Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Yatak Sarması

Alper Kultufan

Soru

Arkadaşlar merhaba,

2015 benzinli trendx İ mi sıfır aldım.4000 km.de lovata marka sıralı sistem lpg taktırdım,17000 km de ilk bakımını yaptırdım.bugün aracım 19000 km de,Bugün hareket halindeyken motordan tıkırtı şeklinde devirle beraber hızlanan bir ses gelmeye başladı,yol üstünde ford servise girdim hemen .Servisin başteknisyeni aracı test etti yatak sesi geliyor dedi.

Aracın yağı bitmiş yağ yakmış dedi.motorun sökülmesi gerek ve garanti dışı kalabilir.cebinizden 5/6 bin tl çıkabilir dedi.

şimdi benim elimde lpg firmasının motor sigortası poliçesi var.

ama aracımın bu kadar sürede yatak sarmasının sebebi nedir.daha kredisini ödüyorum.fabrikasyon bir hata olabilir mi.ne yapmamı önerirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Neredeyse 0 yağ kalmış ama uyarı yok,son bakımda herşey normaldi ,sonra 2000 km yol yaptım.şimdi araba kullanılmaz durumda,üretim veya motor hatası dışında ne olabilir.çevremizde yüzbinlerle lpg ile araba var,2000 km yoldan sonra  yatak mı sarıyorlar,

tamam lpg motor garantisini bitirdi.kabul ama üretim hatası ne olacak.

ben arabamı yaptırırım,ya yine aynı durumla karşılaşırsam,

Ne yapacağımı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hasar ve nedeninin tespiti yapılmadan bir yere varılamayacaktır. 

1. Garanti haklarınızın devam ettiğini gerekirse yasal yollara da başvurabileceğinizi gözönünde bulundurarak ben olsam yetkili servisten motoru dağıtmasını talep ederdim. 

2. Eğer arıza nedeni ile ilgili somut ve inandırıcı bir neden sunamazlar ise Otosan'ın da devreye girmesi için çaba harcardım.

3. İmalat kaynaklı bir kusura işaret edilirse Ford'dan LPG'ye bağlı bir kusurda ise LPG sigortasından karşılanmasını isterdim.

4. Süreçte er veya geç hukuk yollarına başvurulması da gerekeceği için mutlaka bir avukata da danışırdım.

Geçmiş olsun, görünen kolay bir çözümü olmadığı yönünde...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

lpg firması lpgden kaynaklanan sorunsa yaptırır. ama ford, gaz takılmış bu araca garanti dışı deyip hatası varsa bile çamura yatabilir. ayrıca lpgli araçlar diğer araçlara göre biraz daha fazla yağ tüketirler,ancak aracın yağ ikaz alarmı vermemesi normal değil. bence ilk önce lovatoya gidin derim.  birde aklıma yeni geldi. bir arkadaşımda aracina şanzuman bakımı yaptırdıktan bir süre sonra vites geçmemeye başlamış, kontrol ettirdiğinde şanzuman yağı tapasının düştüğünü ve yağın boşaldığını söylemişler. servis tapayı iyi takmamış olabilir.

Serkan erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok geçmiş olsun. Arızanın bakım sonrası olması biraz manidar. Bence karter tapası ve aracın motor altını iyice bir kontrol ettirin derim biryerlerden yağ boşalması olabilir. Bence yanlış yapılan bişeyler sözkonusu. Umarım en az zararla atlatirsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yazik cok yazik, buyuk gecmis olsun. Bir cok sebebi olabilir. Lpg li araclarin yag eksilttigi bilinen bir durum, ama harici islemler yapinca forddan hakli olarak fazla bi beklentiye girmemek gerek. Lovatodaki sigortayi sonuna kadar zorlayin, mumkunse yeni sandik talep edin. Umarim cozulur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün tekrardan servise gittik ,bize ısrarla lpg den dolayı motorun garanti dışı kalacağını söylediler.Müdürle görüştük.

müdür gayet iyi davrandı,ben durumu anlattım,arabanın kredisinin devam ettiğinden yepyeni arabanın bu şekilde arıza vermesinden çok mağdur olduğumu söyledim.konuşmanın sonunda,

Motorun sökülmesine

Arızanın tespiti ve nedeni

eğer üretim hatası var ise ford garantisini devreye sokmak için çaba gösterileceğine

Aracı aynı bayiden aldığım ve bakımlarını orada yaptırdığım için.

sadece parça parasına işlemi yapmaya aracı tamir etmeye (işçilik ücreti almayacaklar)

servis süresince yedek araç bende kalacak.

lpğ firması kendilerinden kaynaklı kusur tespiti halinde yaptırmış olduğum siğorta poliçesine dayanarak masrafın 3000 tisini ödemeyi kabul ediyorlar.

pazartesi motor sökülecek ,

Gidişatı buradan yazarım değerli arkadaşlar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

öncelikle çok geçmiş olsun.

bu yağ eksilmesi durduğu yerde hiç mi damlama dı yada hiç mi kaputu açıp bir kontrol etmediniz.Ben askerlikten biliyorum araç garaj dan çıkmadan ve garaja geri dönünce kontrol edilirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç yağ eksikliğinde bir uyari ișigi yanmıyor mu?

Yağ eksiltiğinde hareket yapıp hararet göstergesi uyarmadı mı?

2000 km yağsız kalması çok mantıklı gelmedi birde herhangi bir uyari vermemesi daha ilginç.

Gecmiş olsun diyelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.