Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Toplam Km. Göstergesi

Zafer Yusoğlu

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
1 dakika önce, Murat Kavuk said:

Bende var dijital hız :P Hatta iki tane de yol bilgisayarı var. Ama mantığını anlamadım, acaba neden 2 tane yol bilgisayarı var. Ford, akıllı anahtar ile ilgili ek bir özellik olarak falan mı düşündü bunu?

bende olsaydı şöyle kullanırdım: 1 tanesini her depo doldurmada, diğerini bi yerden bi yere giderken bazen sıfırlardım. Bir diğer kullanım yine biri her depo diğeri uzun dönem yani alındığından beri olmak üzere olabilir (en azından bakımdan bakıma :D) .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabii tabii biri depo dolumundan dolumuna diğeri ise günlük veya bir seyahat için ayrı kullanılabilir. trip comp 2 yanlış hatırlamıyorsam 2006 fiestada bile vardı. VWnin gözünü seveyim her depoyu ve her seyahati sen istesen de istemesen de o ayrı ayrı tutuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Hakan K said:

@Murat Kavuk abi bendeki göstergede depodaki mazotla gidilecek km sayacı 999 gösteriyor üç haneli. 4 haneli göstermiyor sende de öyle mi? bu arada uzun zamandır 999 da gidiyorumda söylemesi ayıp :) ortalama 5.3lt

Ben 6.0'nın altına inemedim aldığımdan bu yana. 999+ şimdilik hayal. Bu dijital sanki biraz insanı gaza getiriyor :P

Ama eski göstergede 1000 küsur değerler gördüğümü hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 dakika önce, Zafer Yusoğlu said:

Benim araba daha 900 km bile göstermedi. Hep 800 küsür km. Araba 1800 km de ondanmı acaba 

benimki de öyle. Şunu kabul etmek lazım..ıslak kavrama powershift daha sorunsuz (umarım öyle oldun sorunsuz diye aldık çünkü) , performansa yönelik bir şanzıman ama yapısı gereği aşırı ekonomik değil. Bir tam otomatik kadar olmasa da düz vitese göre daha fazla yaktırıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

son Ankara seyahatimde acelem yoktu, hızı mümkün olduğunca yol boyunca 97-98km'ye sabitledim. Ankara'da adrese ulaştığımda seyahatin ortalama tüketimi 4.1-4.0 arasında oynuyordu. daha aşağı inmezdi sanırım. zaten bu gösterdiği ortalamanın da yukarı doğru bir miktar sapması vardır mutlaka. bu durumdayken 1250km civarı menzil gördüm yanlış hatırlamıyorsam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bu tabloda daha uzun menzil göstermesi gerekmez mi? Düz mantık (53/3,5)*100=1500 gibi mi olmaşı yoksa ortalama yakıt ve menzil hesaplamasını birbirine senkronize yapmıyor mu acaba yol bilgisayarı?

Yakıt alınana kadar kullanılan tüketim ( depo dolumunda) değer hesabı ile yakıt aldıktan sonra kullanımda ki daha iyi değerler hesaplanırken bahsettiğin gibi yol yaptıkça km düşmek yerine artışlar gösteriyor ki buda aradaki farkı açıklıyor, üff sanki biraz karışık anlatım oldu sanki umarım anlaşılmıştır, :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Bekir B. said:

Yakıt alınana kadar kullanılan tüketim ( depo dolumunda) değer hesabı ile yakıt aldıktan sonra kullanımda ki daha iyi değerler hesaplanırken bahsettiğin gibi yol yaptıkça km düşmek yerine artışlar gösteriyor ki buda aradaki farkı açıklıyor, üff sanki biraz karışık anlatım oldu sanki umarım anlaşılmıştır, :)

Ya arabasından ayrı kalınca böyle oldu. Yengemle çok doktor kırıkçı çıkıkçı hacı hoca gezdik ama yok olmadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.