Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otomatik Vitese Özel Ehliyet Geliyor - B1 Sürücü Belgesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

ı bir

Gerçekten enteresan bir bakış...

1- Otomatik viteslerin satışı artar çünkü insanlara düz vites öğretme dayatması ortadan kalkıyor, bu gayet normal...

2- Otomatik vites için ayrıca bir yetki düzenlemesi mi beceriksizleri artıracak? Herkese zorla düz vites öğretmeye kalkmak mı ortalama sürüş yeteneğimizi artıracak? Bence sivil hayatta kim neyi en güzel yapabiliyorsa onun eğitimini ve sürüş ehliyetini alabilmeli... Ordu'da nasıl yapılmalı bilemem...

3- Bence uygulanabilirse gayet güzel bir düzenleme olmuş... Engelliler sürüş ehliyeti konusunda yıllardır komedi filmlerine konu alacak mevzuatlara maruz bırakılıyor onunla ilgilide düzenlemelerin olduğu kimsenin umrunda değil. Yıllardır düzenleme yapılmamasının kimsenin umrunda olmadığı gibi... Yapıcı eleştiriler hepimiz için daha faydalı olacaktır...

Enteresan bulmana sevindim, ama bu ülkede yaşayınca özellikle son yıllarda daha belirgin olmak üzere halka hizmet olarak sunulan pek çok girişimin arkasında birilerine menfaat sağlama çabasının yatıyor olduğunu görmek hiç zor değil. Bunun dikkatini çekmemiş olması da bana enteresan geldi.

Araç sürmek el ve ayağın beş duyudan gelen verilerle beyin tarafından koordine edilmesi ile sağlanır, vitesli bir araçta bu koordinasyonu sağlamaktan aciz birisinin araç sürmede yeterli beceriye sahip olduğunu kabullenmek bana zor geliyor.

Zaten ehil bulma görevini bana verselerdi şu anda verilmiş ehliyetlerin yarısı dolapta hala sahibini bekliyor olurdu, o da ayrı konu.

Engellilere yönelik düzenlemeler konusunda bilgim yok gerçekten, ama şartların elverdiği en iyi desteği almaları gerektiği konusunda hiçbir kuşkum yok. Yurttaş ve hekim olarak bu konuda somut yapılacak bir şeyler varsa öğrenmek isterim.

Beri taraftan engelli diye daha hoşgörülü davranılarak trafikte kendilerine ve başkalarına tehlike oluşturacak duruma düşürülmemeleri gereği de açıktır.

Son olarak trafikte araç kullanmaya ehil olmayan kişilerin parayla satılan sürücü belgeleriyle trafiğe salındıkları durumda ne olduğunu görmek için bilim adamı olmaya gerek yok, bence günlük 10-15 can kaybı bazı şeylerin yanlış olduğunu anlamaya yetmeli. Yapıcı olmak istiyorsak bu noktadan başlamakta yarar var..

Trafik kollektif zeka, eğitim ve disiplin gerektiren ciddi bir iştir, maalesef ülkemizde bu hala anlaşılamadı, ya da anlaşılmak istenmiyor. Trafik canavarı ile kader arasında ezilip gidiyor o canlar...

Tabii bunların otomatik vites ehliyeti ile alakası yok, ama bu kadar çarpık bir sistemde bir otomatik vites ehliyetimiz eksikti, çok şükür o da gelecek rahat edeceğiz düşüncesi benim için hakikaten işgüzarlıktan öteye bir anlam taşımıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülke politikacilari üç kuruşluk menfeat ve avantaj adına ellerini kana bulamaktan çekinmiyor. Yıllardır yollarda ölüp giden bunca insanın sorumluluğu benim üzerimde değil herhalde. Sırtındaki ceketi tasiyamayan insanlar yollarda ağır yük, can taşıyor. Ehliyet almak zorlastirilacagina kolaylastiriliyormus. Güzel ama yetmez, çalışmaya devam.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o ikonjan yarın yarin öbürgün senin janjanlı arabana arkadan dokundurttumu görürsün. :D

Yahu vallahi kimse göremiyor mu bu tehlikeyi tecrübesiz insanlar araba kullanacak Allah korusun bizlerinde can sağlığı tehlikede.

Kırmızı ışıkta FREN yerine GAZA basıp arkadaşımın ayağı kırıldığından beri bayan sürücülere karşı aşırı önyargılarım var bu önyargılarda yıkılacak gibi değil malesef katlanıyor böyle saçma B1 ehliyetiymişte falan..

Sakin ol, etrafımda çok var , hepsi sürüyor güzelce :D Ayrıca premium sürüyorlar genelde ki onlarda manuel yok zaten pek :D sorun yok rahat olun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Enteresan bulmana sevindim, ama bu ülkede yaşayınca özellikle son yıllarda daha belirgin olmak üzere halka hizmet olarak sunulan pek çok girişimin arkasında birilerine menfaat sağlama çabasının yatıyor olduğunu görmek hiç zor değil. Bunun dikkatini çekmemiş olması da bana enteresan geldi.

İyide burada konuştuğumuz şey bu değil ki... Otomatik vites araçların ehliyetinin ayrı düzenlenmesinden bahsediyoruz?..

"Mutlaka vardır bunda da bi bit yeniği" demeyi pek anlamlı bulmadığım gibi, pratikte bize hiç bir faydası olacağına inanmıyorum... başlıktaki meseleyle ilgili uygulamada olumlu sonuçlar doğacağı ile ilgili şahsi kanaatimi belirttim sadece. Ötesi ile ilgili söyleyeceklerim dikkate alınamayacak derecede subjektif olurdu çünkü...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun ne onu anlamadım? Gayet doğal bir düzenleme ne varki bunda? Aynı durum motosiklet ehliyeti alırken oluyorda neden araba ehliyetinde olmuyor?

Aynen yaw bende anlamadım..

Takıldığım nokta polis birde bunu kontrol edecek :):yeah: yazık yaw

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.