Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ali Express ile Alışveriş Bilgisi

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...
15 dakika önce, Semih G. said:

79 dolarlık elektronik bir ürünün gümrüğe takılma ihtimali var mıdır acaba? 

Sanmıyorum...

Limit 75 Euro idi değişmediyse, ki değişse haberimiz olurdu.

Bir ara limit falan yok ne gelirse gümrüğe girecek dediler ama yok öyle bir şey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Yurtdışından alışveriş yapıyorum. 100 dolar sınır olduğunuda biliyorum genelde tek parça söylediğimden sıkıntı olmuyordu fakat şimdi farkli satıcılardan parça parça biseyler almam lazim. 40 dolar 60 dolar birtanede 100 var. Kısacası gümrüğe takilma olayi nasil işliyor? Kesin 100.1 dolar olunca gümrüğe gidip %18 %8 neyse vergisini ödeyip mi teslim aliyorsun ? Gümrük dediğimizde Atatürk havalimani içinden mi ? Bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Sabri Özer said:

Yurtdışından alışveriş yapıyorum. 100 dolar sınır olduğunuda biliyorum genelde tek parça söylediğimden sıkıntı olmuyordu fakat şimdi farkli satıcılardan parça parça biseyler almam lazim. 40 dolar 60 dolar birtanede 100 var. Kısacası gümrüğe takilma olayi nasil işliyor? Kesin 100.1 dolar olunca gümrüğe gidip %18 %8 neyse vergisini ödeyip mi teslim aliyorsun ? Gümrük dediğimizde Atatürk havalimani içinden mi ? Bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim

Tamamen şans ben 400 dolarlık ürün getirdim 5 tl ardiye ücreti verdim . Sipariş verdiğiniz her ürün gümrüğe takılacak diye bir şey yok şansınıza.  Gümrük istanbulda PTT kargo toplama merkezi ukimde toplanır . Limit üzerinde ise evinize yazı geliyor en yakın PTT den vergisini ödeyip teslim alıyorsunuz . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alacağınız satıcıya "kutu üzerine veya içine koyacağı herhangi bir kağıtta içindekinin değerini düşük tutmasını söyleyin". Gümrük kontrollerinde cep telefonu,ayakkabı vs, gibi şeylerin dışındakileri de üzerindeki fiyat etiketlerinden kontrol ediyorlar bence..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alacağınız satıcıya "kutu üzerine veya içine koyacağı herhangi bir kağıtta içindekinin değerini düşük tutmasını söyleyin". Gümrük kontrollerinde cep telefonu,ayakkabı vs, gibi şeylerin dışındakileri de üzerindeki fiyat etiketlerinden kontrol ediyorlar bence..

Etiket çok önemli değil artık gelen her üründe gift işaretleyip gönderdikleri için PTT uyandı yemiyor ? ederi ne ise onu yazınız her türlü buluyorlar .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim kargoların üzerinde çince yazıyorlar, bir tek takip numarası ingilizce. Hadi diyelim içini açtıklar ki benim aldıklarımın kutuları öyle bir sarılmıştı ki ben 10-15 dakika uğraştım. Diyelim Ürünü araştırdılar internetten binbirli türlü fiyat hangisinden aldığını Nasıl ve neye göre tespit edecekler soru işareti.. Belki de bu zamana kadar riskli yani 100 dolar seviyesinde ürün almadığım için sorun yaşamamışda olabilirim. Yalnız son olarak şunu söyleyeyim 100 dolar 300 tl civarı yapar, satıcıyı çok iyi araştırıp öyle sipariş verin, garantisiz geri iadesi zor bir ürüne o kadar para vermek riskli bir iş. Kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.