Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 -Alfa Romeo Guiletta Karşılaştırması

Guest Özcan B.

Önerilen Mesajlar

Şu kadar diyim, Giletta da camlara su püskürttüğünüzde eğer camları silmesini beklerseniz çok beklersiniz. Önce suyu püskürtüp sonra camları silmesiniz.

Ve malzeme kalitesinin bir Alfa Romeo standardında olmadığına dair duyumlarım oldu.

Ama benim kıl olduğum şey yukarıda yazdığım olay.

Tabi bu tür olaylar her markada olur da böylesi olmaz galiba.

Sene olmuş 2012.Alfanın yaptığına bak. :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.alfagiuli...r/giulietta.pdf

http://www.alfagiuli...r/Default.aspx#

arkadaslar 1.linkte e-broşür var 2.de de gui nin özel sitesi.özellikle 2.linki açar incelerseniz focus sahip oldugu özellıkler hemen hemen var bazı ayrıntılar dısında,fakat focus da olmayan bazı özellıkler de mevcut,direksiyna tork+titreşim uygulanması,ani durumu önceden algılayıp frene basmadan tepki veren fren sistemi,DNA,hi-fi bose ses sistemi,çift pinyonlu direksiyon sistemi(jant ile direksiyon arası direkt baglantı hissi sunuyormus)vb..

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben de cem hocam gibi gui almaktan döndüğüm için bu konuda bir şeyler söylemeye hakkım var diye düşünüyorum

sonda söyleyeceğim dizelse focus, benzinli ise gui dir (yedek parçasını 2. elini aracın parçalanıp parçalanmayacağını bir yere koyarsanız)

ancak gui almaya gittiğimde 70000 bine yakın bir fiyat çektiklerinde aklım başıma gelmiş idi, 170 bg lik motorun performansını gui de daha net ortaya koyduğundan ve görüntü açısından düşündüğümde gui, ama gui nin ileriye dönük daha fazla risk barındırıyor olması ve focusa çok uygun bir fiyatla erişebilir olmak, rasyonel olarak beni ecoboosta itti

ancak gui gördüğüm zaman yolda gözüm kaymıyor desem yalan olur, bir de otomatik çift kavramalı şanzıman seçeneği de cabası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben de cem hocam gibi gui almaktan döndüğüm için bu konuda bir şeyler söylemeye hakkım var diye düşünüyorum

sonda söyleyeceğim dizelse focus, benzinli ise gui dir (yedek parçasını 2. elini aracın parçalanıp parçalanmayacağını bir yere koyarsanız)

ancak gui almaya gittiğimde 70000 bine yakın bir fiyat çektiklerinde aklım başıma gelmiş idi, 170 bg lik motorun performansını gui de daha net ortaya koyduğundan ve görüntü açısından düşündüğümde gui, ama gui nin ileriye dönük daha fazla risk barındırıyor olması ve focusa çok uygun bir fiyatla erişebilir olmak, rasyonel olarak beni ecoboosta itti

ancak gui gördüğüm zaman yolda gözüm kaymıyor desem yalan olur, bir de otomatik çift kavramalı şanzıman seçeneği de cabası

peki doktorum...qui nin sınıf arkadaşları a3 bmw 1 mi yoksa focusla aynı sırada oturup ders dinlermi...konu benim acımdan oydu..bunada bir katkıda bulunursanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amaaaan Tevfik, taktın abi bu konuya. :kıhkıh:

Jülyet ne kadar A3 ve BMW1 ile arkadaşlık ederse Focus da o kadar eder.

Focus kitle arabasıdır, bu onu başarısız kılmaz.

Audi ve BMW "premium" sınıftır, bu onları pahalı yapar, farkı ödeyecek gücü olan karşılığını da alır

Jülyet "moda" ya da "tasarım" arabasıdır, ne işçiliği ne de malzeme kalitesi Ford'dan iyi değilidr, sorun çıkarma potansiyeli asla premium sınıfla ve hatta belki Focus'la bile kıyaslanamaz.

Yani hepsi aynı sınıfın farklı beklentilere hitap eden modelleridir ve pek ala kıyaslanır, sonunda da yukarıdakilere benzer vurgular yapılır ve kullanıcı beklentilerine ve bütçesine uygun modeli seçer.

Cebimdeki paraya en fazla kullanım zevkini veren araç benim için EB idi, hesapsız harcayacak param olsa sırf tarz yansıtmak adına Jülyet ile evlenmeyi düşünebilirdim...

Not: Doktorumu görünce ister istemez ben de daldım konuya...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki doktorum...qui nin sınıf arkadaşları a3 bmw 1 mi yoksa focusla aynı sırada oturup ders dinlermi...konu benim acımdan oydu..bunada bir katkıda bulunursanız sevinirim...

Ahh Tevfik abi ahh; qui eğer A3 bmw 1 ile aynı kefede ise Focus III çok çok rahat aynı kefededir, bizimde anlatmaya çalıştığımız bu.

Yani jan jan'lı reklamlar yapıyorlar yok tutkulu aşık falan hikaye aslında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biliyom ama sizleri kızdırmak ta hoşuma gidiyor...çünkü bende Alfaya gittiğimde iyide ben bunu niye alayım zaten bunun ötesinde bir arabaya sahibim sen bana almam için neden söyle demiştim..çok kötü bir ilgisizlik ve satış elemanını şikayet etmiştim çünkü 1700 euro değerinde sunroof kampanyalıydı ben sorduğumda haberim yoktu tabiki adam hiç bahsetmedi eve gelip siteyi incelediğimde fark ettim...daha sonra müşteri memnuniyeti için arayınca hepsini söyledim...böylede bir huyları var neyazık...mübarek söylesene o zaman kampanyamız var diye..bana gösterdikleri sunroof olmayan modeldi hepside pazarlık söz konusu olan....yoksa içide ahım şahım bir araba degil yani...focus touchlı ve sonyli iken hepsinden öte bir iç tasarımına sahip...lancia ve alfa alıp ta yolda kalan ve ilgisizlik yüzünden şikayetçi olan bir sürü yazı okudum...onun için sırf karosör satıyorlar sadece DNA güzel o kadar...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.