Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
BurakHAN

Kaskodan Şanzıman Değişimi Oluyor Mu ?

Önerilen Mesajlar

Merhabalar;

Geçtiğimiz günlerde forumda çok konuşmuş ve konu açmıştım aracımın tekleme,titreme ve şakırtı sesleriyle alakalı. Serviste 16.11.2017 tarihinde araç yolda kalmış çekiciyle Otokoç servise getirilmiş ve şanzıman değişimi gerekli diye not düşülmüş. Bunlardan bahsetmiştim şu Konuda.

Gelelim asıl meseleye. Bugün 5664 e mesaj attım ve beynime kan gitti. Şanzıman değişmiş. Ama değişmemiş. Aracımın şanzımanı eski!

20.11.2017 şanzımanın değiştiği tarih. Benim aracı aldığım tarih 25.12.2017

Şimdi gelelim sorulara.

1. Kaskodan şanzıman değişimi oluyor mu ?

2. Şanzıman değişmişse neden şu an eski şanzıman var araçta?

3. Servis bana neden şanzımanın değiştiğini söylemedi ?

4. Ne yapmam gerekiyor yardım edin ? :( 

https://resmim.net/run/16pg8s.jpg

Screenshot_20180411-222144_Messages.jpg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisinden Otomobiller Hakkında > Sigorta, Kasko, MTV, Ceza ve Muayene kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaibeli durumlar var... Tarihler tutmuyor, değişim yapılmış gibi tutar yansıtılıp ne işler çevrildi? 

Şanzıman kaskodan değişir, kaza/alttan hasar vb...

Aracın eski sahibinin bilgisine başvuruldu mu?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç sahibi bize bunlardan hiç bahsetmedi. Ayrıca aracımın şuan şanzımanının sol altında başparmak büyüklüğünde delik var. 

--38 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Şaibeli durumlar var... Tarihler tutmuyor, değişim yapılmış gibi tutar yansıtılıp ne işler çevrildi? 

Şanzıman kaskodan değişir, kaza/alttan hasar vb...

Aracın eski sahibinin bilgisine başvuruldu mu?

Kaza olsaydı orada kazaya ait bilgi ve parçaların bilgisi olurdu. Sadece şanzıman değişimi yazıyor.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şanzuman kaskodan nasıl değişir ki? Bana mantıklı gelmedi. Anca kaza durumda kaldı ki önden baya darbe almalı sanırım... Değişik durumlar... Bu işin sonu mahkeme olacak gibi.... Hayırlısı...

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
6 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Şanzuman kaskodan nasıl değişir ki? Bana mantıklı gelmedi. Anca kaza durumda kaldı ki önden baya darbe almalı sanırım... Değişik durumlar... Bu işin sonu mahkeme olacak gibi.... Hayırlısı...

Yarın servisten tüm bilgileri detaylı kağıda döküp sonrasında avukata danışıp dava açacağım. Ben şuan bozuk şanzımanla mı geziyorum. İnanamıyorum ya gerçekten.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5664ten gelen mesajda kaza diye yazıyor zaten. servise ilk girişi kaza nedeniyle değilse, muhtemelen arıza sonrası ya kaza süsü vererek yada bir şekilde eksperle anlaşarak şanzımanı değiştirdiler. şanzımanın eski olduğuna nasıl eminsiniz?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
7 saat önce, Ozan Kar yazdı:

5664ten gelen mesajda kaza diye yazıyor zaten. servise ilk girişi kaza nedeniyle değilse, muhtemelen arıza sonrası ya kaza süsü vererek yada bir şekilde eksperle anlaşarak şanzımanı değiştirdiler. şanzımanın eski olduğuna nasıl eminsiniz?

Ben aracı aldığım tarihle şanzımanın değiştiği tarih arasında 1 ay var. Yani şanzımanın yeni olması gerekiyor. Titreme, sürtme, şakırtı sesleri, kavrama sorunları ve sol altında başparmak büyüklüğünde bir deliğin olmaması gerekiyor. Bu demek oluyor ki şanzıman eski ve hasarlı

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
21 dakika önce, BurakHAN yazdı:

Ben aracı aldığım tarihle şanzımanın değiştiği tarih arasında 1 ay var. Yani şanzımanın yeni olması gerekiyor. Titreme, sürtme, şakırtı sesleri, kavrama sorunları ve sol altında başparmak büyüklüğünde bir deliğin olmaması gerekiyor. Bu demek oluyor ki şanzıman eski ve hasarlı

Kaza yapilir kaza, yoldan cikar altini vurur vs vs. Hasar gorebilir sanziman. Kaskodan degisebilir bunda anlasilmayacak birsey yok.

Benim anlamadigim mevzu ise yeni sanziman olmadigini nereden anladigin.

23 dakika önce, BurakHAN yazdı:

Yani şanzımanın yeni olması gerekiyor. Titreme, sürtme, şakırtı sesleri, kavrama sorunları ve sol altında başparmak büyüklüğünde bir deliğin olmaması gerekiyor. Bu demek oluyor ki şanzıman eski ve hasarlı

Sana gore oyle ama, ben o tarihten bu yana o sanzimani zilyon kez bozacak insan taniyorum. Sen yaptin demiyorum ama olabilir hani. 

Herneyse, Servisten ve Kasko sirketinden karsilikli olarak yapilan islemlerin dokumunu alip karsilastirmani oneririm. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
11 saat önce, BurakHAN yazdı:

Merhabalar;

Geçtiğimiz günlerde forumda çok konuşmuş ve konu açmıştım aracımın tekleme,titreme ve şakırtı sesleriyle alakalı. Serviste 16.11.2017 tarihinde araç yolda kalmış çekiciyle Otokoç servise getirilmiş ve şanzıman değişimi gerekli diye not düşülmüş. Bunlardan bahsetmiştim şu Konuda.

Gelelim asıl meseleye. Bugün 5664 e mesaj attım ve beynime kan gitti. Şanzıman değişmiş. Ama değişmemiş. Aracımın şanzımanı eski!

20.11.2017 şanzımanın değiştiği tarih. Benim aracı aldığım tarih 25.12.2017

Şimdi gelelim sorulara.

1. Kaskodan şanzıman değişimi oluyor mu ?

2. Şanzıman değişmişse neden şu an eski şanzıman var araçta?

3. Servis bana neden şanzımanın değiştiğini söylemedi ?

4. Ne yapmam gerekiyor yardım edin ? :( 

https://resmim.net/run/16pg8s.jpg

Screenshot_20180411-222144_Messages.jpg

bu işte sağlam bi üçkağıt var parayı aldılar ve şanzıman değişmemiş gibi.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-Satıcı aracı satarken hasar kaydının airbag değişimi olduğunu söyledi.

-Şanzıman değişiminin bilgisini vermedi

-Şanzıman aldığım in günden beridir böyle. Sen bozmuş olabilirsin diyen de var. İlginç.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Durum güncellemesi:

Otokoç' a gidildi. Araç kaldırıldı. Ustalar şanzımanın hiç değişmediğini sökme takılma olmadığını söyledi. Araç sahibini arayıp durumu izah ettim ve otokoça gelmesini söyledim. BMW marka araçla 2 kişi geldi. Aracın eski sahibiyle araç başında yüz yüze görüştük. Adamın kot pantolonun küçük cebinde sustalı bıçak olduğunu görünce sakin konuşmaya başladım durumu izah ettim. Adamların araç alıp sattığı küçük galerileri olduğunu da yeni öğrendim. Adam yeminler etti bu hasar kaydından haberim yok dedi. Otokoç 5664 de yer alan hasar kaydından 3 gün sonra şanzıman değişimi için gelindiğini ve garantisi bittiği için onaylanmadığını söyledi. Adam da durumu kabul edip hasar kaydının neden var olduğunu sorunca bayan da beni savunmak için "Siz başka bir yerde aracın şanzıman parasını kaskodan alıp ama şanzımanı değiştirmeyip garantiden değiştirmeyi düşünüp aracı öyle satmak istemiş olabilirsiniz dedi" Adam da küplere bindi. Adam da otokoçtan şikayetçi olup "Şanzıman değişimi için kayıt açıp hasar kaydını sisteme girdiler ama değişmediler" diye iddia ediyor. Kısacası adamla konuşarak bir yere varamadık. Artık bundan sonrası hak hukuk.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani bunca kanun değişikliği ve garanti verme durumu varken bizde halen işler kabadayılık ve orman kanunlarıyla yürüyor demek!

Birincisi size şanzımanla ilgili hasarı/değişeni olduğu söylenmemiş, hasarı giderilmemiş, ayıplı mal satmışlar. İkincisi sizden kaynaklanmayan sorun ve arızalar için belli bir süre ve km garanti vermek zorundalar. Sustalı ile iş hallolmaz! Adam gibi düzgün esnaflık yapmaları gerekiyor. Sizin hatanız satın alma kararından önce 5664'ten sorgulama yapmamanız! Yani düşünülen gibiyse hasarlı şanzıman değişmemiş, eksper göz yummuş vesair durumlarda aradakiler yandı haberin olsun. Zaten öyleyse gelin hemen değiştirelim diye yalvarırlar. Aksi halde mahkeme (sanırım öncelikle tüketici mahkemesi) yolu gözüküyor.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.