Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Sıfır 2018 Model Focus Araç ilk Gün Yolda Kaldı!

Başar Özenboy

Soru

Arkadaşlar merhaba, 
Bu hafta aldığım sıfır Focus 2018 Benzinli Otomatik aracım ile başıma gelenleri sizlerle paylaşmak istiyorum.
04.07.2018 tarihinde Ankara Kartaş Otomotiv'den aldığım sıfır Ford Focus otomatik benzinli aracım aynı gün 00044. km de arıza yaptı, aracı durdurduktan sonra tekrar çalıştırmak istediğimde marş basmadı, yolda kaldım. Çekiciyle Ankara Otokoç servisinde çekildi. Servisin ikinci günü hiçbir arızasının olmadığını iddia edip geri vermek istediler, yanıma bir usta alıp test sürüşüne çıktık, 10 km yol aldıktan sonra servise geri döndük, serviste üç ustanın yanında da aynı sorunu yaptı, ustalar da uzun uğraşlar sonucu bir çalıştırıp bir çalıştıramadı, bir tutarsızlık olduğuna onlar da şahit oldu. Üçüncü gün yine usta araçta sorun olmadığını iddia etti fakat servis danışmanı şanzımandan kaynaklı yazılım hatası tespit edip, yazılım güncellemesi yaptıklarını söyledi. Ford bana gizli ayıplı araç sattı. Ford şikayet hattına da şikayet girişi yaptım fakat kimse geri dönüş sağlamadı. Bu arada Kartaş otomotivde satışı yaptıktan sonra ilgilenmedi. Sadece "Aracı keşke Otokoç a değil de bize getirseydiniz" dedi. Sıfır araç almamın sebebi hiçbir sorun yaşamadan uzun müddet binmekti.
Son durum olarak bugün aracımı servisten aldım. Usta ile yaptığım görüşmede şanzıman ile ilgili yazılım güncellemenin marş basmaması sorunu ile ilgili olmadığını düşündüğünü söyledi. Kapanış işemrinde yazılım güncelleme yazmıyor zaten. Tesisat kontrolleri yapıldı yazıyor.

Aracımı servisten aldım eve getirdim. Şimdi ne yapmam gerekiyor, değişim mi talep etmem lazım? Yoksa aynı sorunun tekrar çıkmasını mı beklemem lazım? Arabaya her oturduğumda acaba bir sonrakinde araç çalışacak mı diye tedirginlik yaşıyorum.

https://www.sikayetvar.com/ford/ford-sifir-2018-model-focus-arac-ilk-gun-yolda-kaldi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Araç sıfır, öyle ya da böyle sorununu hallederler. 

Keyif veren bir araç ile böyle başlangıç yapman çok talihsiz olmuş. Geçmiş olsun.

Tekrarladığı zaman mutlaka videoya kaydetmeni öneririm. Böyle durumlarda biraz çirkef olmakta fayda var ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

birde benzinli 1.6 motorlarda oksijen sensörü problemi var diye biliyorum..

arkadaş geçen sene trend-x aldı manuel.. samsun daha az fiyat verdi orayı tercih etti konya yerine.. adamlar araba bayii ye gelince arkadaşa demişler ki, benzinli motorlarda sıkıntı varmış, yazı geldi, bir parça değişecek değişince size teslim edeceğiz..

1 hafta sonra teslim ettiler.. hiçbir problem yaşamadan biniyor..

bir diğer konuda kelebek cam kauçuğu kapı ile olan birleşimine bakın, dışa çıkıntı varsa trim ayarı yaptırın yoksa 3-4 yıl içinde lastikler çatlar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Kötü bir başlangıç olmuş, geçmiş olsun. 

İnşallah bir daha sıkıntı yaratmaz ancak bir daha yaparsa değişim için talepte bulunurdum ben olsam. 

Kazasız belasız güzel günlerde kullanın.

+1 çok geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun.

Umarım yazılım ile giderilmiştir.

Tekrarlaması halinde ayıplı mal statüsünden değişim talebi bence de haklıdır. 

Onarım teklif ederlerse bir şans verilebilir ama bu süreçte muadili bir aracı sağlamaları koşulu ile.

Can sıkıcı olsa da kayda geçmiş olması nedeniyle önünde sonunda hallolur, bence çok da kendinizi hırpalamayın.

Mutlaka bu konuda deneyimli bir avukat ile görüşün.

Servise gittiğinizde de alt düzeyle değil doğrudan servis müdürü ile görüşmeye çalışın. 

Kartaş'ın yaklaşımını ise son derece samimiyetsiz buldum. 

Gelişmeler konusunda bizi de bilgilendirirseniz, umuyorum sevincinize de ortak oluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracımın hiçbir sorunu yokken çalışmama problemi yaşadığımı biraz beklediğinde yada çekiciyle servise geldiğinde çalışdığını daha önce yazmıştım.Bununla ilgili marş motoru değişti ve sorun çözüldü.

Ama dediğiniz gibi acaba çalışacak mı çalışmayacak mı ikilemini yaşayan biri olarak kötü bir durum.

Kolay gelsin... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Yusuf Sarı Yusuf bey araç çalışmama olayı marş motoru değişmeden önce ne sıklıkla gelmişti başınıza? Ben aracımı servisten cumartesi günü aldım, 3 gündür kullanıyorum şuan için bir sıkıntı çıkarmadı.

Bir de yazdığınız gönderiyi bulamadım, buraya bir link koyabilir misiniz?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
09.07.2018 - 18:51 tarihinde, Başar Özenboy yazdı:

@Yusuf Sarı Yusuf bey araç çalışmama olayı marş motoru değişmeden önce ne sıklıkla gelmişti başınıza? Ben aracımı servisten cumartesi günü aldım, 3 gündür kullanıyorum şuan için bir sıkıntı çıkarmadı.

Bir de yazdığınız gönderiyi bulamadım, buraya bir link koyabilir misiniz?

Teşekkürler.

iyi günler.Çalışmama sorununun bir zamanı olmuyordu ama sabahları ilk çalışmada çalışıyor sonrasında çocuğumu okula bırakmak için stop edip tekrar çalıştırdığımda genelde çalışmıyor ve motoru servise götürün uyarısı veriyordu.

2-3 defa başıma geldi her defasında da çekici bekleme süresi(45 dk-1 saat)sonunda araba servise iner inmez çalışıyordu. Serviste sorun yok deseler de çalıştığı için zorumla marş motorunu değiştirdiler ve sonrasında bir daha yapmadı.Saygılar... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.