Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Style Mı Yoksa Jetta Mı Daha Iyi ?

osman yüksekkaya

Önerilen Mesajlar

lpg tankı bagajdan ön koltuğa geldiyse çok büyük bir sorun var demektir zaten...

aracın halini görmüş olsaydınız tankın oraya gelmesini normal karşılayıp patlamamasını anormal karşılardınız çünkü çok büyük bir kazaydı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2009 focus aracım var kullanıyorum.Gecenlerde 2008 1.6 jetta kullandım.

Jetta ol sesi alma olayında focusdan daha az yol sesi alıyor.

Ama çekişi bana çok zayıf geldi araca gaz verince gitsemmi gitmesem mi gibi düşünüyor geldi bana o yönden focus iyi geldi.

Ben olsaydım focus alırdım.Tabi tercih sizin.umarım yardımcı olabilmişimdir.

teşekkürler yazdıklarınız için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen öyle. Zaten sesli ile sessiz araba arabasında 2 db ya var ya yok..

Bunu gözle görmek isteyenler 2 aracın döşemesini kaldırsın; birinde ekstra yalıtım görecek..

bu ekstra yalıtım konusndada eskiden araçların altına babalarımız felan zifle kaplatırlardı aracı hem koruruyup ömrünü uzatırdı hem yalıtım arttardı ve bayada faydalı oluyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus III düşünüyorsunuz,zevk meselesi tabi ama ben olsam eco alırım gelsin bakalım jettalar farkı ozaman hissedersiniz .

bakalım daha bekliyoruz zaten yeni fiyat ve donanım bilgisi belli olmadığı için beklemek mecburiyetindeyim ötv indirim hesap olayınıda netliğe kavuşturursam focus titanium alabilirim osman yüksekkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bakalım pazartesinden sonra iyi bir araştırmaya gideceğim ötv indirimi ile alacağım için gib bayilerin yaptığı hesabı sordum mantıklı gelmediğini söyledim araştırıp dönerlerse tam gaz yol alıp karar vereceğim artık :)

Bende ötv indirimi ile alıcaktım ama puan ımız 84 te kaldı.Ben çok araştırdım bu konuyu eğer rapor sahibi kullanacaksa aracı yüzde 40 tan sonra h sınıfı ehliyetle kullanabiliyor.Hem ötv hemde kdv den indirim alabiliyor ama aracı o kişi araçta olmadıktan sonra araç sahibi hariç kimsenin kullanmaya yetkisi olmuyor.

Ama araç alınacak kişinin özür durumu aracı kullanamıyacak derecede ise o zamanda heyet raporu ile özür oranının balthazar yöntemiyle yüzde 90 a ulaşması şartı var.O durumdada aracı tüm 1. dereceden akrabaları kullanabiliyor.Ama sadece ötv indirimi yapılıyor kdv ayriyetten hesaplanıp ödiyeceğiniz tutara ekleniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende ötv indirimi ile alıcaktım ama puan ımız 84 te kaldı.Ben çok araştırdım bu konuyu eğer rapor sahibi kullanacaksa aracı yüzde 40 tan sonra h sınıfı ehliyetle kullanabiliyor.Hem ötv hemde kdv den indirim alabiliyor ama aracı o kişi araçta olmadıktan sonra araç sahibi hariç kimsenin kullanmaya yetkisi olmuyor.

Ama araç alınacak kişinin özür durumu aracı kullanamıyacak derecede ise o zamanda heyet raporu ile özür oranının balthazar yöntemiyle yüzde 90 a ulaşması şartı var.O durumdada aracı tüm 1. dereceden akrabaları kullanabiliyor.Ama sadece ötv indirimi yapılıyor kdv ayriyetten hesaplanıp ödiyeceğiniz tutara ekleniyor.

%91 rapor varda bu kdv olayı hakkında bilgim yok nasıl oluyor bu kdv iadesi peki ne yapılması gerektiği hakkındra bilgininz varmı yardımcı olursanız sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onların kitabını okuyoruz :) birşeyler biliyoruzdur sanırım.

ben bomba diyorum siz demeyebilirsiniz.. Detay istersen boş vaktimde makale yazarım.

Konuya bende gireyim LPG nin basınçla patlama riski daha büyük ve daha fazla zarar vericidir benzinli araçlarda kaza esnasında yangın riski yüksektir.Lpg li araçlarda patlamaması için önlemler alınmıştır tabiki marka ve ismi belli olanlarda ama yinede patlama riski vardır ve patladığında sadece siz değil yakındaki herşey etkilenir binalar dahil.Yani kitle imha Sizce neden market ve kapalı otoparklara otel otoparklarında lpg li araçlar alınmıyor bina bile tehlike altında .Ama şunu yinelemek lazım kolaylıkla patlayacak bir şey değil patladığında da .............. :smiley2k:
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

%91 rapor varda bu kdv olayı hakkında bilgim yok nasıl oluyor bu kdv iadesi peki ne yapılması gerektiği hakkındra bilgininz varmı yardımcı olursanız sevinirim :)

Şİmdi bu konu ile ilgili konu açıp bildiklerimi paylaşıcam ama h sınıfı ehliyet haricinde yani aracı özürlünün yakınları kullanacaksa kdv yi mutlaka alıyorlar.

Şöyle yapılıyor araç fiyatı üzerinden direk yüzde 37 düşülüyor ve çıkan rakama yüzde 18 kdv ekleniyor.Dava açıp bu kdv yide geri alanlar olmuş ama onlar h sınıfı ehliyeti olanlarmış diye duydum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son yazılanlarda konu biraz yön değiştirmiş ben konuya döneyim Bende aracımı alırken jetta mı alsam focus 3 mü diye düşünmüştüm ikisine de baktım bindim kullandım jetta nın dış görünüşü güzel ama iç dizaynı hoşuma gitmedi hele f 3 den sonra çok basit geldi motor olarakta focus daha üstün geldi focus 3 sadece dar jettaya göre.Birde VW satış danışmanı berbattı ilgi sıfır o kadar inceledim bindim kullandım comforline donanımına sahip test aracını en son Highline

modelini beğendimi söyledim bana verdiği cevap Türkiye ye getirmiyoruz olunca direk gidip zaten beğendiğim f 3 aldım ve memnunum

Tolga Ata tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus 3 style plus paket siyah --bayiler ellerinde olmadığını söylüyorlar ve siparışte almıyorlardı forumdaki bazı yazılardad bana denilende bulabiliyorsan al felan tarzında olmuştu müşteri hizmetleri ile görüştüm müşteri hizmetleri ford' sitesinde görünen tüm donanmı ve araçların siparişlerini bayiler vermek zorundadır denildi tek olay ise zaman durumu denildi bu zaman sınırı bilemiyiz siparişi geçerler ve beklersiniz denildi neden böyle bir şey yaptıklarını sorduğumdada bir şey diyemeyeceğini ve gidip bayilere bizden bu şekilde bilgi alındığını ve şipariş almamaları gerektiklerini söylememim istedile. bu işe anlam veremedim illa sipariş için dayatmam gererekiyormu yoksa yeni gelecek paketi beklesemmi( jettadan vazgeçtim artık :) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben geçen pazar öylesine bir bayiiye gittim 1.0T sormak için ..Daha belli değil falan dediler. Eee 1.6 benzinli sipariş verebiliyor muyuz dedim. Tabii ki verebiliyoruz dediler.

edit: biz bulursanız alın derken halihazırda bulamazsınız,siparişle de 1.5 aya falan gelir, fiyat ne olur onu bilemeyiz demek istedik.

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben geçen pazar öylesine bir bayiiye gittim 1.0T sormak için ..Daha belli değil falan dediler. Eee 1.6 benzinli sipariş verebiliyor muyuz dedim. Tabii ki verebiliyoruz dediler.

bana öyle dedemişlerdi ve site içinde okuduklarımda benzer yöndeydi bulabiliyorsan al tarzında afocus almaya karar verince net olarak neyi nasıl bulabiliyoruz diye müşteri hizmetleri öyle dedi listede varsa getirmek zorundalar.yeni donanımı beklesemmi yoksa siparış yapmalarını istesemmi osman yüksekkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.