Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Style Mı Yoksa Jetta Mı Daha Iyi ?

osman yüksekkaya

Önerilen Mesajlar

Bu EB konusunda Astra 1.6 180 bg ile bir karşılaştırmak yapmak lazım. Astra bu motorla nasıl satılıyor durumu nedir bilmiyorum. Ama sonuçta benzer araçlar. Bende ki algı Opel daha çok arkasında durdu ve sattı gib. En azından hala satılıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sana benzinleri baban alıyor galiba :)

Pahalı alır pahalı satarım. Ucuza binerim. (düzgün ve bakımları aksatmadan binerim)

İsteyen dalga da geçebilir, gercegi söylemek zordur bazen :) her arabanın dizeline fazla para ödüyor bu vatan. Yanlış birsey varsa ispatlasın biri öğretsin.. Ben almam demiyorum yorumlarımı yaptıklarımla kıyaslamayın derim.. Ben boyle biriyim yaptığımı doğru diye diretmem. Istanbul da her Türlü dizel alırım ama bu asla fazla para verdigim gercegini değiştirmez..

Bir yanlış anlaşılmada burada var, alan kisinin zarar ettigini söylemiyoruz.. Fazla para ödeniyorsa sıfır alanda ödüyor 2. El alan da.. Yani araçtan ekonomi tartışmıyoruz. Ederi bu degil diyoruz.. Şimdi anlatmak istenilen umarım anlaşılmıştır.

Tüm ekonomilerde olduğu gibi balon olan fiyatlar bir yerde patlar. Bu dizel arabaların bir gün zınk diye birilerinin elinde ğpatlayacak göreceksiniz. 100bine 1.6 dizel satılıyor röno dahil 70bine 1.6 dizel satıyor artık.

Aynı 2001 krizindeki hisse senetleri aynı 3-4 sene önce amerikadaki emlak fiyatları gibi ...İnsanlar bu paraları ediyor diye veriyorlar ama sonra gümmm...

Bir vergi değişikliğine , bir dizel fiyatında zamma vs bakar her şey..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford satmıyor mu? :) Opel'in o motor asırı verimsiz ve tüketiyor (zaten çok eski motor) Makyajla birlikte 200 ps oluyor opeller.. Şimdi kıyaslanır..

Ford satıyor mu veya sipariş açıyor mı Aylin Hanım cevaplar en güzel. Bence yokuşa sürüyorlar.

Opel iyidir anlamında yazmadım. Satış ve pazarlama anlamında ne yaptılar bakıp karşılaştırmak lazım. Bende daha çok satış yapabildiler, bir parti getirip bırakmadılar gibi bir algı var demek istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüm ekonomilerde olduğu gibi balon olan fiyatlar bir yerde patlar. Bu dizel arabaların bir gün zınk diye birilerinin elinde ğpatlayacak göreceksiniz. 100bine 1.6 dizel satılıyor röno dahil 70bine 1.6 dizel satıyor artık. Aynı 2001 krizindeki hisse senetleri aynı 3-4 sene önce amerikadaki emlak fiyatları gibi ...İnsanlar bu paraları ediyor diye veriyorlar ama sonra gümmm... Bir vergi değişikliğine , bir dizel fiyatında zamma vs bakar her şey..

Dizellerin düzgün performans verdiği son 10-15 yıldır durum stabil. Elbette bir gecede herşey dönebilir. Ama o olmadan ölebilriz de o kadar ihtimali düşünürsek benzin pahalı binilmez, dizel ya vergi değişirse alınmaz. Taksi en ucuzu aslında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eninde sonunda LPG taktırmayı düşünüyorsanız Focus style+plus alın, tabii bayilerde kaldıysa. Yeni gelecek donanımlarda ise style+pluse'a denk donanım Trend-x+pluse paket olacak sanırım. 1.6 125 lik motorda güzel ve başarılı bir motor ama yeni 115 lik dizelin ve ecoboost un gölgesinde kaldı. Zaten yavaş yavaş firmalar atmosferiklerden, düşük hacimli turbo benzinli motora geçiyorlar. 3-5 seneye belkide sıfır atmosferik bulunmayacak piyasada.

Jetta tasarım olarak sade ve şık, hoşuma gidiyor benim. İç hacim ve bagaj olarak da Focus3 sedandan iyi. Focus tasarım olarak daha özgün ve farklı, titaniumdaki sürmeli farlar ile daha alımlı, hele sedanın arka tasarımını seviyor ve başarılı buluyorum ben. İç kısımda ise focus tartışmasız göze daha hoş bir tasarıma sahip. Kalite olarak da fazlası var aşağı kalır yanı yok jetta'dan.(deri direksiyon ve vitesin sadece titaniumda olması handikap). Sessizlik ve konfor konusunda görece ve kullanıma göre değişkenlik göstersede, aralarında hissedilir bir fark olacağını sanmıyorum. Sürüş dinamikleri, yol tutuş ve kullanım zevki açısından Focus 1-2 tık üsttedir bana göre. Ayrıca servis-bakım maliyetleri açısındanda jetta dezavantajlı görünüyor. Tabi 2.elde daha az değer kaybı konusunda jetta avantajlı. An itibariyle 1.2 ve 1.4 tsı motor açısından yine jetta önde ama 1.0 EB gelince bu denge değişecektir muhtemelen.

Jetta'yı tercih edecek olursan, Focus'un 1.0 EB'yi bekle derim. O araca Lpg'ye bile ihtiyaç yok gibi duruyor, gelince göreceğiz tabi :) En azından onuda test eder kararını ona göre verirsin. Yine kim ne derse desin, düşündüğün araçları iyice test et hatta imkanın varsa 1-2 gün kirala, ona göre içine sineni ve hem kullanımına hemde ihtiyacına en uygun olanına karar ver. her iki araçta seni kolay kolay üzecek araçlar değiller zaten ama baştada dediğim gibi illaki Lpg düşünüyorsan 1.6 125 ps benzinli focus iyidir iyi ;)

focusun iç görünüşü benim daha çok hoşuma gidiyor zaten ve lpg kesinlikle takacağım ilk başta olmasada dizel ve senzinli araç arasındakı farkı lpg takınca çok büyük bir fart atarak açıyor ve performans açından bir çok tip araç sürdüm iyi montaj ve kaliteli bir lpg sistemi ile nerdeyse sıfır kayıp oluyor tabi bu benim görüşüm :),

Focus'un 1.0 EB işte oda ne zaman gelir ve gelirse ne olur belli değil ben yılbaşından beri focus style almayı düşünüyordum son zamanlardada plus paket ekletip almak aklıma girmişti bayide değişiklik olacaığın söyleyirce aklım başka araçlara kaydı tama var elimizde siyan focus style+plus paket alip çıkmıştım :) ama yoktu :( değer kaybı olayıda çok dert değil devletimiz sağolsun ötv indirimi ile veriyor bana :)

osman yüksekkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu EB konusunda Astra 1.6 180 bg ile bir karşılaştırmak yapmak lazım. Astra bu motorla nasıl satılıyor durumu nedir bilmiyorum. Ama sonuçta benzer araçlar. Bende ki algı Opel daha çok arkasında durdu ve sattı gib. En azından hala satılıyor diye biliyorum.

Astra nın 1.4 140 lık motoru daha çok tutuluyor ve daha çok sattı, çünkü Yakup'unda dediği gibi 180 lik motoru eski teknoloji ve tüketimi çok.

focusun iç görünüşü benim daha çok hoşuma gidiyor zaten ve lpg kesinlikle takacağım ilk başta olmasada dizel ve senzinli araç arasındakı farkı lpg takınca çok büyük bir fart atarak açıyor ve performans açından bir çok tip araç sürdüm iyi montaj ve kaliteli bir lpg sistemi ile nerdeyse sıfır kayıp oluyor tabi bu benim görüşüm :),

Focus'un 1.0 EB işte oda ne zaman gelir ve gelirse ne olur belli değil ben yılbaşından beri focus style almayı düşünüyordum son zamanlardada plus paket ekletip almak aklıma girmişti bayide değişiklik olacaığın söyleyirce aklım başka araçlara kaydı tama var elimizde siyan focus style+plus paket alip çıkmıştım :) ama yoktu :( değer kaybı olayıda çok dert değil devletimiz sağolsun ötv indirimi ile veriyor bana :)

1.0 EB 1 aya kadar gelicek, belki 1 aya bile kalmadan gelir. Şu anda bazı bayilere test araçları geldi gelecek söylentileri var ama alt ve orta donanım olarak 1 aya gelir sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizellerin düzgün performans verdiği son 10-15 yıldır durum stabil. Elbette bir gecede herşey dönebilir. Ama o olmadan ölebilriz de o kadar ihtimali düşünürsek benzin pahalı binilmez, dizel ya vergi değişirse alınmaz. Taksi en ucuzu aslında.

yok yok 10-15 seneye gitme..8 yıl önce bile böyle değildi.

2004te Türkiyedeki ilk common rail 1.6 dizeli arabayı aldığımda :) 115lik benzinli ile 109luk dizel titanium arası fiyat farkı sadece %10 idi. Yani dizel 44 iken benzinli 40 idi. Bugün bu fiyata C segment dizel kalmadı ama 96lık bnzinli fiesta 35600 iken 95lik dizel fiesta 44600 Yani 9000 TL fark var..Neredeyse %20e (bu farkı ithalatçı ile Tayyip kırışıyor).. Ki o zaman benzin 2.0 larda iken dizel 1.20lerde idi, farkı çıkarmak çok daha erkendi. .

Katıldığım tüm forumlarda benle dalga geçilmişti. Dizel tercihim ettiğim için ..

Türkiyede dizel algısını yıkıp zirveye çıkaran da ford PSAnın 1.6 dizelidir. Ford PSA 1.6 dizeli olmasa otomotiv dünyamız çok daha dengeli olurdu

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford satıyor mu veya sipariş açıyor mı Aylin Hanım cevaplar en güzel. Bence yokuşa sürüyorlar.

Opel iyidir anlamında yazmadım. Satış ve pazarlama anlamında ne yaptılar bakıp karşılaştırmak lazım. Bende daha çok satış yapabildiler, bir parti getirip bırakmadılar gibi bir algı var demek istedim.

1.6 180 ps ecoboost insanları korkutuyor ve almak istemiyor.işte en buyk örneği elimizde şeker kırmızı vardı nerdeyse 4 ay durdu showroomda satısı ağır,insanlar benznden korktukları ıcın yaklasmıyorlar.biz her ne kadar ecoboost un normalde göre %20 daha az yaktıgını soylesekte algı değişmiyor.bunun için yanı sadce ecoboost için cok iyi lansman yapılması gerek.bayilere hep test olarak ecoboost verildi daha 3.000 km de elimizde düşünün,herkesde bir TDCI algısı var.satarken zorlanmayayım aman elimde kalmasın gibi.bence donanım olarak en alt versiyona da ecoboost koysaydı sadece tıtanıum olarak getırmeseydı 125 ps benzinli yerine 180 ps satabılırdı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 182 Ecoboost hiçbir ülkede en alt donanımda satılmıyor, mantalite olarakda doğru zaten .. Sorun yok :yeah:

Engin abi ben kaç bayiye sordum gecen hafta hepsi satıyor istiyor musun abi diyor. Ama hala satmıyorlar mı dıyorsun?

Alacak kisiler ulaşsın ben yardımcı olacağım hersey Aylin hanımın bayisi ile bitmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 182 Ecoboost hiçbir ülkede en alt donanımda satılmıyor, mantalite olarakda doğru zaten .. Sorun yok :yeah:

Engin abi ben kaç bayiye sordum gecen hafta hepsi satıyor istiyor musun abi diyor. Ama hala satmıyorlar mı dıyorsun?

Alacak kisiler ulaşsın ben yardımcı olacağım hersey Aylin hanımın bayisi ile bitmiyor.

yakup ben benım çalıştıgım bayımdeki örneği verdim sadece

ayda 30 tane TDCI satıyorsan 2 tane ecoboost satıyorsun,sen dışardan izleyici gözüyle yada cevrendeki kişilerden duymus oldugun yorumlara göre konuşabilirsin ama ben canlı canlı örneğini görüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 182 Ecoboost hiçbir ülkede en alt donanımda satılmıyor, mantalite olarakda doğru zaten .. Sorun yok :yeah: Engin abi ben kaç bayiye sordum gecen hafta hepsi satıyor istiyor musun abi diyor. Ama hala satmıyorlar mı dıyorsun? Alacak kisiler ulaşsın ben yardımcı olacağım hersey Aylin hanımın bayisi ile bitmiyor.

Yav yazmışım yukarda yokuşa sürüyorlar demişim. Kaç kişi araba almak için 2-3 ay bekler, işte onlar alacak sadece. Güzel bir hareket değil yaptıkları. Az getir az sat, getirmeyip çok isterseniz getiririz deme. Bu tür araçlar firmanın markanın imajı, çok satmasın getir koy oraya biz bunu yaptık de.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.