Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

195/50 R16 ölçüsünde MK1 için Lastik önerileriniz Nelerdir?

Yasin Demirsoy

Önerilen Mesajlar

3 yıldır ben kullanıyorum toplamda 50.000 km yol yaptım simdiye kadar.

2 senedir bu lastikleri kullanıyorum jantlarla birlikte aşırı masraf olduğu için lastiklere özen gostermedim GT RACİNG diye bi marka yol tutuşu çok iyi ama tren gibi ugulduyo piskolojimi bozdu.

Son 3 ay içinde 2. Lastigim dün akşam yarıldı. İlk lastik yerine idarelik çıkma petlas taktim şikayet ettiğim o öten lastiklerim e haksızlık ettiğimi anladım tek başına sesden uçurdu beni. Bu yarilmalar korkutur oldu ve sıra on tekerlerde onlardan birinin şehir halinde yarılması durumunda  oluşabilecek sonuclar ağır olabilir. :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yasin Demirsoy said:

Ses konusunda sanırım bi yanlisiniz var aracimi aldgimda servis tarafından orijinal jantlarina takılmış olan lassa marka lastik takımı mevcuttu ve hiç ses almiyordum. Tabi lassa iyi bi marka diye de savunamam yol tutuşu sıfır. 

Lassa'ya kötü lastik veya yol tutuşu sıfır dersen haksızlık etmiş olursun Yasin.

Çok iyi model ve desenleri var ve kullanan kişilerin memnuniyetine şahitlik ettim.

Senin kullandığın desen ve model verirsen daha iyi mukayese edilebilir, ya da yukarıda yazdığın 50k lastikler ise söylediklerin ve yaşadıkların çok normal zira ömrünü tamamlamış gibi senin lastikler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yasin Demirsoy said:

3 yıldır ben kullanıyorum toplamda 50.000 km yol yaptım simdiye kadar.

2 senedir bu lastikleri kullanıyorum jantlarla birlikte aşırı masraf olduğu için lastiklere özen gostermedim GT RACİNG diye bi marka yol tutuşu çok iyi ama tren gibi ugulduyo piskolojimi bozdu.

Son 3 ay içinde 2. Lastigim dün akşam yarıldı. İlk lastik yerine idarelik çıkma petlas taktim şikayet ettiğim o öten lastiklerim e haksızlık ettiğimi anladım tek başına sesden uçurdu beni. Bu yarilmalar korkutur oldu ve sıra on tekerlerde onlardan birinin şehir halinde yarılması durumunda  oluşabilecek sonuclar ağır olabilir. :wacko:

4 lastiğin birbirinden farklı marka ve desende olması sıkıntı yaratabilir, lastiklerin yere tutunması birbirinden farklı, ani frenlerde ve virajlarda sorun olur diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Lassa'ya kötü lastik veya yol tutuşu sıfır dersen haksızlık etmiş olursun Yasin.

Çok iyi model ve desenleri var ve kullanan kişilerin memnuniyetine şahitlik ettim.

Senin kullandığın desen ve model verirsen daha iyi mukayese edilebilir, ya da yukarıda yazdığın 50k lastikler ise söylediklerin ve yaşadıkların çok normal zira ömrünü tamamlamış gibi senin lastikler.

Valla model ve desenını hatırlayamıyorum hepsı depoda saklı :) 

Ama bızzat yazın sıcagında 30 km hızla buzda kayar gıbı kaydım. İlk kez böyle bişey yaşadım. O hızla nasıl o kadar kaydı hala anlamış değilim.

İnanmayacaksınız ama sonuç aşağıda, kaput ve camurlukta bı sorun yok şase bağlantı demirinde ezilme , panjur iptal..

Kısa süreliğine uzun yol amaçlı sürtme olmasın diye mecburiyetten taktığım gün yaşadığım hadise.

Vurduğum araç W passat plakanın 2 parmak yanında tırnak batıgı ızı kadar bı iz. Görünce parçalandım :aman:

IMG_20140802_144701.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Yasin Demirsoy said:

Valla model ve desenını hatırlayamıyorum hepsı depoda saklı :) 

Ama bızzat yazın sıcagında 30 km hızla buzda kayar gıbı kaydım. İlk kez böyle bişey yaşadım. O hızla nasıl o kadar kaydı hala anlamış değilim.

İnanmayacaksınız ama sonuç aşağıda, kaput ve camurlukta bı sorun yok şase bağlantı demirinde ezilme , panjur iptal..

Kısa süreliğine uzun yol amaçlı sürtme olmasın diye mecburiyetten taktığım gün yaşadığım hadise.

Vurduğum araç W passat plakanın 2 parmak yanında tırnak batıgı ızı kadar bı iz. Görünce parçalandım :aman:

IMG_20140802_144701.jpg

Geçmiş olsun.

Sonuçta lastiğin durumu ile ilgili dediğim gibi.

Depoda nasıl şartlarda beklemiş ve ne durumda bilmiyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bilindik markalar arasında uygun ölçülerde bulabildiği marka ve modeller şu şekilde;

Continental ContiPremiumContact 2 195/50 R16 88 V XL, FR   - 333,00 tl

Bridgestone Turanza  T001 195/50 R16  84V   -  365 tl

Pirelli Cinturato P1 Verde 195/50R16 88V ECO XL -  388 tl        
Formula Energy (Pirelli) Oto Yaz Lastik 195/50R16 88V  - 243 tl          
Michelin Energy Saver 195/50R16 88V XL  - 384 tl
Hankook Optimo K415 195/50R16 84H  -  215 tl      ...!
Petlas Velox Sport PT741 195/50R16 84V  -  187 tl     
195 50 R 16 88 H XL ECO W210 SCONTROL S3 PİRELLİ  -   310 tl      
195 50 R 16 88V XL CINTURATO P1 Verde PİRELLİ  -   342 tl

Ve Diğerleri Hankook - Kumho - Falken - Marshal - Starmax...              

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Volkan Ö. said:

Petlas fiyat performans lastiğidir. Ford'da kullanmadim ne yapar ne tepki verir bilmiyorum. Su an continental var focusta tekrar alırmıyım. Alırım şikayetim yok.

Continental ContiPremiumContact 2  nin iyi olduğunu duydum bende çoğunlukla, suan patlayan lastık yerıne taktıgım 1 adet petlas banlıyo trenındekı o sınır bozucu uğultu gibi ses çıkarıyo.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu fahiş fiyatlarla önereceğim model budur:

http://urun.n11.com/oto-lastik/19550r16-88v-falken-ze914-P94138089

Alternatif bu olabilir:

http://urun.n11.com/oto-lastik/kumho-19550-r16-84w-ecsta-spt-ku31-P48958701

Falken Dunlop ortaklığıdır, Japon firmasıdır ve fiyatına göre iyi lastik yapar. Önerdiğim model de sevilen bir lastiktir.

Kumho'yı da ilk Focus'umda kullanmıştım ve oldukça memnundum. 

Premium markaların bence hiçbiri iki misli parayı hak etmiyor.

Bir de XL (extra load) almayın, sert oluyor. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık 10 dk dır başka bi yorumunuzda gördüğüm lastiği araştırıyodum. Falken ZE914 yorumlar ve testler sıcak bakmama neden oldu. 

Üzerinize şimdide sizin yorumunuz. :) 

Sanırım bu bir işaret olmalı...:fikir: 

Vermiş olduğunuz bilgilerden ve ilginizden dolayı Focus ailesine teşekkürlerimi sunarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Tayfun Bayrak kürselleşen ekonomilerde artık ... malı demek yeterli olmuyor.

Aynı dili konuşmak adına; mal sahibi sermayeyi sağlayan ve tekonojiyi verendir, üretim yeri bundan bağımsızdır.

Sonuçta sizin Michelin'lere gelirsek Fransız malı ama Almanya üretimidir. Michelin 17 ülkede 68 fabrikada üretim yapmakta. Lastikler Çin ya da Tayland ve hatta ABD malı dahi olabilirdi. 

Üretim yerinden bağımsız tüm lastikler Michelin tarafından tanımlanan ve denetlenen aynı tekonoloji standartında üretilir. Diğer bir deyişle Çin malı lastik Polonya ya da İspanya ya da Almanya üretimi lastikten daha iyi veya kötü olmaz.

Aynı marka modelde ancak lastiğin yaşı ve saklama koşulları ömür ve performansı etkiler.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.