Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Egzantrik Mili Olmayan Motor Olur Mu?

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

21 dakika önce, kemal kaya said:

hidrojen yakıt daha rasyonel gibi geliyor bana ama firmalardan da bu konuda çok atılım gelişme görmüyorum....

yakıt hücresi +1

... çalışma konusuna gelince, cidden ter döküyoruz (sektör olarak) çalışıyoruz.

(bkn.vallahi, billahi) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Cem Boneval said:

@Serkan Karakoca anlaşılan eksik öğretmişler, ya da bilgileri yetmemiş. 

Cem Hocam şimdi bu adamlar bu hafta sonu Konya yarışlarına hazırlanıyorlar yoğunlar daha sağlıklı olması açısından dilerseniz önümüzdeki salı günü bir whatsup grubu kurayım araç sahibi ben yazılım yapan arkadaş siz ve forumdan katılmak isteyenler varsa hem merakımızı giderelim hemde bilinmeyen birşeyler varsa ortaya çıksın :) siz Nasıl derseniz uyarım ben zaten multıaırı en kısa zamanda daha detaylı öğreneceklerime ekledim :)

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukarda zaten üreticinin videosu mevcut :D  Bir sürü teknik datası da var zaten.

Motor işi yapan kişilere sormadan bunlara erişmek yeterince kolay. Ancak ve ancak yanlış bilinen doğrular ortaya çıkar sadece.

Cem abinin de bu tür şeyler için telefondan fıtı fıtı tartışacağını hiç sanmıyorum :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Serkan Karakoca videoda fırıl fırıl dönen kam milini izlerken kim neyi neden anlatacak bana.

Konu Multiair egzantrik mili kullanmıyor değil miydi, cevap ortadayken daha ne konuşulacak anlamadım. 

Süpap kontollerini solenoidleri tetikleyerek daha kontrollu yapıyor olabilir ama tetikleyen egzantrik mili. Nokta. 

Freevalve tasarımlarında ise mil hiç yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana anlatılan silindirin içinde alt tarafta başlangıç ve üst tarafta bitiş sensörleri var pistonun yukarı aşşağı inmesini bu sensörler tetikliyor diye anlatıldı özellikle egzantrik mili olmadığı söylendi onun için söyledim Cem Hocam yoksa zaten yukarıda multıaırı bilmediğimi ve ilgimi çeken bir motor olduğunu araştıracağımı söyledim kimseye bişey öğretmek gibi bir niyetim yok zaten herşeyi bende dahil herkes bilemez amacım bilmediğimi öğrenmek  whatsabıda teklif etmemin nedeni siz bilmiyorsanız değil bilen ve bilmeyenlerin yorumlarına göre doğruları bulup multıaırı öğrenmek  ama bu forumlar sayesinde hem bilgilerimi geliştiriyorum hem hobim arabalar hemde iş gereği zaten bazı konularda    tecrübeliyim.Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Serkan Karakoca said:

kimseye bişey öğretmek gibi bir niyetim yok

Sözüm zaten sana değil, tepkim de kızgınlıkla değil. 

Sadece yıllar içerisinde etrafımda o kadar çok bilgisiz ilgili gördüm ki artık ben de tahammülsüz olup sert bir üslup geliştirmiş oldum.

Yoksa hepimiz öğrenmek ve paylaşmak için buradayız.

İstemeden kırıcı olduysam affola...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Cem Boneval said:

Sözüm zaten sana değil, tepkim de kızgınlıkla değil. 

Sadece yıllar içerisinde etrafımda o kadar çok bilgisiz ilgili gördüm ki artık ben de tahammülsüz olup sert bir üslup geliştirmiş oldum.

Yoksa hepimiz öğrenmek ve paylaşmak için buradayız.

İstemeden kırıcı olduysam affola...

Hocam yok sıkıntı benlik :) multıaırı öğrencem işte teknik olarak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.