Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 -Alfa Romeo Guiletta Karşılaştırması

Guest Özcan B.

Önerilen Mesajlar

Buluşmaya gelmeyen ecoboost'a ecoboost demem zaten senin dediğin gibi sadece eco olarak kalır..

Eco demek de 100 ps bir araç demek, marifet boost'da..yani buluşmada :zha:

valla bir organizyon için çekimler öne alındı , işim gereği pek bir düzen yakalayamıyorum , ama birdahaki buluşmada , stock dergilik fotoğraflar ve videolar çekerek kendimi affettiririm... napalım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiçte abartmıyorum...iddiasına da girerim tüm forum şahittir..asla aynı segmentte yer almazlar arabadan anlayanlar bunu bilir gidin kime sorarsanız sorun...focus daha iyidir o farklı ama karşılaştırma kabul etmez...söylediğim araçlarla kıyaslyabilirsiniz o kadar...

Eee elalem böyle yaptı diye bize kıyaslamamızı gerektiren durum nedir ? Alfa'nın böyle alfa çizgisinden çıkmış aracın kötü olması sizi üzdü sanırım :)

italyan işte, çöp metallerin eritilerek tekrar araba yapıldığı memleket..Abartmamak lazım şunları..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakom canımın içi....ben çok madah buldum demedim...cizgisini sevdim DNA yapısının haricinde bir numarası yok arkadaşım yeni aldı paketlerle 81.000 tl.ye geldi..söylediğim sen salaksın oldu...arkadaşıma..ama ben burdaki ayrımı C premium sınıfındaki BMW 1 ve AUDİ A3 le ancak kıyaslanır kendi içlerinde denmesini söyledim...konu bu...Alfa ruhundan uzaklaşması içinin komik olması üzücü elbette...önü bile bazen baykuş yada puhu kuşu gibi geliyor bana...hatta komik buluyorum stoplar biliyorsun kamil koç arması falan..ama sıradışı olmak isteyen yada bunları önemsemeyen bir kitle için alınır satılır..Focus çok farklı bir araba keşke şu lansmandaki herşeyiyle getirselerdide koltuklarımız kabarıp ulen işte bu deseydik...

bonbonum...kızma abine ... :dede:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece arkadan bakacak olursak alfa göze hoş gelir ama aracın tamamına göz gezdirirsek karar muhtemelen değişir,yedek parça,2. el gibi derinlemesine bakıldığında focus daha mantıklı demek yanlış olmaz,tabi bütçe ve zevk meselesi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alfa romeo çok güzel bir araçtır herşeyiyle ama ama ama.

Abim bundan 4 sene önce 156 modelini aldı çok sevine sevine daha sonra araç 90 binlere geldi ve garantisi bitti.Alt takımdan bi kaç gürültü gelmeye başladı gittik baktırdık ve 3.500 tl lik bir masrafı çıktı.Merakımdan aynı parçaları kendi focus 2 aracımda ihtiyacım olduğunu hayal ederek bir araştırdım ve 1800 gibi bir rakam çıktı focus ta hatta kaliteli yan sanayi parçalarla bu rakamı 600 700 e indirmekte mümkündü.Alfada yan sanayi diye bir seçenek te yok.

Şu an aracı satıyoruz yaklaşık 3 aydır bir allahın kulu arayıp sormadı.

Sonuç olarak alfa romeo tasarım lideri çok güzel bir araçtır ama 60 70 bine gelince para kazanmak düşünmeden satılır.2.eli çok zayıftır ve parça bulabilme ve yüksek parça fiyatları sıkıntısı vardır

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dedik zaten bu araç sürücüsünü arayan bir araç diye...örneğin eskiden izmirde enriko aliberti yapıyordu distribitörlüğünü sonra çekildi fiyat grubuna katıldı birmotla hareket ediliyor..para bu zevk birde...herşeyi 2 elde değer yitircek diye almaktan uzaklaşıyoruz ama buna aldırmayan bir kitle de var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakom canımın içi....ben çok madah buldum demedim...cizgisini sevdim DNA yapısının haricinde bir numarası yok arkadaşım yeni aldı paketlerle 81.000 tl.ye geldi..söylediğim sen salaksın oldu...arkadaşıma..ama ben burdaki ayrımı C premium sınıfındaki BMW 1 ve AUDİ A3 le ancak kıyaslanır kendi içlerinde denmesini söyledim...konu bu...Alfa ruhundan uzaklaşması içinin komik olması üzücü elbette...önü bile bazen baykuş yada puhu kuşu gibi geliyor bana...hatta komik buluyorum stoplar biliyorsun kamil koç arması falan..ama sıradışı olmak isteyen yada bunları önemsemeyen bir kitle için alınır satılır..Focus çok farklı bir araba keşke şu lansmandaki herşeyiyle getirselerdide koltuklarımız kabarıp ulen işte bu deseydik...

bonbonum...kızma abine ... :dede:

81 bin TL güzel para :) 55 bin'e satar seneye :P:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki bende birşeyler diyeyim...öncelikle focusla algayı karşılaştırmak abesle iştigal olur...onunla karşılaştırılacak arabalar A3 ve Bmw 1 serisidir onun için bunu heryerde söylemeyin komik olur...

Buna pek katılmıyorum.

Hepsi C segmenti ya da belki Euro NCAP'ın sınıflamasına göre daha tanımlayıcı ifadesiyle "küçük aile otomobili (small family car)" sınıfında. http://www.euroncap.com/small_family_car.aspx

Ederleri, malzeme kaliteleri ve donanımları farklı olabilir, ama sonuçta hacimsel açıdan hepsi aynı sınıfta.

Ben kıyaslarım, sonra da BMW'nin niye pahalı olduğunu izah eder ve içerdiği değerlere önem veriyorsam ekstra parayı öder ve onu tercih ederim.

Nitekim daha yeni linkin verdiğim Autobild testinde BMW 1 serisi, Focus, Golf, i30 ve Megane ile kıyaslanmıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tevfik abi biz söylemeyelim gülerler ama sende bunu pek söyleme işten anlayan birine denk gelirsin o da sana çok güler.

Öyle matah değil alfalar; hele bir ara elektronik arızalardan millet yakmaya kalkmıştı araçlarını.

Hee tutkulu reklamlar yapıyorlar o ayrı tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.