Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Elektrikli Süpürge Tavsiyesi

Kerem Bozdoğan

Önerilen Mesajlar

Genel olarak her tipini kullandım. (Temizlik işinde acık titizim :))  Torbalı, sulu ve toz halinde olandan. Öncelikle şunu söyleyeyim torbalıdan şaşma. Zamanı gelince değiştir emiş gücünde sıkıntı yaşamazsın. Torbaya vereceğin para ise pratikliği yanında devede kulak kalır. Emiş gücü yüksek olsun sesi az olsun dersen model veremem. Araştırmak gerek. 

Sulu 2 model kullandım, Rainbow ve fakir.

Rainbow pahalı ama gerçekten diğer sulu modellere göre daha pratik temizleniyor. Pahalı olmasının sebebi çok fonksiyonel olması. Fakat sadece evi süpürüyor isen gerek yok. Halı temizliği ve yatak temizliği özellikleri fiyatını yükseltiyor. Yatak temizliği özelliğini senede 1-2 kullanıyorum. (Neden ben; çünkü kuvvet isteyen bir işlem. Bu yüzden ucu sana dokunuyorsa alma :D)

Fakir markanın buharlı modelini kullandım. Su haznesini temizlemek bir sabır işi. Süpürdüğün sürenin yarısını hazneyi temizlemek için harcıyorsun. Buharlı temizliğini sık kullandım. Musluk suları kireçli ve klorlu olduğundan zamanla lekeler bırakmaya başladı.

Sulu hazneli makinaların genel sorunu ise o pis suyu dökeceğin yerde önemli. İleri zamanlarda tıkanıklık yaşamamak için kabayı eldivenle çöpe at, kırıntıları klozete dökebilirsin. 

Tozlu olarak (son makinem) Dyson marka. Emiş gücü güzel ve makine çalışırken dışarı üflediği havada tozlar uçuşmuyor. Özel bir sistemi falan var. Neyse temizliği ise; evdeki çöpe boşaltırsanız o çalışırken uçuşmayan tozlar uçuşmaya başlıyor. Dışarıda temizlemek gerekiyor.

Deneyimlerim bunlar. Ama diğer marka tozsuz makinenin tozları nasıl topluyor nasıl boşaltılıyor bir bilgim yok. 

2 dakika önce, Alperen G. said:

@Onur Sezgin @Doğan Kurban @Serdar Eryürekli beyler ben gocunmam bundan haberiniz olsun. Eve alinacak elektrikli herseyi ben arastiririm. O yuzden markasini da bilirim modelini de. Ayrica gerektiginde evi de supururum. 

+1

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Soner Erik said:

Genel olarak her tipini kullandım. (Temizlik işinde acık titizim :))  Torbalı, sulu ve toz halinde olandan. Öncelikle şunu söyleyeyim torbalıdan şaşma. Zamanı gelince değiştir emiş gücünde sıkıntı yaşamazsın. Torbaya vereceğin para ise pratikliği yanında devede kulak kalır. Emiş gücü yüksek olsun sesi az olsun dersen model veremem. Araştırmak gerek. 

Sulu 2 model kullandım, Rainbow ve fakir.

Rainbow pahalı ama gerçekten diğer sulu modellere göre daha pratik temizleniyor. Pahalı olmasının sebebi çok fonksiyonel olması. Fakat sadece evi süpürüyor isen gerek yok. Halı temizliği ve yatak temizliği özellikleri fiyatını yükseltiyor. Yatak temizliği özelliğini senede 1-2 kullanıyorum. (Neden ben; çünkü kuvvet isteyen bir işlem. Bu yüzden ucu sana dokunuyorsa alma :D)

Fakir markanın buharlı modelini kullandım. Su haznesini temizlemek bir sabır işi. Süpürdüğün sürenin yarısını hazneyi temizlemek için harcıyorsun. Buharlı temizliğini sık kullandım. Musluk suları kireçli ve klorlu olduğundan zamanla lekeler bırakmaya başladı.

Sulu hazneli makinaların genel sorunu ise o pis suyu dökeceğin yerde önemli. İleri zamanlarda tıkanıklık yaşamamak için kabayı eldivenle çöpe at, kırıntıları klozete dökebilirsin. 

Tozlu olarak (son makinem) Dyson marka. Emiş gücü güzel ve makine çalışırken dışarı üflediği havada tozlar uçuşmuyor. Özel bir sistemi falan var. Neyse temizliği ise; evdeki çöpe boşaltırsanız o çalışırken uçuşmayan tozlar uçuşmaya başlıyor. Dışarıda temizlemek gerekiyor.

Deneyimlerim bunlar. Ama diğer marka tozsuz makinenin tozları nasıl topluyor nasıl boşaltılıyor bir bilgim yok. 

+1

Soner bey çok teşekkür ederim açıklayıcı bilgiler için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

Soner bey çok teşekkür ederim açıklayıcı bilgiler için.

Rica ederim. Çok ağzım yandı ve yanmaya devam ediyor. Kısaca şunu söylemek gerek; çok para, çok zahmet ve nazik kullanım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu ürünü önerebilirim 2 ay önce anneme almıştık, şimdide kendime aldım. daha önce sulu kullandığım arçelik'e göre süper ötesi.

A sınıfı enerji, nano teknoloji ile toz torbasız haznesini açtığnızda toz etrafa dağılmıyor. Yüksek emiş gücüne sahip.

http://www.hepsiburada.com/philips-fc9924-07-marathon-ultimate-torbasiz-a-enerji-sinifi-elektrikli-supurge-p-EVPHFC9924

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forum çok tecrübeliymiş valla. :) 

Ben dyson derim, de en önemlisi eşiniz ne diyor? :) Biz ne desek de eşinizin dediği alınacak sonuçta. 

Ben 10 yıl, 3 makina sonunda dyson aldım. Biz de kedi de var uzun tüylü haliyle çok işe yarıyor. Teknosa dan  2 ay kadar önce cumartesi turuncu indirim falan derken animal turbine modelini 2200TL civarı birşeye aldım. Pahalı ama herkes mutlu. :( 

Bu arada halı üzerindeki tüyleri falan dönen uçları ile çok iyi alıyor. Tozu boşaltırken ne yaptığı iyi anlaşılıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eşim şimdilik bana fikrimi soruyor ama tabi son sözü o söyleyecek.

gidip görmeye değer marka/modeller şekillendi az çok. hepsini görüp bir de dysonlara bakıp karar verilecek artık.

süpürgeye 2.000tl ve üzeri vermeyi hazmedebilsem diğerlerine hiç bakmayıp dysonlara bakalım diyeceğim ama işte çok para.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dyson araştırma kapsamında bi resim bulmuştum ekliyeyim. öncelikle yeni çıkan modelleri tr de yok dc65 yada big ball serisi mesela. mevcutlar 2-3 yıllık ürünler. geçen bimeks te bakayım dedim. biz artık getirtmiyoruz sadece teşhirler var denildi. teknosada aralıkta güzel kampanya vardı. dc52 allergy 2200 lira ve 5 yıl garantiliydi

dc52 lerin motor güçleri hepsi aynı

dc37 lerin motor güçleri hepsi aynı

aradaki farkları sadece mevcut başlıkları

dyson.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Alperen G. said:

Yaklasik 9 aydir Rowenta Silence Force Multi-Cyclonic 8341 kullaniyoruz. Biraz sık temizlemek gerekiyor ama gerek dusuk enerji sarfiyati, gerek yuksek emis gucu gerekse de sessizligi harika..

Alperen Bey'e katılıyorum 1 ay önce kardeşime hediye aldım

:Rowenta Ro5911 Silence Force Extreme  torbalı model

internetten aldım kampanya ile garantili 525 Tl gibi bir rakama alabilirsin. reklam olmaz ise aldığım yerin linki paylaşırım.

Alperen Bey gibi bende her şeyi araştırırım mesleğim gereği,

emişi çok iyi 64 db yani çok sessiz gece kullanabilirsin, en önemli şey ise arkadaşlar nasıl arabada yakıt tüketimini inceliyorsanız, bu gibi şeylerde de elektrik tüketimini incelemeniz gerekli. makine 750W benzeri güçteki makineler 2000-2500W arası.

bir çoğumuz evimizde tasarruflu ampüller kullanıyoruz ve bunlar çoğunlukla 25 W tır. daha rahat anlaşılması için 

2250-750 =1500 W

1500/25 = 60 

gücü 2250 w olan bir makine alırsanız süpürge kullanıldığı sırada 60 adet ampül fazladan yakıyor olacaksınız ve ay sonu faturalarınız bu tarz şeyşlerden dolayı gereksiz fazla gelecek. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumun beyaz eşya bilgisinin en az otomobil bilgisi kadar iyi olması :)

İyi, çünkü ben de bu konuları araştırmayı severim :öp:

2006 dan 2013 e kadar emiş borusundan kumandalı Arçelik 6600 kullanmıştık, küçük, sessiz ve yeterince güçlü bir toz torbalı modeldi.

Şuan Philips Marathon 9205 kullanıyoruz. Hanım Arçelik in pratikliğini aradığını söylese de Marathon da yeterince sessiz, çok daha güçlü ve dahası çok daha hijyenik bir model.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

forumun bilgi ve deneyim dağarcığının bu kadar derin olacağını tahmin etmemiştim gerçekten :) yorum yapan herkese çok teşekkürler. bu arada ileride ihtiyacı olacak arkadaşlar için de güzel bir çalışma oldu bu başlık galiba :D marka/model değişse de sistem incelemesi adına güzel bilgiler edindik ve edinmeye devam ediyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vay anasını konuyu ağzım açık okudum, sanki latince konuşuyorsunuz  :) 

Sırada ne var kıymalı kol böreği tarifleriniz mi ? :D 

Süpürgeye 2000 TL vermek mi ? Şimdi bir şey diyeceğim aramızda hanımlar var ayıp olacak :(

Dyson kullanıcıları maserati, porsche forumlarında falan olmalı bence :D:D:D Focusun karşılığı Beko 1325 ,en fazla beko 5316 falandır benim gözümde :D:D

Not: Kimse alınmasın tüm mesaj baştan aşağı mizah denemesidir :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

43 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

forumun bilgi ve deneyim dağarcığının bu kadar derin olacağını tahmin etmemiştim gerçekten :) yorum yapan herkese çok teşekkürler. bu arada ileride ihtiyacı olacak arkadaşlar için de güzel bir çalışma oldu bu başlık galiba :D marka/model değişse de sistem incelemesi adına güzel bilgiler edindik ve edinmeye devam ediyoruz.

Bu tecrübe yaş ortalaması ile ilgili tabii. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, H. Cenk said:

vay anasını konuyu ağzım açık okudum, sanki latince konuşuyorsunuz  :) 

Sırada ne var kıymalı kol böreği tarifleriniz mi ? :D 

Süpürgeye 2000 TL vermek mi ? Şimdi bir şey diyeceğim aramızda hanımlar var ayıp olacak :(

Dyson kullanıcıları maserati, porsche forumlarında falan olmalı bence :D:D:D Focusun karşılığı Beko 1325 ,en fazla beko 5316 falandır benim gözümde :D:D

Not: Kimse alınmasın tüm mesaj baştan aşağı mizah denemesidir :) 

Bekonun 1325 modelinin gerçekten olması tesadüf mü? :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.