Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Yeni Ford Fiesta ST Tanıtıldı

Önerilen Mesajlar

1.5 EcoBoost (3 silin.) Fiesta ST, Focus Mk4 gibi aynı turboya sahip; Continental RAAX

Eski 1.6 EB (4 silin.) Fiesta ST ile karşılaştırdığımızda;

• Direksiyon oranı 13.69:1'den 12:1'e çekilmiş.
  • Ön frenler aynı, arkalar büyümüş Ø34->Ø36 (piston k.) / 253 x 10 -> 253 x 12 (disk)
  • Silindir çapı 79->84 mm, Stroke 81.4->90, sıkıştırma oranı 10.1:1 -> 9.7:1
  • Soğutma ve yağlama kapasiteleri de artmış. (%20)

Vites Oranları 1.6 EB Fiesta ST 1.5 EB Fiesta ST
6.vites 0.690 0.651
5.vites 0.821 0.775
4.vites 1.032 0.971
3.vites 1.357 1.290
2.vites 2.048 1.952
1.vites 3.727 3.583
Geri 3.818 3.333
Son 3.824/4.06 (200ps)  4.313

Model Tüketim l/100km Son Hız 0-100 50-100  
1.6 Ecoboost 182 Ps 7.9 / 4.8 / 5.9 223 6.9 sn 6.4 sn
1.6 Ecoboost 200 ps 8.2 / 4.9 / 6.1 230 6.7 sn 5.2 sn
1.5 Ecoboost 200 ps *7.6 / 5.1 / 6.0 232 6.5 sn  6.1 sn

*WLTP

--15 dakika sonra eklendi--

Bunlar da planlı yayınlanan incelemeler ?

https://www.topgear.com/videos/hot-hatch/video-new-ford-fiesta-sts-first-big-test

http://www.autoexpress.co.uk/ford/fiesta/103407/new-ford-fiesta-st-2018-review

http://www.evo.co.uk/ford/fiesta-st/21220/new-ford-fiesta-st-2018-review-fast-ford-hits-the-spot

https://www.autocar.co.uk/car-review/ford/fiesta-st/first-drives/ford-fiesta-st-2018-review

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2018 Yeni Ford Fiesta ST Tanıtıldı olarak değiştirdi
  • 3 ay sonra...
7 dakika önce, Cem G. yazdı:

Fiesta ST'nin ülkemizdeki geleceği hakkında. Focus ST ve RS i de merak ediyorum uzak kaldım bir süre ama onları uygun başlık altında sorarım diye düşünmüştüm ?

Şu an aklımda değil daha önce yazdım mı o da aklımda değil ?  büyük ihtimal siparişle gelecektir.  Yarın bilgiyi güncellemeye çalışırım, unutmazsam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Şu an aklımda değil daha önce yazdım mı o da aklımda değil ?  büyük ihtimal siparişle gelecektir.  Yarın bilgiyi güncellemeye çalışırım, unutmazsam.

ben de sormadan önce bir ufak okuma yapmıştım ama bakmadığım bir kaç ay içinde hiç yeni bilgi göremeyince şaşırdım ? Türkiyede zamanı gelince inceleyecek araba olacaktır sanıyorum. 0-200 hızlanma arıyorum yana yakıla ama sadece 100 var. ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Euro böyle artınca artık hangi plan hala devam ediyordur o da ayrı konu. 

1.5 motor olması bir nebze umutlandırıyor insanı. Avrupalılar aralarında parça konuşmaya başlamış, Milltek performans egzoz çıkarmış vs. biz hala muamma ? Manueli biraz özledim sanki ondan göz kırpıyorum. Ah bir piyasası olsa yine alınır da.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana göre gereken fiyat 160 bin TL ama Ford TR'ye göre 250 bin lira (eskisi ile aynı fiyattan gelirse). Piyasa yapması imkansız sanırım. 

23 dakika önce, Cem G. yazdı:

1.5 motor olması bir nebze umutlandırıyor insanı. Avrupalılar aralarında parça konuşmaya başlamış, Milltek performans egzoz çıkarmış vs. biz hala muamma ? Manueli biraz özledim sanki ondan göz kırpıyorum. Ah bir piyasası olsa yine alınır da.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bana göre gereken fiyat 160 bin TL ama Ford TR'ye göre 250 bin lira (eskisi ile aynı fiyattan gelirse). Piyasa yapması imkansız sanırım. 

Yine premium Ford bayilerinin malum sitedeki yıllanmış ilanlarına şahit olacağız o zaman. Benim de beklentim 150-160 yönündeydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Cem G. yazdı:

Yine premium Ford bayilerinin malum sitedeki yıllanmış ilanlarına şahit olacağız o zaman. Benim de beklentim 150-160 yönündeydi.

Dediğim gibi sadece siparişe açık olacaktır bu sefer. Beklemiş araba olmayabilir, böyle hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu anda tüm Otosan planlamacıları çok bilinmeyenli tek denklemi çözmeye gayret ederek gelecekteki döviz kurlarını belirlemeye çalışıyorlar. 

Yani piyasa donup kalacak bir süre. 

Bu süre de belirsiz şimdilik...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.