Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Style Mı Yoksa Jetta Mı Daha Iyi ?

osman yüksekkaya

Önerilen Mesajlar

Sessiz mi ?

Kimse verilere bakmıyor galiba :) Neyse ben bukonudan uçar..Genel sözler oldukça fazla..işler değişti.. golf 6 f3 den iyi araba değil.. f2.5 rakibi ve ondan iyi yanları var.

Geçen hafta işyeriden arkadaşın golfü ile gezdik comfortline ve dizel araç. Focus III ten sessiz geldi ayrıca C-Max ten bariz sessiz.

Verilerin hangi yol durumunda verildiğini bilemeyiz; ben izmirde aynı yollarda giden araçlara bakarak içinde bulunarak söylüyorum.

Verilere bakacak olursak japonlar korelilerde sessiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki ben yorumumu yazayım. Şu an sanırım metalik boyalı focus sedan 1.6 style plus 48.5-49 gibi veriyorlar. Jetta 1.2 CL liste fiyatı 47150 1.4 tsi 50150 ..Sanırım 1.2 yi 46.5 a 1.4ü 49.5a verirler..

..Verirler de istediğiniz renk ne focus sedan ne jetta bulabileceğinizi sanmıyorum.

- Tüketimleri benzer. Jetta 1.2 de 1.4 de focustan performanslı..

- Donanımda focusun sadece aktif şehiriçi güvenlik, otomatik park sistemi ve cruise control avantajı var (bunlar şartsa focus alınız). Jetta da ise focusta olmayan deri direksiyon ve vites topuzu, ön kol dayama, parçalı deri koltuklar, far yıkama ve hill holder var..Bunlar önemliyse jetta alınız.

Tasarım olarak ben jettayı daha çok beğeniyorum. Bu sefer golften bozma yapmadılar ve A4leri andırır tasarımı ile çok güzel.

Önce arabaları bulmaya bakın sonra alma kararı verin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jetta malzeme kalitesinde Focustan iyi değil; şuan ki araçlar için kesin realite bu.

Bagaja ihtiyacın yoksa Golf al; golf en iyi vw şuanda ve HB Focus III ten konforlu ve sessiz araç.

ben sedan severim her zaman tercihim sedan olmuştur sedanlar arası tercih yapmaya çalışıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen hafta işyeriden arkadaşın golfü ile gezdik comfortline ve dizel araç. Focus III ten sessiz geldi ayrıca C-Max ten bariz sessiz.

Verilerin hangi yol durumunda verildiğini bilemeyiz; ben izmirde aynı yollarda giden araçlara bakarak içinde bulunarak söylüyorum.

Verilere bakacak olursak japonlar korelilerde sessiz.

Bindiğin comfort'un lastiği 60-65 yanak bunu da unutmayınız :)

Testler 17 ve 16 inç olur ve hepsi aynı lastik ile..Yani sessiz demek direkt (yanıltır) tabanları da 205 - 215 dahi değil ki sürtünme az olduğunu gösterir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aralarında farkı hissedecek bir fark yok..

Ama ufakta olsa bir fark var bence jetta bana azcık daha konforluymuş hissi verdi.Bana öyle gelen sana öyle gelmiyebilir.Sonuç olarak malzeme kalitesi aynıdır veya daha kötü olabilir.Ben jetta ya en fazla 15 20 dakka bindim test sürüşünde ve o anda aklımda kalan verilerle konuşuyorum ve o veriler bana jettanın malzeme kalitesi daha iyiymiş hissi verdi.Ama ben uzun süre jetta kullanmış biri olsam e aynı zamanda uzun süre focus 3 kullanda biriyim şu anda işte o zaman malzeme kalitesi olarak kesin bir sonuç verebilirim.Umarım demek istediğim anlaşılmıştır. ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her ikisinide kullanmış biri olarak konuşursam Style PP tabiki daha iyi,(kullanım durumunuza göre alabiliyorsanız) dizel alırsanız,aracınızı kullandığınız sürece keşke demeyeceğinize garanti verebilirim.

Style PP almayı düşünüyorum ama benzenli olarak düşünüyorum dizel araçlara karşı bi türlü ısınamadım :) ve tabi hemen değil biraz zaman geçtikten sonra lpg taktırırım ki ötv indirimli alacağım için 5 sene elimde kalacak araç mecburi

osman yüksekkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Style PP almayı düşünüyorum ama benzenli olarak düşünüyorum dizel araçlara karşı bi türlü ısınamadım :)

Senede 20 bin km yi geçmiyorsan dizel araç almak mantıklı değil.Bana kalsa senede 10 bin bile yapsam sadece tork beygir gücü ve kullanım dinamiğinden ötürü ya dizel alırdım yada ecoboost ama sen bana bakma :)

Bide seni uyarayım bir kere ford un dizel motorunu kullanırsan başka hiç bir motoru ister benzinli olsun ister dizel olsun beğenmezsin.(ecoboost mevzu dışı :) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Senede 20 bin km yi geçmiyorsan dizel araç almak mantıklı değil.Bana kalsa senede 10 bin bile yapsam sadece tork beygir gücü ve kullanım dinamiğinden ötürü ya dizel alırdım yada ecoboost ama sen bana bakma :)

Bide seni uyarayım bir kere ford un dizel motorunu kullanırsan başka hiç bir motoru ister benzinli olsun ister dizel olsun beğenmezsin.(ecoboost mevzu dışı :) )

hım iyi düşünüp sürüp tüm detayları öğrenip karar vermek lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bundan sonra Allah nasip ederde başka araba alıcak olursam.Ya yine ford olucak yada daha üstü audi mercedes gibi :)

Önceki aracımda focus 2 di diyim ona göre sen anla.

Kararda parada senin bu benim şahsi fikrim.

Hayırlısı olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.