Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus III'de tercihler - Almanya'dan istatistikler

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Bende de son yıllarda acaip bir SW sevgisi gelişti. Onları çok güzel buluyorum. Başta mondy olmak üzere, V50, eski focus vs..Ama işten zaten büyüyen arabaları iyice büyltüyor hiç bir yere sığmaz oluyor..

Bagaj için sedan almak bana mantıksız geliyor, çünkü SWde daha çok bagaj ve daha iyi yükleme var...

Ama ülkemde önyargılar önde gittiği için püskevitçi tatlıcı arabası görüldüğü için maalessef tutulmuyor. Bir tane kül kahve focus görsem eğer mondy SW kadar güzel görünüyorsa yemişim püskevitçisini alırım valla..

Bu arada ben fanatik mi oldum ne yeni focus hem HB hem sedan olarak çok beğenmeye başladım. Bir de SW görsem..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Almanlar işlevsel düşünür, bizler ise şekilciyiz.

Çocuklu aileler hemen daima steyşın alır, hobileri olan ve taşınacak malzemeleri olanlar hemen steyşını seÇer, ki hobisi olmayan yok gibidir.

Biz hala pazarcı sanılma kompleksini atlatamamışız.

Steyşının rahatlığına alışan kolay kolay vaz geÇemez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey...hoby illa arabanın sw olmasıylamı gelişiyor anlamadım ben...ayrıca..çocuk yoksa..yada çocuk büyükse...sw almanın mantıgı ne oda yaşına uygun bir hb isteyecektir..hiçbir ögrenci okuluna sedan yada sw ile gitmek istemezki...malzemelere gelirsek kamyonet tutulur..yani sw mantığı onlarınki ayrı bizim ki ayrı..bunca yılldır toros kartal palio weekend bu konuda işlevlerini fazlasıyla yerine getirdiler...bence insanların zevkleri değişiyor yaşlandıkça daha geniş ve rahat arabalar istedikleri için tr da begenilmeye başlandı yada albenisi yükseltildi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey...hoby illa arabanın sw olmasıylamı gelişiyor anlamadım ben...ayrıca..çocuk yoksa..yada çocuk büyükse...sw almanın mantıgı ne oda yaşına uygun bir hb isteyecektir..hiçbir ögrenci okuluna sedan yada sw ile gitmek istemezki...malzemelere gelirsek kamyonet tutulur..yani sw mantığı onlarınki ayrı bizim ki ayrı..bunca yılldır toros kartal palio weekend bu konuda işlevlerini fazlasıyla yerine getirdiler...bence insanların zevkleri değişiyor yaşlandıkça daha geniş ve rahat arabalar istedikleri için tr da begenilmeye başlandı yada albenisi yükseltildi...

Senin tercih nedenlerini anlıyorum, ben sadece Almanların steyşın tercihindeki mantığı açıklamaya çalıştım.

Zaten steyşın kadar HB de kullanıyorlar, ama sedan lüks sınıf hariç satmıyor.

Bizde ise ciddi bir sedan takıntısı var, bu koşullanmanın mantığı nedir bilemiyorum, eski Amerikan arabalarından gelme bir alışkanlık mıdır acaba?

Hani bagajı geniş olsun isteniyor desem steyşına yönelmeleri gerekir...

Bagaj gözden ırak olsun, arka kapalı olup içeri ses almasın, araba dediğin sedandır zaten saplantısı, büyük bagaj kapağından hoşlanmama, sedanları arkadan çarpmada daha güvenli sanma.... ne bileyim bir sürü nedeni olmalı zahir!

Benim aldığım dönemde EB steyşın sunsalardı ciddi ciddi düşünürdüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence...türk halkı sw den vazgeçmesinin nedeni...doblo florino gibi araçların üretilmesiyle o sınıfın yerini aldı diye düşünüyorum yani daha rahat ve kullanışlı geldi...böylece sw tercih nedeni arka planlara atıldı diye düşünüyorum....yabancı ülkerin farklı secimleri var..tercihleri ise şehirde metroda ve banliyo ile kırsaldaki yaşamlarına göre değişiyor bence..bilhassa onlarda aylık alışveriş yapma mantıgı varken bizde günlük ve haftalıktır cogu zaman bu bile onların magazaya giderkenki kullanacakları araba tipinin değişmesine yol acıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizde ise ciddi bir sedan takıntısı var, bu koşullanmanın mantığı nedir bilemiyorum, eski Amerikan arabalarından gelme bir alışkanlık mıdır acaba?

Benim aldığım dönemde EB steyşın sunsalardı ciddi ciddi düşünürdüm.

Bebnim aldığım dönemde SW olmuş olsaydı düşünmezdim bile.. :)

Neden sedan olduğunu söylemeyeceğim alınanlar olabilir..

Bizim insanımız kendi ve ihtiyaçları için değil elaleme hava atmak için araba alıyor. Ve sedan denince bir nevi makam arabası aldıklarını falan sanıyorlar. En azından bilinç altında öyle bir mantık gelişmiş. Kendilerini önemli hissetmek istiyorlar herhalde.. Eğer sedan araba alacak olsam en son alacaklarım listesinde focus olurdu herhalde. O bagaj ağzı ile hiçbir anlamı yok. Kaldı ki bagajı da küçük zaten.

Bence eğer araba alınacaksa ön yargılardan kurtulunup alınmalı. Şahsen ben SW arabayı her koşulda diğerlerine tercih ederim. Ki alırken SW karoser olmuş olsaydı kesin onu alırdım. Hatta c-max ile bunun arasında kalmıştım. C-Max ın far anahtarına kafayı taktım ve farlarının tipi hoşuma gitmedi. Sırf bu ikisi yüzünden almadım. Kimin bisküvici kimin başka birşey olarak baktığı ile falanda hayatta ilgilenmem.. Aç bagajı at içine ne istiyorsan. Yok eğer o kadar büyük bagaj ihtiyacın yoksa zaten HB al gitsin.

Evropalıların tercihleri basit yahu. Daha rasyonel düşünüyorlar. Adam zaten şehiriçinde araba falan kullanmıyor. Hele işe gitmek için hiç kullanmıyor. Alışveriş merkezleri falanda bizimki gibi şehrin merkezine saplanmayıp %90ı şehirdışında olduğu için genelde aylık falan alışveriş yaparlar. O nedenle de bagaj ihtiyaçları olur.

Tevfik bacım Cembo çoluk çocuk derken seninki gibi kazık kadar olmuşları kastetmiyor. :)

SW lerin tahtını yıkan bence doblo cart curttan ziyade minivanlar oldu. Aynı yapı ama daha yüksek tavan ve daha ferah iç hacim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yabancı ülkerin farklı secimleri var..tercihleri ise şehirde metroda ve banliyo ile kırsaldaki yaşamlarına göre değişiyor bence..bilhassa onlarda aylık alışveriş yapma mantıgı varken bizde günlük ve haftalıktır cogu zaman bu bile onların magazaya giderkenki kullanacakları araba tipinin değişmesine yol acıyor...

dombili...mentollü tip sen yazmadan yazdık zaten...dediğin şeyleri...hem o cem bey sanane istediğini diyebilir benim hakkımda sana dert mi... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.