Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Mca Focus Halojen Kısa Farlarda Yetersiz Aydınlatma Sorunu Ve öneri

Guest Cenk Demirel

Soru

Merhabalar;

Aracımı aldığımdan bu yana kısa farların aydınlatma gücü ve menziliyle başım dertte. Ayar kısmından 0'a getiriyorum yetmiyor. Farların üzerinden ayarlatıyorum yine etkisiz kalıyor. Gece yolculuklarım gerçekten huzursuz ve yorucu geçiyor. Son çare olarak ben de biraz araştırma yaptım ve kriterlerime uygun olduğunu düşündüğüm Philips xtreme vision h7 %130 far ampulünden almaya karar verdim. Bu ürünü kullanan, tecrübe eden oldu mu acaba ? Hakkında ne düşünüyorsunuz ? Görüş problemime bir nebze de olsa fayda sağlar mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
5 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Bu selektörcü arkadaşları İstanbul trafiğinde ki magandaların insafına bırakıyorum... Ankaralılar çok seviyor selektör yapmayı. 

gerekli olunca severiz :) istanbul magandalarını sol şeritten atmak için :) dimi @servet özkan

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şimdi burda şöyle bir kanı oluştu ben her zaman 300km  ile felan gitmiyorum ha işim gereği şehirlerarası yolda genelde acelem var ise basmak zorunda isem sol şeridi sürekli işgal etmemeye özen gösteririm 200 250km ile de ortadan giderim yani yolun durumuna göre ki yol boşken her zaman ortadan giderim allah göstermesin yola bişey fırlar lastik patlar en azından hakimiyeti belki bir ihtimal sağlayabilme şansımız olur.

hepimiz sellektörü neden yapıyoruz ben geliyorum geçicem önlemini al uyarı maksatlı  arkadan  yapıştırmış geliyoruz adam orta şeritte öndeki araca yaklaşıyor mesafe kalmamış frene ayağını atıp arabasını yavaşlatması gerekirken  10 -20 metre kalmış zıp sol şeride atlıyor arkadan gelen duramasa  freni patlasa yavaşlayamasa içinden geçicekler haberi yok  !!!

Geçen gece hemen başımdan geçen bir olayı anlatayım atatürk bulvarından aşşağı inişte ilk alt geçit tünelini kapatmışlar yol çalışması var .Herkes mecburi kuğuluya inen sol taraftan devam ediyor tampon tampona trafik var ben en arkadayım yan yola girmedim önümde bekleyen istanbul plaka leon kapalı olan yolun açıldığını gördü taktı geri vitesine geliyor geri geri kornaya elimi koydum duymadı hala geliyor arka arkaya 5 defa sellektör yaptım leonun içindeki herkes döndü arkaya bakıyor ellerini gözlerine sper edip şoför ondan sonra durdu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
36 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Makas atmayın, sellektör atın :P 

Makas atmıyoruz. Sadece sol şeridi sahiplenenleri rahatsız etmemek için sağdan geçiyoruz. Yani bizde sollama sağdan. Solcuları taciz etmeye gerek yok. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Sadece sol şeridi sahiplenenleri rahatsız etmemek için sağdan geçiyoruz.

Rahatsız olsunlar bence. Sağdan geçmek daha tehlikeli değil mi hocam? Sonuçta geçtiğimiz mahlukatın sağa kırma ihtimali de var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Rahatsız olsunlar bence. Sağdan geçmek daha tehlikeli değil mi hocam? Sonuçta geçtiğimiz mahlukatın sağa kırma ihtimali de var..

Sağa kırma ihtimali her zaman hazırlıklı olduğun ve tedbir alabileceğin bir durum.

Geçerken senin sağın doluysa biraz daha dikkatli gitmekte yarar var tabii.

Ama genelde geçme sürecinde hız farkı çok belirgin ve uyandırmadığın birisinin hızlı sağa kırma olasılığı sıfıra yakın.

Ben sağdan geçmeye hevesli değilim. Ama yıllardır yol istemek ve vermemelerine seyirci kalmaktan, hele bir de sağı ve önü boş iken zavallıca hızlanmaya çalışmalarına tanık olmaktan bıktım. Artık sabrım yok.

Sol şerit tıkalı ve sağ şerit boş ise beklemeden geçiyorum.

Zaten solcular da böyle olsun istiyor.

Kaldı ki dünyanın pek çok ülkesinde, başta ABD, çok şeritli yolda istediğin şeritten geçebiliyorsun.

Bizde trafik kuralları bilinmiyor, öğrenmeye de kimsenin zerre niyeti yok.

Ben kendimce böyle bir yol seçtim.

Siz dilerseniz taciz etmeye devam edin.

Trafiktekilerin eğitilemeyeceğini düşünüyorum, olabildiğince kaçınmaya çalışıyorum. 

--0 dakika sonra eklendi--

Neyse konu dağılıyor. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öneriler için teşekkürler. Çok şükür gözlerimde bir problem yok. Uzaktan yahut yakından, küçük-büyük her türlü yazı, cisim ve nesneyi okuyup, gözlerim bulanmadan görebiliyorum. Farlarla ilgili tek problemim yeterince ileriyi aydınlatmıyor oluşu yani mesafe.. Bu konuyla ilgili serviste de sürekli farların ayarlamasını yaptırıyorum fakat yine de aydınlatma uzaklığı açısından yeterli gelmiyor. İşin garip yanı sadece bana değil, aracıma binenlere de yeterli gelmiyor. Bugün konu başlığına yapılan cevaplara bakmadan evvel ürünü almış bulundum. Nasipse yarın ampulleri taktıracağım. İnternetten izlediğim videolarda standart halojen ampullere göre biraz daha ilerisini aydınlattığını gördüm. Nasıl olsa şuan ki standart ampullerimden kötü olma ihtimali yok. Eğer uzaklık açısından yeterince fayda sağladığını deneyimlersem buradan paylaşırım hayırlısıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Öneriler için teşekkürler. Çok şükür gözlerimde bir problem yok. Uzaktan yahut yakından, küçük-büyük her türlü yazı, cisim ve nesneyi okuyup, gözlerim bulanmadan görebiliyorum. Farlarla ilgili tek problemim yeterince ileriyi aydınlatmıyor oluşu yani mesafe.. Bu konuyla ilgili serviste de sürekli farların ayarlamasını yaptırıyorum fakat yine de aydınlatma uzaklığı açısından yeterli gelmiyor. İşin garip yanı sadece bana değil, aracıma binenlere de yeterli gelmiyor. Bugün konu başlığına yapılan cevaplara bakmadan evvel ürünü almış bulundum. Nasipse yarın ampulleri taktıracağım. İnternetten izlediğim videolarda standart halojen ampullere göre biraz daha ilerisini aydınlattığını gördüm. Nasıl olsa şuan ki standart ampullerimden kötü olma ihtimali yok. Eğer uzaklık açısından yeterince fayda sağladığını deneyimlersem buradan paylaşırım hayırlısıyla.

Bariz farkı görürsünüz ama ömürleri 1 yıl falan oluyomuş veya daha kısa eskileri atmayın bende bosch un plus 90 modelini almıştım kısalara uzun yolda selektör yediğim oluyo:)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Yasin Taşcı yazdı:

Bariz farkı görürsünüz ama ömürleri 1 yıl falan oluyomuş veya daha kısa eskileri atmayın bende bosch un plus 90 modelini almıştım kısalara uzun yolda selektör yediğim oluyo:)

Yüksek performans ampulü olarak geçiyor bu aldığım sanırım ama osram night braker unlimited kadar kısa değilmiş ömrü philips'in okuduğum kadarıyla. Bunu deneyeceğim memnun kalmazsam ve patlarsa osram alacağım. Ondan da memnun kalmazsam bosch alırım. Artık birinden birinde memnun kalana kadar denerim sanırım bu üçünü :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.