Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Otosan Karartilmis Camlar Bildirgesi

Alper Okudur

Önerilen Mesajlar

V harfi yapalım bir tane :)

Memurun iyisine denk gelmezsen v değil istersen alfabe olsun farketmez .

İşte bu belge ondan var..ayrıca arka camlarda olduğu için gözükmeme veya tehlikeye yol açacak durum yok zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ben yaklaşık 4 senedir kullanıyorum bu cam filmlerini işin özeti şudur ki bizzat trafik polislerine sordum.Evet orjinal olan v harfli camlarda sıkıntı yok.Ama normal filmlerde evet kanunen yasak ama şöyle diyorlar.

Abartılmadıktan sonra kolay kolay ses çıkarmıyorlar tabi siz müziğin sesini açıp cıstak cıstak polisin yanına yaklaşırsanız adam gıcık olup yazar cezayı(örnektir sözüm meclisten dışarı).Birde şunu söylüyorlar gecede olsa gündüzde olsa polis camın içerisini görebilmeli yani çok koyu cam ve aynalı camlar tabiki direk ceza sebebi.Dedim ya ben 4 senedir kullanıyorum ama ön yan camlar orta derecede araç öncamında kesinlikle yok.Polis kontrolüne girince daha yanaşmadan açıyorum araç içi ışığını efendi gibi buyrun memur bey diyorum bitti gitti :)

Daha bir kere ceza yemedim.Rengine bakıp daha koyu yaptırma sakın diyorlar.Bende tabiki ne gerek var diyorum.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ben yaklaşık 4 senedir kullanıyorum bu cam filmlerini işin özeti şudur ki bizzat trafik polislerine sordum.Evet orjinal olan v harfli camlarda sıkıntı yok.Ama normal filmlerde evet kanunen yasak ama şöyle diyorlar.

Abartılmadıktan sonra kolay kolay ses çıkarmıyorlar tabi siz müziğin sesini açıp cıstak cıstak polisin yanına yaklaşırsanız adam gıcık olup yazar cezayı(örnektir sözüm meclisten dışarı).Birde şunu söylüyorlar gecede olsa gündüzde olsa polis camın içerisini görebilmeli yani çok koyu cam ve aynalı camlar tabiki direk ceza sebebi.Dedim ya ben 4 senedir kullanıyorum ama ön yan camlar orta derecede araç öncamında kesinlikle yok.Polis kontrolüne girince daha yanaşmadan açıyorum araç içi ışığını efendi gibi buyrun memur bey diyorum bitti gitti :)

Daha bir kere ceza yemedim.Rengine bakıp daha koyu yaptırma sakın diyorlar.Bende tabiki ne gerek var diyorum.

bir polisle bende konuştumo da aynısını anlattı ve özellikle tunnigcileri hiç sevmiyorum..dedi adamlar uygulama noktasına bangır bangır müzikle geliyor..birde saygısızlık yapınca bizde zevkle araçlarını bağlıyoruz..dedi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir polisle bende konuştumo da aynısını anlattı ve özellikle tunnigcileri hiç sevmiyorum..dedi adamlar uygulama noktasına bangır bangır müzikle geliyor..birde saygısızlık yapınca bizde zevkle araçlarını bağlıyoruz..dedi :)

Adam gecenin bi vakti sarhoşuyla kuralsızıyla uğraşıyor üstüne bide rahat tavırlar eee yazacak o cezayı :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

Arkadaşlar Aksaray ili Gülağaç ilçesi Çatalsu Köyünde öğretmenlik yapıyorum. Arkadaşımın aracı ile gidiş geliş yapıyoruz (2014 corolla) Yolda Jandarma trafik tarafından sıklıkla denetim var. Geçen gün yine kontrolde arkadaşımın aracının tüm camlarının kodlarına baktılar ve araçtaki camların filmli olduğunu söylediler. Bende araç sahibi biri olarak kodlardan nasıl anlaşıldığını kendi aracımı (focus 2013 titanium sedan) anlattım. Arka camlar fabrika çıkışı karartılmış dememe rağmen görevli arkadaş fabrika çıkışlı olamaz diye uyardı beni. Camda yazan e1 vs gibi kodun yanında v yada w işareti olması gerekiyor diyede ekledi. Bende eve geçer geçmez cam kodlarına baktım ve e1 ve e2 koda sahip olan camların takılı olduğunu gördüm.

Bu cam kodları hakkında detaylı bir bilgiye sahip olan var mı?

Lazerle karartılmış arka camlar sıkıntı çıkarır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

+1

Ayrıca araçların teknik belgelerinde de (tip - onay belgesi, size araç evrakları ile birlikte veriliyor) "Renkli Cam" ibaresi var. Yani araç fabrika'dan renkli (karartılmış değil, renkli) camlar ile çıkmış ve bununla ilgili bakanlık'tan izin alınmış ... belgelenmiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.