Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3 Geri Görüş Kamerası Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Selamlar, bi kaç gündür forumu okuyorum aracımda anahtarsız giriş ve geri görüş kamerası modifikasyonu yapmak istiyorum ama öncesinde tecrubeli arkadaşlara danışmak istiyorum, öncesinde araçta kontrol etmem gereken herhangi bişey mevcut mu?

Parçaları topladıktan sonra kısmetse serviste taktıracağım, tek seferde halledip sök tak işini minimuma indirmek istiyorum. servis ile konustum saati 170TL+kdv fiyatla yardımcı olacaklar. fiyat nasıl bilemiyorum. 

geri görüş kamerası için linkteki ürünü ve bir kamera alsam uygun olurmu? ben üründe kablo fln göremedim bu sıkıntı yaratır mı? 

http://allegro.pl/mocowanie-kamery-cofania-do-forda-focusa-mk3-lift-i6936316741.html

anahtarsız giriş için de kapıkolu araç renginde bulamadım farklı renklerde alıp boyatma olurmu sıkıntı yaratır mı? aşağıdaki ürün uyar diye düşünüyorum?

http://allegro.pl/klamka-drzwi-lewa-ford-focus-mk3-i6757918598.html

Şimdiden teşekkürler,

Fatih Ekinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Fatih Ekinci yazdı:

Selamlar, bi kaç gündür forumu okuyorum aracımda anahtarsız giriş ve geri görüş kamerası modifikasyonu yapmak istiyorum ama öncesinde tecrubeli arkadaşlara danışmak istiyorum, öncesinde araçta kontrol etmem gereken herhangi bişey mevcut mu?

Parçaları topladıktan sonra kısmetse serviste taktıracağım, tek seferde halledip sök tak işini minimuma indirmek istiyorum. servis ile konustum saati 170TL+kdv fiyatla yardımcı olacaklar. fiyat nasıl bilemiyorum. 

geri görüş kamerası için linkteki ürünü ve bir kamera alsam uygun olurmu? ben üründe kablo fln göremedim bu sıkıntı yaratır mı? 

http://allegro.pl/mocowanie-kamery-cofania-do-forda-focusa-mk3-lift-i6936316741.html

anahtarsız giriş için de kapıkolu araç renginde bulamadım farklı renklerde alıp boyatma olurmu sıkıntı yaratır mı? aşağıdaki ürün uyar diye düşünüyorum?

http://allegro.pl/klamka-drzwi-lewa-ford-focus-mk3-i6757918598.html

Şimdiden teşekkürler,

Öncelikle sök tak değil bu iş göründüğü gibi de kolay değildir.  Servis bu işi yapacağını pek sanmam. Sadece kamera ve kapı kolu almakla bitmiyor maalesef . Kamera için bagaj tesisatı çekmeniz ve on konsoldaki üniteye ayrı kablo çekilmesi gerekir . Veya orjinal tesisatı almanız lazım ki servisin çıkaracağı faturayı tahmin bile edemiyorum . Acemi iseniz buna bulasmamanizi tavsiye ederim . Paranıza yazık 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, volkan karakuş yazdı:

Özer abinin dediği gibi kolay iş değil gerçekten

Tabiki katiliyorum kolay is olmadigi asikar. Benim yapabilecegim bi konu da degil onu da biliyorum fakat teknik servise guvenmemeli miyim bu konuda kararsizim. 

Ben gerekli parcalari uyguna temin ettikten sonra servis e devretmeyi dusunuyodum konuyu. Yada bu konuda tecrubeli bi arkadastan destek mi almaliyim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

servise vereceksen şahsuvaroğluna git derim ben şahsi görüşüm tabi, onun dışında forumda senin yakınında oturan arkadaşlar vardır mutlaka yardımcı olurlar zira bende geri görüş kamera için modül v.s  bulmaya çalışıyorum bakalım   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunun için en iyi adres Şahsuvaroğlu malzemeleri tamamlayıp gitmek yada sitedeki resimleri alıp normal bir multimedya takan teypçiye taktırmak ama ayrıntılı dosya yapıcan adam bakacak hangi pin nereye giriyor v.s daha sonra aktifleştirmek için forumdan yardım almak ancak bu şekilde olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9/10/2017 - 19:22 tarihinde, volkan karakuş yazdı:

servise vereceksen şahsuvaroğluna git derim ben şahsi görüşüm tabi, onun dışında forumda senin yakınında oturan arkadaşlar vardır mutlaka yardımcı olurlar zira bende geri görüş kamera için modül v.s  bulmaya çalışıyorum bakalım   

Volkan abi kamera bulabildin mi? allegro dan braket buldum ama uygun kamera yok,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kamera ve modül için erol oto berk bay ile konuşmuştum mesaj atacaktı bana geri dönmedi tekra ararım olmadı ama bu kablo işi zor abi çok pahalı ya nasıl yaparız bilmemki özer abi bu kabloyu biladerin kugandan söksem ben olurmu

--1 dakika sonra eklendi--

fatih kardeşim braket serviste var özer abinin dediği gibi modül,kamera ve bagaj kablo lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Braket serviste 20 25 tl neden allegro'dan alıyorsunuz emoji4.png

mca braket lazım arkadaşa 250-300 tl civarı:) mca kamera 900 tl +kdv civarı 

--2 dakika sonra eklendi--

birazdan ilan açacağım focus 3 mca kamera braket ve f3 için kamera braket ve dip soket yapımı hakkında ...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kamera ve modül için erol oto berk bay ile konuşmuştum mesaj atacaktı bana geri dönmedi tekra ararım olmadı ama bu kablo işi zor abi çok pahalı ya nasıl yaparız bilmemki özer abi bu kabloyu biladerin kugandan söksem ben olurmu
--1 dakika sonra eklendi-- fatih kardeşim braket serviste var özer abinin dediği gibi modül,kamera ve bagaj kablo lazım

Olmaz fakra -C female kablo alacaksın abi bir ucu erkek bir ucu dişi sen kamera ve modül işini hallet gerisi kolay bulunur o kablo
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.