Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otomatik Vitese Özel Ehliyet Geliyor - B1 Sürücü Belgesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

gündemi kalabalıklaştıran gereksiz bir yasa gibi görüyorum

içeriğinde ise bi bakıma ehliyet almayı kolaylaştırma amacı güdülmüş gibi duruyor

sevgili arkadaşlara çorba parası çıkarmaya vesile olsun diye yapılandırılmış gibi

ceza yasalarını detaylarla genişletip cezalardan elde edilen geliri arttırma amacı güdülmüş gibi

hazırlanan tasarının hiçbir olumsuz etkiye faydası yok meclis gereksiz bulup veto edebilir fakat söz konusu akp ise...insanlara acı duymadığı için sesi çıkmıyor koyun milletimin...!

YkP CgTy tarafından düzenlendi
please attention :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Saçma. Tamamen rant kaynaklı olarak düşünüyorum.

Madem bu tarz birşeyler düşünüyorlar o zaman sürücü kursalarında direksiyon eğitiminde otomatik ve vitesli araç seçeneği konulsun , kim nasıl araç kullanmak istiyorsa onun eğitimini alsın.

Ayrı bir ehliyete ne gerek var ki ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böyle işgüzarlıklarda kime ne avanta sağlanmaya çalışılıyor diye düşünmekten kendimi alamam.

1. Otomatik vitesli modellerin satışı artacak

2. Trafik beceriksizlerle dolup taşacak

3. .......

Başka bir şey bulamadım, e peki kime ne yarar sağlayacak şimdi bu?

Halihazırdaki uygulamada sürüş sınavına otomatik araç ile girmek olası değil mi?

ı bir

Gerçekten enteresan bir bakış...

1- Otomatik viteslerin satışı artar çünkü insanlara düz vites öğretme dayatması ortadan kalkıyor, bu gayet normal...

2- Otomatik vites için ayrıca bir yetki düzenlemesi mi beceriksizleri artıracak? Herkese zorla düz vites öğretmeye kalkmak mı ortalama sürüş yeteneğimizi artıracak? Bence sivil hayatta kim neyi en güzel yapabiliyorsa onun eğitimini ve sürüş ehliyetini alabilmeli... Ordu'da nasıl yapılmalı bilemem...

3- Bence uygulanabilirse gayet güzel bir düzenleme olmuş... Engelliler sürüş ehliyeti konusunda yıllardır komedi filmlerine konu alacak mevzuatlara maruz bırakılıyor onunla ilgilide düzenlemelerin olduğu kimsenin umrunda değil. Yıllardır düzenleme yapılmamasının kimsenin umrunda olmadığı gibi... Yapıcı eleştiriler hepimiz için daha faydalı olacaktır...

A.Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düz vites kullanamayan birinin ehliyetli olması çok saçma.

Bence bu mantık sadece manuel şanzımanın üretilebildiği tarih aralığı ile sınırlı bir bakış açısı... Demek ki bir gün şanzıman ortadan kalksa piyasada size göre şöför kalmayacak :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düz vites kullanamayan bi zahmet araba kullanmasın o ne öyle çarpışan araba gibi gaz-fren.

Bunun yapılma amacı daha çok bayanlara yönelik hali hazırda düz vites kullanamayan bir sürü bayan var,Haliyle bu Otomatik vites ehliyeti alanlar acemi olmuş olacak git 10 yaşındaki çocuga ver otomatik vitesi o da kullanır saçmalığın daniskası gereksiz uygulama.

Dostan sonra windows çıktı bilgisayarda öyle oldu... eskisinden daha kullnışlı ve şimdi çoluk çocukta kullanıyo... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu mantık sadece manuel şanzımanın üretilebildiği tarih aralığı ile sınırlı bir bakış açısı... Demek ki bir gün şanzıman ortadan kalksa piyasada size göre şöför kalmayacak :lol:

Düz vites kullanabilen herkes kısa birkaç pratikle otomatik vites araç kullanabilir fakat otomatik vitesli araçlardan başka araç kullanmamış kimse biranda düz vitese geçemez, düşünün Allah korusun ambulans şoförünün olmadığı ama ambulansı olduğu feci bir ortamda tek şoförsünüz, ne diyeceksiniz? ehliyetim var ama kullanmayı bilmiyorum mu?

devlet otomatik vites için ehliyet üretene kadar, mevcut kurslara otomatik vites eğitimi ve pratiği eklese hem birgün düz vites araba kalmadığında yine herkes otomatiği kullanabiliyor olurdu hemde insanlar yeni bir kurs ücreti yeni bir harç yeni bir vergi yeni bir muayene bedeli için uydurulmuş bir uygulama olduğunu düşünmezdi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düz vites kullanabilen herkes kısa birkaç pratikle otomatik vites araç kullanabilir fakat otomatik vitesli araçlardan başka araç kullanmamış kimse biranda düz vitese geçemez, düşünün Allah korusun ambulans şoförünün olmadığı ama ambulansı olduğu feci bir ortamda tek şoförsünüz, ne diyeceksiniz? ehliyetim var ama kullanmayı bilmiyorum mu?

devlet otomatik vites için ehliyet üretene kadar, mevcut kurslara otomatik vites eğitimi ve pratiği eklese hem birgün düz vites araba kalmadığında yine herkes otomatiği kullanabiliyor olurdu hemde insanlar yeni bir kurs ücreti yeni bir harç yeni bir vergi yeni bir muayene bedeli için uydurulmuş bir uygulama olduğunu düşünmezdi...

yahu su an zaten milletin ehliyeti var? Alan yine alıyor... 5 km manuel araç kullanıp 4 tane aptal soruya cvp vermekle olunmuyo şöför... müthiş önyargılı bir bakış var ve şaşırtıyor beni doğrusu... B1 ehliyeti olana zaten beceremediği manuel araç sürme yetkisi vermeyecekler, bu trafikteki herkes için daha iyi değil mi... debiyaj hareketiyle şöför olunmuyo arkadaşlar allah aşkına... usta şöför gibi davranıp makas atan yahut trafiğe açık yolda 200 le giden gerizekalılardan çok daha masumlar manuel kullanmak istemeyenler... Kaldıki 50 yıl sonra şanzıman yada vites denen şeyin kalacağı bile tartışılır... Mesele insanların bir arada yaşamalarını mümkün kılan kuralları daha kullanışlı ve işe yarar hale getirmek... mesele nerelere kadar uzanıyor... Düz vitesli ambulans olan yerde şöför bulamıyorsanız bunun yolu insanlara düz vitesi öğrenin emri vermek değildir, Ambulansların otomatik vitesli olmasını sağlamaktır... herkesin düz vitesi öğrenmesinden çok çok daha ucuz ve kullanışlı bir yol olur :lol:)) heleki İnsanlar ilkyardım gibi daha mecburi şeyleri bile doğru dürüst halledemezken, endişe ettiğiniz şeye bakın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen hasancım...B1 sadece otomatik...B hepsi

Ehliyet alırken , sınav öncesi manuel işkencesi çekmemek için olabilir mi ?

E zaten sağ koltuktaki kurs hocası direksiyon sınavında hanım sürücülere yardım ediyor :lol:

Neden böyle bir tasarı sunmuşlar ki ? Neyin peşindeler bunlar ? AB uyum yasasıda değil bu :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alperen arkadaşım çok doğru söylüyor maksat B-B1 mevzusu değil altından başkalarına ehliyet aldırabilmek için farklı bir kanun çıkartmak. derken aklıma başka bişey geldi.

O kadar zamlarla insanın beyinlerini doldurdularki birazda böyle gereksiz bir mevzuya yoğunlaşıp insanların dikkatini başka nokaya çekmekte olabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.