Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hava Filtresi Borusu

Musa Ataseven

Soru

Arkadaşlar kısa süre önce 2009 focus titanium alarak aranıza katıldım. Bugün arabanın altında bir karış kadar su gördüm Çankırı'da sanayide tavsiye ile rasgele bir ustaya gittim. Arabanın su kaçıran kelepçesini buldu ve sıktı. Sonra antifirz seviyesine baktı -10 falan çıktı Suyu değiştirsek iyi olur dedik. Gittim antifiriz aldım geldim. Adam önce suyu nereden tahliye edeceğini aradı biraz. Sonra üstten bir yeri gevşetmeye çalışırken hava filtresine ait bir boruyu kırdı. Kendi çapında yapıştırmaya çalışsa da tatmin etmedi beni. Aşağıdaki borunun adı nedir. Nereden temin edebilirim. Birde kırılan küçük boru şuan boşta duruyor. bu ne işe yarıyor. Bilenler cevaplarsa çok memnun olacağım. Fotoğrafta Kırmızı işaretli yer koptu.

Dosya_000.jpeg

focus boru.jpg

Musa Ataseven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sorunun yanıtını buldum arkadaşlar. Bu Devirdaim borusuymuş, yanmayan yakıtı tekrar motora veriyormuş. Parçayı kıran usta yapıştırmıştı ama içime sinmedi. Baktım üfledim içinden hava geçmiyor, içindeki delikte kapanmış fazla tutkaldan. Ankara'da gerçek ustam söktü boruyu, içini matkap ile bir güzel deldi tekrar birde siyah boya attı mis gibi oldu. Aklınızda bulunsun fazla zorlamayın. 370 TL dendi ama Otosan'da yokmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Daha önce bi abimiz aynı sorunla karşılaşmış ama tam olarak soruma yanıt alamadım paylaşımdan. Resim eski konudan ama sorun aynı. Resimdeki yerde kırık var. Yapıştırmayı denedim olmadı. Acaba resimdeki kırık olan büyük boru ne olarak geçiyor? Nereden temin edebilirim?

5812595ed54ae_focusboru.thumb.jpg.5c98a1c9b1dac6eba3159938745fd60f.jpg

Dosya_000.thumb.jpeg.b3ed7413a9f82b5f4584701431123572.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.