Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Esp Devreye Girdiğinde Fren Lambası Yanar Mı?

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

ESP devreye girdiğinde fren lambası yanar mı?

Yanması mantıklı mı ? Yanmasa da olur mu? Ne dersiniz.

ESP'nin devreye girdiği yere göre değişmeli... 

Işıklarda yokuş yukarı kalkıyorum, tekerlerim aşınmış mesela kalkışta araç sürekli patinaja düştüğünden hem ESP lambasınıda yakıyoruz... Bu durumda arkada stoplar yanarsa yokuş yukarı tırmanan aracı yanıltır! 

Ama; kontrol kaybı yaşandığı durumlarda bence sadece stop yanmamalı, ya 4'lüler devreye girmeli yada panik fren lambaları çakar usulü yanmalı... Kontrol kaybından kastımda yüksek hızda, yada virajda falan filan...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ESP ve TCS ayırımı olabilecek mi?

TCS ile yanan fren lambası ışıktan kalkışta arkadan kovalayanı aldatma açısından iyi bir özellik olurdu.

Araç ciddi savrulduğunda herkesin görebileceği halde olacak, ayrıca bir ikaz ışığına bence gerek yok.

Buna karşılık düzeltici müdahalelerde ki bende maalesef sıkça oluyor araba bir miktar yavaşladığı için yanmasında sakınca yok. Ama bence gerek de yok. 

Son kararım: Yanmamalı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serdar Eryürekli yazdı:

Sadece dörtlüler yeterli olur bence. Sert frenlerde yandığı gib.

Beni ıslak ve virajlı bir dağ yoluna gönder sürekli dörtlüler yanık gezmiş olurum, ama dışarıdan bakan arabayı normal çizgisinde giderken görür. Yani anlamsız olur. Uçuyorsan da onu dörtlüler olmadan da görürüz zaten. 

bkn. Şeytanın avukatı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Beni ıslak ve virajlı bir dağ yoluna gönder sürekli dörtlüler yanık gezmiş olurum, ama dışarıdan bakan arabayı normal çizgisinde giderken görür. Yani anlamsız olur. Uçuyorsan da onu dörtlüler olmadan da görürüz zaten. 

bkn. Şeytanın avukatı...

:smiley2k: kaçın kaçın, alev aldı buralar :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

bkn. Şeytanın avukatı...

Ben patinaj olayını atladım, direk savrulma durumu geldi aklıma ondan dediydim. Patinaj girerse hiç sönmeme durumu olur doğru.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serdar Eryürekli yazdı:

Ben patinaj olayını atladım, direk savrulma durumu geldi aklıma ondan dediydim. Patinaj girerse hiç sönmeme durumu olur doğru.

Bence Cem abi sadece patinajdan bahsetmiyor, ESP sürekli küçük müdahalelerde bulunacak ancak araç çizgisinden çıkmayacak durumu için yazmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

ESP'nin aracı yavaşlatması anlık gerçekleşiyor. Yanması gerekmez. 

katılıyorum. tcs (esp) anlık olarak yani 1-2 bilemedik 5 saniye gibi ort. sürede gerçekleştiği için gerekmez ki bu tarz durumdan müzdarip kimseyi duymadım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10.11.2016 - 14:22 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Fren lambası tanımıyor 

10.11.2016 - 14:22 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Fren lambası yanmıyor esp devreye girince.Yanmasınında bi mantığı yok bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Fren lambası yanmıyor esp devreye girince.

Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Yani ben hiç arabamı ESP'ye emanet edip arkadan seyretmedim.

Tek çıkış noktam kılavuzda bununla ilgili bir ibare olmaması...

Not: Yakup yanmadığını biliyor da yansa iyi olur mu acaba diye fikir soruyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, BulentGulsahin yazdı:

ESP degilde abs devreye girdigi zaman 4 lu flasorler devreye girse cok iyi olurdu. 

Cogu premium aracta bu ozellik var. 

sert frenlerde yanıyor hocam ama focuslarda ne hikmetse komple durmadan 4 lüler yanmıyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.