Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otoyollarda Ortalama Hız Tespit Sistemi Devreye Giriyor (1 Temmuz)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Süleyman Ünal yazdı:

Tüm gişelerde işliyor sistem. Yani Ozan'ın gitti güzergahta Narlıdere gişelerden tekrar hız uygulaması yeniden başlıyor Çeşme gişelere kadar. Aksi durumda Çeşme-Aydın arasını veya Urla-Aydın vs. vs. arasını nasıl belirleyecekler.

Şimdi gerçekte durum nasıldır bunu bilmiyorum tabi ama Karayolları Gen. Müd. göre otoyollar gişelerden önce Otoyol olarak ayrılıyorlar. İzmir'de 2 otoyol var bu ayrıma göre. Birisi İzmir - Aydın Otoyolu diğeri İzmir - Çeşme Otoyolu.

Şimdi bu bilgiden hareketle EGM'nin duyurusuna bakarsan. İzmir - Çeşme Otoyolu buna dahil değil.

https://www.egm.gov.tr/haberler/Sayfalar/Otoyollarda-Ortalama-Hiz-Tespit-Sistemi-Devreye-Girdi.aspx

--2 dakika sonra eklendi--

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/UcretSorgulama.aspx

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Semih O. yazdı:

Şimdi gerçekte durum nasıldır bunu bilmiyorum tabi ama Karayolları Gen. Müd. göre otoyollar gişelerden önce Otoyol olarak ayrılıyorlar. İzmir'de 2 otoyol var bu ayrıma göre. Birisi İzmir - Aydın Otoyolu diğeri İzmir - Çeşme Otoyolu.

Şimdi bu bilgiden hareketle EGM'nin duyurusuna bakarsan. İzmir - Çeşme Otoyolu buna dahil değil.

https://www.egm.gov.tr/haberler/Sayfalar/Otoyollarda-Ortalama-Hiz-Tespit-Sistemi-Devreye-Girdi.aspx

E o zaman ben Gaziemirden otobana girip Çeşmeye kadar 90 km yolu 200 le gitsem ve gezici radara yakalanmasam sorun yok yani. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Süleyman Ünal yazdı:

E o zaman ben Gaziemirden otobana girip Çeşmeye kadar 90 km yolu 200 le gitsem ve gezici radara yakalanmasam sorun yok yani. 

Bu doğrudur ya da böyledir gibi bir iddiam yok abi benim anladığım bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Semih O. yazdı:

Bu doğrudur ya da böyledir gibi bir iddiam yok abi benim anladığım bu.

Ben de onu diyorum. Eğer böyle bir uygulama olacaksa orda da olmalı. Ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Şu işi bi araştırıyım ben en iyisi. Bu arada eğer böyleyse bile Çeşme yolunda birden çok sabit ve gezici radar var haberiniz olsun.:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Ben de onu diyorum. Eğer böyle bir uygulama olacaksa orda da olmalı. Ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Şu işi bi araştırıyım ben en iyisi. Bu arada eğer böyleyse bile Çeşme yolunda birden çok sabit ve gezici radar var haberiniz olsun.:D

Bu konuyla ilgili daha net açıklama yapılması, gişeler arası sürelerin net olarak söylenmesi lazım zaten. Bu haliyle herkes bir şey uyduruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

geçen haber sitesinde karayollarımı vs bir yetklinin konuşması vardı..

'' Gişe çıkışlarında beklemek. Ceza gelmesine engel değil. Eds ve ara ara hız kontrollerimiz devam ediyor '' dedi.  

Sonuç itibari ile şahsi görüşüm

eds ye hız kameralarına yakalanmazsan gişeden çıkış zamanını ayarladın mı birşey olmaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Muallakta bırakmak hız denetim sisteminin amacına en iyi hizmet eden yöntem herhalde. Bu sayede limitleri  %10 aşma hakkı bile kullanılamıyor tedirginlikten. Ozan hariç. ☺

En doğru yorum bu herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Serkan Z. yazdı:

Muallakta bırakmak hız denetim sisteminin amacına en iyi hizmet eden yöntem herhalde. Bu sayede limitleri  %10 aşma hakkı bile kullanılamıyor tedirginlikten. Ozan hariç. ☺

Hocam haklısın ama muallakta 1 kere bıraktı beni.. 

bi dahaki girişimde  saati not aldım mı, işlem tamamdır. Çeker sağa süremin dolmasını bekler 3-5 dakikada fazla bekler devam ederim. ilk seferde 60 dakika bekledim. Hızlı gidip, ne zamanda girdiğimi gişelerden not almayınca :) çare tükenmez 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Semih O. yazdı:

bakmamıştım :) önceden deseydin dicektim ama mazot yoktu :D tam gişede yandı lamba :D

çeşme otoyolunun gişelerini gişesiz yaptılar. köprüde okuyucular ve kameralar (boğaz köprüsüde öyle sanırım). o yüzden entegre edememiş olabilirler. zaten şuan sistemde giriş gişesi ve zamanı görünmüyor, ve her türlü ogsden geçmiş gibi gösteriyor (çıkışta normal gişe var ama). geçen seneki geçişlerde görünüyor buda sonradan gelir muhtemelen.

59765b38ec491_Adsz.png.ab31218f2d61e89f98cb331642682e39.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.