Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Mca Focus Halojen Kısa Farlarda Yetersiz Aydınlatma Sorunu Ve öneri

Guest Cenk Demirel

Soru

Merhabalar;

Aracımı aldığımdan bu yana kısa farların aydınlatma gücü ve menziliyle başım dertte. Ayar kısmından 0'a getiriyorum yetmiyor. Farların üzerinden ayarlatıyorum yine etkisiz kalıyor. Gece yolculuklarım gerçekten huzursuz ve yorucu geçiyor. Son çare olarak ben de biraz araştırma yaptım ve kriterlerime uygun olduğunu düşündüğüm Philips xtreme vision h7 %130 far ampulünden almaya karar verdim. Bu ürünü kullanan, tecrübe eden oldu mu acaba ? Hakkında ne düşünüyorsunuz ? Görüş problemime bir nebze de olsa fayda sağlar mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1
1 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

gerekli olunca severiz :) istanbul magandalarını sol şeritten atmak için :) dimi @servet özkan

Maganda demeyelim, onlara tas atsan farketmiyor, slalom yapiyorum ben zaten tipi farkedince.

Sol serit isgali yapan saygisizlar diyelim.

Ha tabi su da var, sirf hizli selektor atabilmek icin far degistiren, icini actirip mercek balast degistiren insanlarda yok degil. Soruyorsun hizli selektor atmak icin diyor.

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yasal limit altında gitmiyorsa kişi, kimsenin selektör yapma hakkı yok. Sadece bekleme hakkı var. :)

Yasal limit dahilinde gidiyor olsa dahi devamli sol seritte isgali yapmak da suc. Ben sol serit isgalcilerine kilim.

Ha tabi selektorle insanlari rahatsiz edenlere de apayri kilim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ampul tipinizi belirleyip kısa ve uzun ayrı ayrı ise direk 2 takım Creeled ampul alın canavar gibi olsun :)

bende Bixenon var orjinal 9600 lümen creeledleride uzunlara taktım sellektörle tavşan avlanır yani :)

birlikte yakınca bildiğin gündüz oluyor nerdeyse 

image.jpeg

image.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
46 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Ampul tipinizi belirleyip kısa ve uzun ayrı ayrı ise direk 2 takım Creeled ampul alın canavar gibi olsun :)

bende Bixenon var orjinal 9600 lümen creeledleride uzunlara taktım sellektörle tavşan avlanır yani :)

birlikte yakınca bildiğin gündüz oluyor nerdeyse 

image.jpeg

image.jpeg

Metre efsoymus.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
45 dakika önce, Bekir B. yazdı:

Bu arada ülkeye hoşgeldin Mert :) en iyisini siz yapıyorsunuz yaşamın keyfini çıkarıyorsunuz,

ah bekir abi, topu nasıl da taca atıyorsun varya, bunları hep feyz almak lazım senden :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Görüş problemime bir nebze de olsa fayda sağlar mı ?

Bixenon'a geçmeden bir süre halojen farla kullandım. Açıkcası sınıf ortalamasından farklı değil ve pek öyle yakınılacak düzeyde rahatsızlık da vermemişti. Haliyle Bixenon kullanmaya başlayınca farkı fark ettim.

Yakuba katılıyorum, yaşınız genç ama göz kontrolu da düşünülmeli yakınma üst seviyede ise. 

Mesela ben göz kapağı düşüklüğü nedeniyle geceleri sıkıntı çekerim.

Standart halojen ampullerle önemli bir fark beklememek lazım, zaten yazılmış.

CREE Ledlerle hiç deneyimim olmadı reflektörle uyum sorunu olur mu bilemem.

İdeali tabii uyumlu bixenon far ünitesi bulmak, ama o da pek bir pahalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Biraz baktımda takım fiyatları 200-250 tl arasında, doğru mudur? :D 

evet aynen :D ama gece özellikle uzun yolda ateşli silah olsa bu kadar kısa sürede tepki vermez sellektörü yiyenler :)

--1 dakika sonra eklendi--
4 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Metre efsoymus.

milattan önce bilmem kaç yılına ait nunebiden kalmış şirkette elime geçti ölçüyüm dedim bro :D

--4 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, BulentGulsahin yazdı:

Peki bu ledler yuvaya tam oturuyormu kesme bicmeye gerek varmi

focus 3 bi xenonlu benim araç bunları uzun ampullerin yerine taktım kesip biçmeye gerek yok yapıştırabilir ufak bir iki damla sıcak silikonla veya ben ampullerdeki beyaz plastik kısmını hafif bir şekilde maketle kazıtıp incelttim sorunsuz oturdu ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.