran tasarımına sahip olun.

(1,6 Ecoboost her ne kadar çok iyi bir motor olsada standart C segmenti kullanıcısının ihtiyacı olan bir motor değil, C segmenti kullanıcısına verilebilecek bir ödül olarak görüyorum ben onu)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6lt benzinli focus almayın. Bu tip motorlar artık verimsiz az performans, çok yakıt kategorisinde. Jetta 1.6 varsa oda kötüdür, ama lpg uyumlu idi.(namı-ı diğer hitler motoru) 1.4 122bg Jatta güzeldir. Spor performans vermez ama kaçar. 1.2lt ancak gider. 1.0T Ford ortalama performans ve ekonomi vadediyor.

Jetta istiyorsunuzda var mı acaba? Bir gidip bayide konuşun muhtemelen vazgeçirirler sizi :) Donanım olarak Comfort dahil Jetta iç kalitesi bildiğin kötü. Highline varsa iyi olabilir. Özellikle ön konsolda kullandıkları arasına kir girip pis gösteren çatlaklı deri çakması plastikleri berbat.

Style ay sonunda bitiyor. Aldınız aldınız. Öğrencisiniz bence düşük donanımlı araç alın kullanın. Ha param çok diyorsanız Titanyum x alın. Almışken iyisi olsun satarkende ona göre satarsınız. Sonreadan keşke demezsiniz.

Güzel yorum

Şu sıra benzinli bir araba alacak olsam, hele de yıl başından beri bekliyor olsam, azcıkdaha bekler kesinlikle ve kesinlikele 1,0 Ecoboost alırdım. Şu an piyasada alınabilecek en güzel motor. Ne 1,6 Ecoboost, ne de diğerleri. Kesinlikle bekleyin biraz daha ve 1,0 ecoboost alın. Hem yeni nesil bir motora, hem 1,6 dan daha iyi bir performansa, hem düşük yakıt tüketimine, hemde Focus'un daha dinamik duran tasarımına sahip olun.

(1,6 Ecoboost her ne kadar çok iyi bir motor olsada standart C segmenti kullanıcısının ihtiyacı olan bir motor değil, C segmenti kullanıcısına verilebilecek bir ödül olarak görüyorum ben onu)

Bence otosan yanlış yaptı. 1.6 ecoboostu tamamen ayrı bir isimle mesela sport diye ayrı olarak satmalıydılar

Daha sportif mesela 17 jantlar, mümkünse individual body kit , büyük spoiler , mümkünse 2-3 cm alçaltılarak satılmalıydı v de mümkünse sadece HB.. O zaman çok iyi bir imajı olur alfa, VWden müşteri çalabilirdi bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazen otosandan maaş aldığını düşünüyorum :D

Şaka şaka..

Cenk abi, mis gibi motor... 1.6 ecoboot bunu satmak için ekstra seylere gerek yok ki..

Hitap etmemesi güçlü gözükmesi.. 1.6 150 lik gelmeme sebebi ise 182 likten 1000 tl ucuz olacak olması... Hangisini alırdin?

Boyle duşunun :) sıkıntı bizim millette dizele mahkum olmuş herkes fazla para ödeyerek mutlu oluyoruz :) !

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenk abi, mis gibi motor... 1.6 ecoboot bunu satmak için ekstra seylere gerek yok ki..

Hitap etmemesi güçlü gözükmesi.. 1.6 150 lik gelmeme sebebi ise 182 likten 1000 tl ucuz olacak olması... Hangisini alırdin?

Boyle duşunun :) sıkıntı bizim millette dizele mahkum olmuş herkes fazla para ödeyerek mutlu oluyoruz :) !

Sana benzinleri baban alıyor galiba :)

Pahalı alır pahalı satarım. Ucuza binerim. (düzgün ve bakımları aksatmadan binerim)

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok ya para çok değil işte bu araba değiştirme sevdasıda ötv muafiyetiyle alma durumum çıkınca oldu style+pyus diyordum belki alırım oda bulması zor şu anda artık trend x ve bi üst kademeye taşımasına yardımcı olacak paket hangisiyse onunla birlikte alırım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sana benzinleri baban alıyor galiba :)

İsteyen dalga da geçebilir, gercegi söylemek zordur bazen :) her arabanın dizeline fazla para ödüyor bu vatan. Yanlış birsey varsa ispatlasın biri öğretsin.. Ben almam demiyorum yorumlarımı yaptıklarımla kıyaslamayın derim.. Ben boyle biriyim yaptığımı doğru diye diretmem. Istanbul da her Türlü dizel alırım ama bu asla fazla para verdigim gercegini değiştirmez..

Bir yanlış anlaşılmada burada var, alan kisinin zarar ettigini söylemiyoruz.. Fazla para ödeniyorsa sıfır alanda ödüyor 2. El alan da.. Yani araçtan ekonomi tartışmıyoruz. Ederi bu degil diyoruz.. Şimdi anlatmak istenilen umarım anlaşılmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun da bu işte ...

180lik insanları korkutuyor ve almak istemiyor. Almak isteyen ise bakıyor pazardaki 160-180 bandındaki diğer araçları daha sportif buluyor. Otosan böylece hem normal müşterisini biraz kaçırıyor adam 1.6 atm istemiyor, turbo istiyor ama 180likten de korkuyor. Spor isteyen ise mülayim diye kafadan kaçıyor arabadan.

180liği dediğim gibi getirseler daha çok satarlardı. O zaman 150lik style getirebilirlerdi daha iyi olurdu diye düşünüyorum. .

Otosan ise arabayı gizlemeye çalışıyor valla korktuğunuz kadar spor araba değil valla o kadar yakmaz vs vs..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eninde sonunda LPG taktırmayı düşünüyorsanız Focus style+plus alın, tabii bayilerde kaldıysa. Yeni gelecek donanımlarda ise style+pluse'a denk donanım Trend-x+pluse paket olacak sanırım. 1.6 125 lik motorda güzel ve başarılı bir motor ama yeni 115 lik dizelin ve ecoboost un gölgesinde kaldı. Zaten yavaş yavaş firmalar atmosferiklerden, düşük hacimli turbo benzinli motora geçiyorlar. 3-5 seneye belkide sıfır atmosferik bulunmayacak piyasada.

Jetta tasarım olarak sade ve şık, hoşuma gidiyor benim. İç hacim ve bagaj olarak da Focus3 sedandan iyi. Focus tasarım olarak daha özgün ve farklı, titaniumdaki sürmeli farlar ile daha alımlı, hele sedanın arka tasarımını seviyor ve başarılı buluyorum ben. İç kısımda ise focus tartışmasız göze daha hoş bir tasarıma sahip. Kalite olarak da fazlası var aşağı kalır yanı yok jetta'dan.(deri direksiyon ve vitesin sadece titaniumda olması handikap). Sessizlik ve konfor konusunda görece ve kullanıma göre değişkenlik göstersede, aralarında hissedilir bir fark olacağını sanmıyorum. Sürüş dinamikleri, yol tutuş ve kullanım zevki açısından Focus 1-2 tık üsttedir bana göre. Ayrıca servis-bakım maliyetleri açısındanda jetta dezavantajlı görünüyor. Tabi 2.elde daha az değer kaybı konusunda jetta avantajlı. An itibariyle 1.2 ve 1.4 tsı motor açısından yine jetta önde ama 1.0 EB gelince bu denge değişecektir muhtemelen.

Jetta'yı tercih edecek olursan, Focus'un 1.0 EB'yi bekle derim. O araca Lpg'ye bile ihtiyaç yok gibi duruyor, gelince göreceğiz tabi :) En azından onuda test eder kararını ona göre verirsin. Yine kim ne derse desin, düşündüğün araçları iyice test et hatta imkanın varsa 1-2 gün kirala, ona göre içine sineni ve hem kullanımına hemde ihtiyacına en uygun olanına karar ver. her iki araçta seni kolay kolay üzecek araçlar değiller zaten ama baştada dediğim gibi illaki Lpg düşünüyorsan 1.6 125 ps benzinli focus iyidir iyi ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İsteyen dalga da geçebilir, gercegi söylemek zordur bazen :) her arabanın dizeline fazla para ödüyor bu vatan. Yanlış birsey varsa ispatlasın biri öğretsin.. Ben almam demiyorum yorumlarımı yaptıklarımla kıyaslamayın derim.. Ben boyle biriyim yaptığımı doğru diye diretmem. Istanbul da her Türlü dizel alırım ama bu asla fazla para verdigim gercegini değiştirmez.. Bir yanlış anlaşılmada burada var, alan kisinin zarar ettigini söylemiyoruz.. Fazla para ödeniyorsa sıfır alanda ödüyor 2. El alan da.. Yani araçtan ekonomi tartışmıyoruz. Ederi bu degil diyoruz.. Şimdi anlatmak istenilen umarım anlaşılmıştır.

Ederleri bu değil bende katılıyorum. Ama hiçbiri arabanın ederi bu değilki. C sınıfı araçlar 60-70 bine satılır oldu. Biz de kuzu kuzu alıyoruz. İstanbul'da yaşamasam benzinli düşünürdüm belki. Bu herkesin kullanım şartına bağlı. Ama bu sadece yaptığın km ile bağlantılı değil bence. Yada bağlantılı ama bana göre 10bin ve üstü dizel alınabilir. Konuyu buna çevirip uzatmayayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.