Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Ücretsiz temel kontrolleri yaptırmak ve kullandıkça aklınıza gelen sorulara yanıt bulmak için yetkili servislere davet ediyor Ford. Üstelik Ford Güvence (ek garanti) ve aksesuar (spoiler vs) alımlarınızda size özel indirim fırsatı da varmış.

Nasıl Kullanabilirim?

“İlk Buluşma Programı” ile aracınızı satın aldıktan sonra 3 ay içerisinde, yetkili servislerimizden herhangi birine giderek, temel kontrollerden oluşan ön bakıma ücretsiz sahip olabilir, ayrıca aracınızla ilgili detaylı sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Üstelik yetkili servisinizle ilk buluşmanız için gereken randevuyu web sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Ön Şartlar:
- 10 Şubat 2017 tarihinden sonra 0 (sıfır) kilometre binek araç satın almış olmak,
- Aracınızın satış tarihi üzerinden 15 gün geçmiş olması,
- Aracınızın satış tarihi üzerinden 3 ay geçmemiş olması veya aracın 1.000 km’den az mesafe yapmış olması.

Neler Kontrol Edilecek?

Araç dışı kontroller
• Soğutma sıvısı seviye ve antifriz oranı kontrolü
• Motor yağ seviyesi kontrolü
• Fren hidrolik seviye kontrolü
• Hidrolik direksiyon seviyesi kontrolü (Eğer araçta mevcutsa)
• Lastik basınçlarının kontrolü ve gerekirse uygun basınca ayarlanması (TPMS resetleme işlemi gerektirir.)
• Lastik tabanı, yanağı ve jant yüzeyinin kontrolü
• Araç altında sıvı ve egzoz gazı kaçağı izleri olup olmadığının kontrolü
• Ön salıncak küresel mafsal (rotil) bağlantılarının görsel olarak kontrolü (ve gerekiyorsa tork anahtarı ile torklanması)

Araç içi kontroller
• Dış lambalar ve bunların kontrol lambalarının, gösterge paneli ve araç iç aydınlatmasının çalışma kontrolü
• Far ayarının kontrolü (Far ayarının yapılması gerekirse, ilave ücret çıkabilecektir.) ?? Nasıl ??

Ek olarak, 350 TL ve üzeri aksesuar ve Ford Güvence alışverişlerinizde %10 indirim varmış.

------

Güzel iş, arabaya değer verenlerin hoşuna gider.:claps:

Ford İlk Buluşma Planı.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford 'İlk Buluşma Programı' Gelmiş olarak değiştirdi

Yine saçma bir Marketing kapanı.

8 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Far ayarının kontrolü (Far ayarının yapılması gerekirse, ilave ücret çıkabilecektir.) ?? Nasıl ??

Sattığın araba daha 10bin km ye gelmeden far ayarı yapılması gerekiyorsa kalitesiz ve kalite kontrolsüz mal satıyorsun ve sen bundan para alacak kadar yüzsüzsen, bunu da matah birşeymiş gibi satmaya çalışıyorsan bir o kadar da fikirsizsin Marketing çalışanı yüksek topuklu abla ve gravatı bogazını sıkmış abi. Çünkü bu hareketinle paragöz ve oyunbaz bir satıcı imajı çiziyorsun. Zaten 5bin km sonra bunları yapacak ve yine çatır çatır paranı isteyeceksin. İcraat yapmak için icraat yapmayın, adam gibi icraat yapın tam olsun. Gerçi buradaki asıl amaç yine müşteri memnuniyeti değil, şu eksik bu fazla diyip yine bilinçsiz müşteriyi avlayıp üç beş para yapalım kafası. Bizim mahalledeki Çiğköftecinin kafası bile bundan daha iyi PR yapıyor. İşte sırf bu yüzden loser/lame kalacak hep ford/otosan. Gerçi ben boşa konuşuyorum, satış verileri başarılarını ortaya koyuyor...

Kısacası: Yağladık abemm, güzel abemmm, far ayarını yaptık abemmm, çok iyi oldu abemmm, at bi çorba parası abemmm be abemmm, bak arkadaş da var ona da bi çorba at be güzel abemmm. Demekten farksız....

--12 dakika sonra eklendi--

Ahada bu bendeki bıraktığı imaj.

Servet Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok eleştiriye açık bir konu. Herşeyden önce tüm bunlar araç tesliminden önce yapılması gerekli işler. Bunlar için 15 gün sonra servise gelinmesi gerekmemeli. Ama ben bu işi servislere uygun şekilde yaptıramıyorum, gelin arabanızın başında durun, bu kontroller de güzelce yapılsın demiş olunuyor. Üstüne para da alabilirim demek, artık nereme sıvayayım olmuyor mu sizce de :) 

Olumlu tarafından bakılırsa, servisle müşteriyi tanıştırmak için güzel fırsat. Ama yok TPMS ayarlanacak gibi laflar ile işi büyük işmiş gibi göstermeye çalışmak, hem de 15 günde ayarı bozulan fardan para isteyebilirim demek hiç olmamış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düşünün ki 125bin TL para verip dumanı üstünde en dolusundan 1.5tdci Focus almışsınız,bu programa tabii olarak 20 gün sonra bayiye gidip far ayarınız bozuk "aha buda faturası" şeklinde bir şey duymak ister misiniz?
Kusura bakmayın ama "orayı yıkarlar" :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2-3 yıl önce Corsa'yı 15bin servise götürdüm. Müşteri temsilcisi aracı servis kabulde lifte kaldırdı. Sağına soluna bakıyor kabul formunu dolduruyor. Benide yanına çağırdı. Konuşma aşağı yukarı şöyle gerçekleşti: 

MT: Aracınızın altında karter koruma yok, taktırmayı düşünür müsünüz? 

Ben: Yok mu ? .... Düşmüş mü? 

MT: Hayır, bunlarda olmuyor?

Ben: Metal plak mı takıyorsunuz çarpmalara karşı? 

MT: Hayır plastik türevi, metal kaza durumları için tehlikeli. 

Ben: Fabrika gerekli görmediyse takmaya gerek yok. Herhalde eksik araba üretmezler? 

MT: Kem küm.

Bunun birde Toyota versiyonu vardı. 2006 yılı civarı. 

Satarken 1000km sonra gelin, kontrol edelim. Kalite kontrole rağmen bir sıkıntı olmasın diye bakıyoruz dediler. 

Gittim 30 dakika sonra yanıma geldiler. Tamam baktık 40 nokta kontrol ettik, problem yok iyi yolculuklar dediler. 

Teşekkür ettim çıktım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tür hizmet işinde 40 bin TL'lik Fiesta ile 400 bin TL'lik Edge arasında muamele farkı yaparsan zaten baştan kaybedersin. Yani arabanın ismi donanımı motorunun bir anlamı olmamalıdır.

Far ayarı vs zaten sıfırken kontrol edilmeli eğer düzgün ise zaten 1000 km'de bozulmaz. Bu uyarıyı muhtemelen kötü niyetli veya aracıyla oynayanların beleş düzelttirmesini engellemek için yapmışlar çünkü olay kontrolden çıkıyor işçiliğe giriyor.

Bu kontrol hizmetinin olması kağıt üzerinde çok iyi, eskiden 'ne diyerek kontrole gidiyordunuz' diye sormak gerek :) 

Ücret talep edecekler mi belli bile değil vs vs...Herkes bizim gibi manyak! veya çevresi geniş değil :) veya servisle iyi geçinmek zorunda değil 'gelirsin abi 1000 km'de bi bakarız' demek zorunda da değillerdi.

En azından şimdi bir ismi var ve gönül rahatlığıyla gidersin, para ödemek istemeyen de zorla ödeyecek değil zaten. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14.02.2017 - 13:48 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Ücretsiz temel kontrolleri yaptırmak ve kullandıkça aklınıza gelen sorulara yanıt bulmak için yetkili servislere davet ediyor Ford. 

Servise alıştırma arzusu, iş yapıyor görünme çabası, arada üç-beş de kazanırım düşüncesi.

Arabayı yatırım olarak gören, meraklı ve bilgisi sınırda hatırı sayılır bir müşteri grubu için cazip görülebilir.

Elbette tartışmalı ve elbette bütün bu kontroller araç teslim edilmeden yapılmalı ve haliyle 3 ayda bozulmamalı...

Ama böyle bir düzenleme yapmışlarsa çatmaya da gerek yok. İsteyen kullanır.

Ancak "aklınıza gelen sorula yanıt bulmak" konusunda çok büyük beklenti içinde olmamak gerek, genel cevap: "Bu modellerde böyle" olacaktır.

Hayır'lı olsun mu desek?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Ford İlk Buluşma Programı programı kapsamında dün aracımı servise kontrol ettirdim. Standart bakım gibi algılanmasın, zaten Ford'un sitesindeki ilgili bölümde de ayrıntıları mevcut.. Yeni araçlar çoğalınca forumda, bilginiz olsun istedim, ilk 3 ay veya 1.000km yazıyor, ben 1.400km de girdim kontrole, sıkıntı olmuyor, bilginiz olsun.. 

Ford İlk Tanışma Programı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Değdi mi gittiğinize?

Yani değdi derim herhalde sonuçta minik de olsa kontrol... Yanlız, programda yazan kadar detaylı yapılmadı, bunu da söylemeliyim. sadece kaput içi sıvıların kontrolü yapıldı. Araç içi ve elektrik aksamı gibi bölümlere hiç girmediler.. Bu anlamda beklediğim gibi değildi. Reklamı güzel, program güzel, uygulama idare eder diyebilirim. Tabi bu durum bayiden bayiye değişir bana göre..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.