Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2.5 Esp Var Lastik Basınç Sensörünü Aktif Hale Getirme

Ender Şen

Soru

iyi günler arkadaşlar araç 2010 titanium x 109 ps esp var elm327 den lastik  basınç uyarısını aktif ettim

menüde lastik basıncını ayarla dediğinde menü tuşuna uzun basıyorum ayarlandı yazıyor

fakat lastikleri elle indirdim herhangi bi uyarı vermedi yola çıktım vermedi.....

esp li focuslarda oluyor deniyor ama acaba hec yada gem den açacağım başka bi yer daha mı var ptc heater için 2 yerden onay istiyor gemdende açmadan çalışmıyor mesela bunda da öyle bi şey varmıdır bilen yapan  varmıdır acaba?

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
KELİMELERİN ÇOĞU TÜRKÇE hale çevrilmiştir, dikkat edilmediği taktirde konularınız silinecektir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

ayarladıktan sonra 2-3 km o ayarı öğrenmesi gerekiyor, indirdikten sonrada 2-3 km gitmek gerekiyor. biz focus 3 te denediğimizde de uyarı alamamıştık ama gerçekten düştüğünde uyardı. yani "ayarlandı" "kaydedildi" vs yazıyorsa çalışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 dakika önce, Ender Şen yazdı:

denedim biraz sol onu indirdim bi uyari alamadim fiyasko cikti galiba

--1 dakika sonra eklendi--

hatta lastikleri degistirdim lastik yokken basinc ayarla dedim ok dedi ayarlandi sonra lastik takildi 20 km yaptim bi uyari yok

Ender lastiklerde sensör (tpsm) olmadığı için normal bir durum. Lastiği söktüğünde üzerine yürümediğin için algılamaz.

Fiyasko yok aslında, ihtiyacın olduğunda çalışacak merak etme.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ender Bey muhtemelen lastik basıncınızı yeterince düşürmüyorsunuz.Bu sistem lastik basınç sensörü gibi küçük basınç farklarında uyarı vermiyor.Lastiklerinizin tur sayısına çalışan bir sistem.Lastiklerinizden birinde tur sayısı farkı saptadığında uyarı veriyor.Ve bunuda düşük basınç farklarında algılayamıyor.Bende focus 3 aracımda aktif ettim bu özelliği ve uyarıyı alana kadarda çeşitli basınçlarda denedim.Sonra farkettim ki 10 psi'nin üzerindeki basınç farkında algıladı.Aşağıda daha önceki tecrübemi paylaştım.

1/13/2017 - 11:14 tarihinde, Mehmet Çallı yazdı:

Arkadaşlar geçen hafta ELM327 kablosuyla otomatik kapı kilidi ve lastik basınç uyarısını aktif hale getirmiştim.Sonrasında araç bilgisayarından lastik basınçlarımıda set ettim.Denemek için üç beş gündür lastiklerimden bir tanesinin basıncını değiştiriyorum.Hepsi 30 psi iken bir tanesini 27 psi yaptım kullandım öyle.Uyarı vermedi diye 25 psi ve son olarak 23 psi yaptım.Dünden beride öyle kullanıyorum.Yinede uyarı vermiyor.Arabada çeşitli dtc hataları vardı.Kablom modifiyeli olmadığı için silemedim.Ondan dolayı çalışmıyor olabilirmi acaba.Bu arada bir kaç kilometre kullanman lazım dicek arkadaşlar olursa ; her denememde 15 km kadar yol gittim.

1/20/2017 - 19:39 tarihinde, Mehmet Çallı yazdı:

Arkadaşlar lastik basınç uyarısını sonunda gördüm.Tüm lastikler 30 psi iken tek lastiği 15 psi ye düşürdüm.Yaklaşık 5 km sonra uyarı çıktı.Daha önceki sayfalarda küçük ekranlı göstergelerde de uyarı çıkıyormu gibi yazılar okumuştum.Bilmiyorum fotoğraf paylaşan oldumu.

Eğer paylaşan olmadıysa buyrun malum uyarı

20170120_175617.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.