Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sigorta ve kaskonuzu kaça yaptırdınız ve hangi şirket?

Önerilen Mesajlar

Sorulan soru bence farklı. Benim Anladığım pert olması için gereken hasar oranı. Ama bildiğim kadarıyla uygulamada öyle bir oran yok. Hangisi daha karlıysa onu seçiyor şirketler.

Merhabalar,

Bende Axa genişletilmiş Fkasko var. Mavi lacivert falan yazmıyor.

Ben biraz internetten araştırma yaptım. Akkasko %50 olarak belirliyormuş bu pert oranını. Diğer şirketlerden %65 olanlarda var. Ama ben poliçelerini görmedim.

Yine bir yakınım arkadaşı ile birlikte toyotaya gitmiş. Toyota'nın kendi kaskosu varmış. Ama internetten araştırdım, bununda arkasında akkasko var. Neyse toyotadaki eleman araç pert oranının %30 olduğunu söylemiş.

Şimdi durumlar böyle olunca, bizim %85 çok abest oldu. %80 hasarlı aracı perte ayırmayacaklarsa ve paramı vermeyeceklerse zaten ben öyle hasar alan bir içinden sağ çıkamama herhalde.

Bu konuda bilgisi olanlar var mı ? Poliçeyi kestirdim ama aracı ocakta alacağım. 10 gün daha sürem var, vazgeçip önereceğiniz yerden yaptırabilirim.

Ayrıca zürih, grupama gibi şirketlerden teklif aldım. Zürich'in teminatları oldukça yüksekti. Fiyat farkı çok yoktu ama zürich ile bana en yakın servisin anlaşması yokmuş. Ayrıca zürich mini onarımı Autoking ile anlamış, en yakın autoking 80 km uzakta. Ayrıca çok seven yok autokingi. O yüzden çok hoşuma gitmedi. Allianz, aksigorta, anadolu gibi şirketlerden fiyat teklifi alacak vaktim olmadığından gidemedim. Axa fkasko ise her acenteye göre değişiyor. Dışarıdaki acentelerden teklif istedim. Hep ford bayisinden daha uygundu fiyatları. Ancak içeriği okuyunca durum değişti. Genelde dışarıdaki acenteler yeni değer klozunu çıkartıyorlar. Ayrıca sel, su basması, deprem klozu ford bayisinde muafiyetsizken, dışarıdaki acenteler %25'ini bana yükleyecek şekilde poliçe hazırlamışlar. Bu konuyu baştan sona okudum. Bazı uygun fiyatlı poliçelerin nedeni bunlar olabilir. Yine kafama takılan bir durumda şu. Benim kaskoda mini onarım bedeli 150 + KDV. Bugün bir sağ kapıyı anahtarla cizdiklerinde sanayideki ustalar bile 150 TL'den fazla fiyat isterlerki ford servisinde bunun çok daha pahalı olacağı aşikar. Bu nedenle ben kaskoyu yaptırdım ama içime sinmedi. Tavsiyelerinizi bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar,

Bende Axa genişletilmiş Fkasko var. Mavi lacivert falan yazmıyor.

Ben biraz internetten araştırma yaptım. Akkasko %50 olarak belirliyormuş bu pert oranını. Diğer şirketlerden %65 olanlarda var. Ama ben poliçelerini görmedim.

Yine bir yakınım arkadaşı ile birlikte toyotaya gitmiş. Toyota'nın kendi kaskosu varmış. Ama internetten araştırdım, bununda arkasında akkasko var. Neyse toyotadaki eleman araç pert oranının %30 olduğunu söylemiş.

Şimdi durumlar böyle olunca, bizim %85 çok abest oldu. %80 hasarlı aracı perte ayırmayacaklarsa ve paramı vermeyeceklerse zaten ben öyle hasar alan bir içinden sağ çıkamama herhalde.

Bu konuda bilgisi olanlar var mı ? Poliçeyi kestirdim ama aracı ocakta alacağım. 10 gün daha sürem var, vazgeçip önereceğiniz yerden yaptırabilirim.

Ayrıca zürih, grupama gibi şirketlerden teklif aldım. Zürich'in teminatları oldukça yüksekti. Fiyat farkı çok yoktu ama zürich ile bana en yakın servisin anlaşması yokmuş. Ayrıca zürich mini onarımı Autoking ile anlamış, en yakın autoking 80 km uzakta. Ayrıca çok seven yok autokingi. O yüzden çok hoşuma gitmedi. Allianz, aksigorta, anadolu gibi şirketlerden fiyat teklifi alacak vaktim olmadığından gidemedim. Axa fkasko ise her acenteye göre değişiyor. Dışarıdaki acentelerden teklif istedim. Hep ford bayisinden daha uygundu fiyatları. Ancak içeriği okuyunca durum değişti. Genelde dışarıdaki acenteler yeni değer klozunu çıkartıyorlar. Ayrıca sel, su basması, deprem klozu ford bayisinde muafiyetsizken, dışarıdaki acenteler %25'ini bana yükleyecek şekilde poliçe hazırlamışlar. Bu konuyu baştan sona okudum. Bazı uygun fiyatlı poliçelerin nedeni bunlar olabilir. Yine kafama takılan bir durumda şu. Benim kaskoda mini onarım bedeli 150 + KDV. Bugün bir sağ kapıyı anahtarla cizdiklerinde sanayideki ustalar bile 150 TL'den fazla fiyat isterlerki ford servisinde bunun çok daha pahalı olacağı aşikar. Bu nedenle ben kaskoyu yaptırdım ama içime sinmedi. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Siz herhangi bir poliçede böyle bir bilgi gördünüzmü? Gördüyseniz fotoğraf vs paylaşmanız mümkünmü? Dediğim gibi bildiğim kadarıyla böyle bir uygulama zaten yok. Yani atıyorum kaza yaptınız pert olursa kasko size 50000 ödicek hurdası 20000 edicek kaskodan çıkan 30000 oluyor, eğer tamiri 30000den fazla tutacaksa araç pert olur az az tutacaksa tamir. Benim bildiğim ve 4-5 sene önce uygulanan buydu. Hatta pert dediler 9000 verelim dediler emsal filan diyip 10700e çıkartınca o zaman tamir edelim dediler :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz herhangi bir poliçede böyle bir bilgi gördünüzmü? Gördüyseniz fotoğraf vs paylaşmanız mümkünmü? Dediğim gibi bildiğim kadarıyla böyle bir uygulama zaten yok. Yani atıyorum kaza yaptınız pert olursa kasko size 50000 ödicek hurdası 20000 edicek kaskodan çıkan 30000 oluyor, eğer tamiri 30000den fazla tutacaksa araç pert olur az az tutacaksa tamir. Benim bildiğim ve 4-5 sene önce uygulanan buydu. Hatta pert dediler 9000 verelim dediler emsal filan diyip 10700e çıkartınca o zaman tamir edelim dediler :)

Bahsettiğim durum benim poliçede yer alıyor Aşağıya poliçeden kestiğim bölümü yapıştırıyorum.

post-7907-0-40765200-1419104420_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsettiğim durum benim poliçede yer alıyor Aşağıya poliçeden kestiğim bölümü yapıştırıyorum.

O kısım sadece ilk sene geçerliymiş. O yüzden o kadar yüksek tutmuşlar, benim için önemli bir kriter değil ama tercih meselesi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O kısım sadece ilk sene geçerliymiş. O yüzden o kadar yüksek tutmuşlar, benim için önemli bir kriter değil ama tercih meselesi.

Tabi sizin araç 1 yılını artık devirmiş. Ancak bir arkadaşım 0 km. olarak 35'e aldığı poloyu 6 aydan fazla bir süre bindikten sonra kaza yaptı. Kasko aracın yeni piyasa fiyatını yanı 40 bin küsür TL gibi bir bedel ödedi. Bu nedenle ilgimi çekti o yüzden sordum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar kafam karıştı biraz, aslına bakarsanız karışacak birşey yok da diyebilirsiniz çünkü hepsi aynı al birini vur öbürüne diyebilirsiniz..

geçen sene ak sig 600, allianz 620 dedi.. allianz koç grubunun eski ortağı araları iyi yapı kb hala acenteleri gibi dedim yaptırdım..

kasko zamanı geldi bu sene ak 540, allinaz 640 diyor..

şikayet var gittim baktım, ohoo yukarıda yazdıklarım geçerli mağdur mağdur üstüne..her ikisinden de..

siz ne dersiniz var mı ikisi arasında kalite farkı, hangisini tercih edeyim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar kafam karıştı biraz, aslına bakarsanız karışacak birşey yok da diyebilirsiniz çünkü hepsi aynı al birini vur öbürüne diyebilirsiniz..

geçen sene ak sig 600, allianz 620 dedi.. allianz koç grubunun eski ortağı araları iyi yapı kb hala acenteleri gibi dedim yaptırdım..

kasko zamanı geldi bu sene ak 540, allinaz 640 diyor..

şikayet var gittim baktım, ohoo yukarıda yazdıklarım geçerli mağdur mağdur üstüne..her ikisinden de..

siz ne dersiniz var mı ikisi arasında kalite farkı, hangisini tercih edeyim..

Allianz kullandım ben diğer arabalarımda, birsürü badire atlattım hiç takoz olmadılar. Pert sürecinde dandik aracı kurum yüzünden biraz başım ağrımıştı fakat sineye çektik, maddi kaybım olmadı, fazladan zaman harcadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi sizin araç 1 yılını artık devirmiş. Ancak bir arkadaşım 0 km. olarak 35'e aldığı poloyu 6 aydan fazla bir süre bindikten sonra kaza yaptı. Kasko aracın yeni piyasa fiyatını yanı 40 bin küsür TL gibi bir bedel ödedi. Bu nedenle ilgimi çekti o yüzden sordum. :)

Benim için önemli değil derken sıfır aldığımda da önemli değil demiştim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim için önemli değil derken sıfır aldığımda da önemli değil demiştim

Şimdi anladım. Sizin önemsemediğiniz bu klozu çıkartınca ve sel su baskını klozunu %25 muafiyetli olunca fiyat 930 lira gibi birşey yapıyor. Bu klozlar varken 1080 TL'ye yaptırdım. Bilmiyorum ama buradaki yorumları okuyunca oldukça ucuz buldum. Şahsen 1500 ve 2000 TL gibi bir tutarı gözden çıkartmıştım. Benim aracın teminatları mı düşük yoksa diğer yüksek çıkan kaskolarda teminatlar yüksek veya klozlar mı farklı anlayamadım. Bu kasko işi gerçekten karışık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün işlemleri bitirdim..

teminatları 50-50-50-150 olarak arttırarak kaskomu allianz dan yaptırdım 660 tl ye.. (koç-allianz-ford akrabalığı ön plana çıktı, tercihimde.. aksigorta da 560 a mal olurdu teminatlar artınca- 100 tl fazla verdim ama inşallah hiçbirimiz bu sigortaları kullanmak zorunda kalmayız, para bir dereceye kadar)

zorunlu trafik sigortasını ise geçen eylülde aramışlardı ve sabitlemiştik günü gelince diye, 5 gün önce 139.5 tl ye generali sigortaya yaptırdım..kendi sigortacım 173 demişti..

aşağıdaki sayfadan sizde teklifleri görebilirsiniz. buradan aratınca generali bana 150 tl çıkıyor mesela, az daha indirdiler 139.5 tl ye yaptırdım

http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/TrafikSigortasiPrimBilgilendirme.aspx

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar fikir verin bana

Bir konuda fikrinize ihtiyacım var dostlar

Anadolu sigorta 1150 tl hasar koruma klozu var ama Diyarbakır'ın anlaşması var Anadolu ile Mardin'in anlaşması yok

Halk sigorta 1020 tl hasar koruma klozu vermiyor ama Mardin servisi anlaşmalı onun için Mardin olması avantaj benim için sıkıntı hasar koruma klozu

Fiyatta indirimle halk sigorta 830 tlye kestik

Serdar yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.